Çarşamba, 16 May 2018 10:11

Erdoğan: Tarih ABD ve İsrail'i Affetmeyecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Uluslararası toplumu ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin harekete geçmeye, (Filistin'deki) bu zulme son vermeye davet ediyorum." dedi.

Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi. İkili ve heyetler arası görüşmelerin ardından Erdoğan ve May ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan May'a sıcak misafirperverliği için teşekkür ederek, Birleşik Krallığı ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Türkiye'nin 24 Haziran'da yapılacak erken seçim sürecine girdiğine işaret eden Erdoğan, seçim sürecinin yoğunluğuna rağmen Birleşik Krallık ile ilişkilere atfedilen önem çerçevesinde bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Birleşik Krallık'ın, 15 Temmuz darbe girişiminden sadece 5 gün sonra bakan düzeyinde Türkiye'yi ziyaret ederek gösterdiği dayanışmanın önemli olduğunu belirten Erdoğan, Kraliçe Elizabeth, Başbakan May ile görüştüklerini ve ikili ilişkileri derinlemesine ele aldıklarını aktardı.

Erdoğan, görüşmede iki ülke arasındaki iş birliğini muhafaza etmek ve daha da geliştirebilmek için neler yapılabileceğinin değerlendirildiğini bildirerek, "Başbakan May'in Ocak 2017'de Türkiye'yi ziyareti sırasında oluşturduğumuz ticaret ve yatırım çalışma grubu önemli bir işlev görüyor. Ayrıca Avrupa Birliği ile Birleşik Krallık arasında Brexit bağlamında bir geçiş dönemi üzerinde mutabakat sağlanmış olmasını da memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.

Birleşik Krallık'ın, Türkiye'nin Avrupa'daki en büyük ikinci ihraç pazarı olduğunu dile getiren Erdoğan, üç binden fazla İngiliz şirketiyle işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İki ülke arasında 2017 yılında ticaret hacminin yaklaşık 16 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini anımsatan Erdoğan, "İkili ticaret hacmi için hedefimiz 20 milyar dolardır. Atacağımız ortak adımlarla bu hedefi gerçeğe dönüştüreceğiz. İki ülke katma değeri yüksek ürünleri birlikte tasarlayıp üretebilmeli ve üçüncü ülkelerdeki fırsatlardan da istifade edebilmelidir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk ve İngiliz firmalarının beşinci nesil savaş uçağı olarak tasarlanan Milli Muharip Uçak projesinde işbirliği yaptığını, stratejik öneme sahip bu projeyi de ele aldıklarını söyledi.
"Birleşik Krallık ile işbirliğimizi derinleştirmek istiyoruz"

Türkiye'nin uzun yıllardır PKK, DEAŞ, DHKP-C, FETÖ gibi eli kanlı terör örgütleriyle mücadele ettiğine işaret eden Erdoğan, "Bu terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi, örgüt mensuplarının mal varlıklarının dondurulması ve ülkemize iadesi başlıklarında Birleşik Krallık ile iş birliğimizi derinleştirmek istiyoruz." diye konuştu.

İki ülkenin İçişleri Bakanları tarafından güvenlik iş birliğine yönelik bir niyet beyanı imzalanmasından memnuniyet duyduklarını aktaran Erdoğan, güvenlik ve istihbarat alanlarında da yeni anlaşma metinleri üzerinde çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Erdoğan, iki ülke arasında müzakereleri tamamlanan kültür merkezleri anlaşmasının imzalandığını, böylece Londra'daki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ile İngiliz Kültür Merkezinin statülerini hukuki bir çerçeveye yerleştirdiklerini dile getirdi.
"ABD, taraf olduğunu ilan etmiştir"

Suriye, Irak, İran kapsamlı ortak eylem planını, Kudüs ve Filistin başta olmak üzere son gelişmeleri de ele aldıklarını bildiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma girişimini asla kabul etmiyoruz. ABD, bu girişimiyle Birleşmiş Milletleri (BM), BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe sayarak, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil, taraf olduğunu ilan etmiştir. Kudüs'ün gerek BM kararlarıyla gerekse uluslararası anlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan kaçınılması şarttır. Ancak Amerikan yönetiminin fütursuz politikaları, İsrail'i işgal, gasp ve şiddet yönünde daha da cesaretlendirmiştir. Nitekim dün 55 Filistinlinin, son aldığım rakam 60, hayatını kaybetmesine, birçoğu ağır olmak üzere 2 bin 500'ünün de yaralanmasına sebep olan saldırılar, işte bu politikaların sonucudur."

İsrail saldırılarında şehit olan Filistinlilere rahmet, yaralananlara acil şifa dileyen Erdoğan, bu vahşeti lanetledi.
"İsrail orada işgalcidir ve terör estirmeye devam etmektedir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1948 yılında Filistin'in, hemen hemen İsrail'in işgal ettiği toprakların tamamında yerleşik durumda olan bir ülke olduğunu hatırlatarak, ondan sonraki süreçte İsrail'in belli bir oranda alarak, Filistin'in bir avuç yere sıkıştırıldığını söyledi.

İsrail'in de çok daha büyük bir alanın adeta işgalcisi olarak sahibi görünümüne girdiğini belirten Erdoğan, "Bunu kabul etmek mümkün değil. 'Güçlüyüm öyleyse haklıyım.' mantığıyla İsrail bölgede bu adımları atmıştır. Biz, İsrail'i şu attığı adımlarla haklı olarak kabul etmemiz mümkün değildir. İsrail orada işgalcidir ve terör estirmeye devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben uluslararası toplumu ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin harekete geçmeye ve bu zulme son vermeye davet ediyorum." dedi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda, Amerika'nın büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararına ilişkin yapılan oylamada 128 ülkenin "hayır" dediğini hatırlatan Erdoğan, "Çıkan karar aslında böyle bir adımı engelliyordu ama bu başarılamadı. Niye? Amerika 'Ben güçlüyüm, öyleyse haklıyım.' diyor. Hayır sen haklı değilsin. Tarih seni affetmeyecek. Bu gerçeği göreceğiz. İsrail'i hiç affetmeyecek. Bunu da göreceğiz. Öyleyse bütün mesele, biz güçlüden yana mı yoksa haklıdan yana mı olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

İslam İşbirliği Teşkilatı üyelerini cuma günü İstanbul'da düzenlenecek olağanüstü toplantıya davet ettiklerini kaydeden Erdoğan, "Dünyaya çok güçlü bir mesajı İstanbul'dan vereceğiz. Bu adımı orada atacağız." dedi.

Erdoğan, teşekkür ettiği Başbakan May'i, Türkiye'ye davet etti.
Sorular

Erdoğan, bir gazetecinin sorusuna, "Türkiye'de teröristlerden cezaevinde kaç kişi olduğuyla ilgili sizlere aktarılan bilgiler çok çok yanlış. Haber kaynaklarınız doğru değil. Teröristlerle gazetecileri birbirinden ayırın. Bankamatiklerde paraları götürenler, silahla yakalananlar, insan öldürenler ve bunlarla ilgili olarak 'gazetecidir' diye elinde bir kart var, bunlar için herhalde her taraf serbest değil. Şu anda yargımız teröre karışmış olanlarla ilgili olarak bu tür kararlarını vermiştir. Bunları kaynağından öğrenin." karşılığını verdi.

"Sağlıklı haber öğrenin ki sağlıklı haber üretin." önerisinde bulunan Erdoğan, dün de buna benzer bir soru sorulduğunu, gerekli cevabı verdiğini söyledi. Erdoğan, "Bu işin aslı budur. Teröristten gazeteci olmaz." dedi.
"Mücadeleyi veren biziz"

"FETÖ ve PKK ile mücadele konusunda İngiltere'den hangi somut adımları atmasını bekliyorsunuz?" sorusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerek FETÖ gerek PKK, bütün bunlarla ilgili isim listelerini Sayın Başbakan'a verdim." diye yanıtladı. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Kendilerinden gerek FETÖ gerek PKK, bunların tarafımıza gönderilmesini istiyoruz. Onlar olacak ki biz teröre karşı ortak mücadeleyi ne yapalım, sürdürelim. Aksi takdirde bugün benim canım yanarken, yarın da İngiltere'nin canı yanar. Bunu görmemiz, bunu bilmemiz lazım. Bu konuyla ilgili bizim hassasiyetimiz çok yüksek. Mesela ben Sayın Başbakan'a şunu sorabilirim? 'Bugüne kadar kaç tane DEAŞ'lıyı öldürdünüz?' Var mı acaba. Ama biz sadece Cerablus'ta 3 bin DEAŞ'lıyı öldürdük. Mücadelemizi kararlı veriyoruz ama bizimle ilgili FETÖ, bazı çevreler, Batı, Türkiye'nin DEAŞ'ı sahiplendiğini, beslediğini söylediler. Halbuki mücadeleyi veren biziz. Ülkemizde mücadeleyi veren biziz. Buna rağmen, maalesef yalan yanlış haberler üretilmiştir. Biz şimdi listeyi Sayın Başbakan'a verdik.

Gerek istihbarat örgütümüz, gerek İçişleri, Adalet bakanlıklarımız irtibat halinde olacaklar. Temenni ediyorum ki bu tür insanlar, isimleri karşılıklı olarak birbirimize veririz. Böylece terörle mücadelemizi daha da kolay yaparız.

Erdoğan, yabancı bir gazetecinin "Sizce yabancı savaşçıların oluşturduğu tehdit ne seviyededir, sayı ne durumdadır?" sorusu üzerine, "Toplamda 6 bini aşkın bir defa yabancı savaşçıyı biz deport ettik. Bunları ülkelerine gönderdik ve bu konuda da çok disiplinli, kararlı bir şekilde hareket ediyoruz. Bunun dışında yine aynı şekilde yakalananlardan ülkemizde yargılananlar var. Bu konuda affımız yok." yanıtını verdi.

İİT'nin Olağanüstü Zirvesi'nde somut bir adım, bir eylem planının ortaya konulup konulmayacağına dair soru üzerine de Erdoğan, zirveden bir gün önce Dışişleri bakanlarının ön toplantı yaparak sonuç bildirgesinin hazırlıklarını gerçekleştireceklerini bildirdi.

Bu ortak bildiriyi, sonuç bildirgesi olarak cuma günü yayınlamış olacaklarını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda bu konuda yayınlanan bir şey yok. Bunun içinde birçok şeyler söz konusu. Nedir bu? BM Genel Kurulu, BMGK... Burada öncelik hangisi olsun? Önce BMGK'ye mi bu götürülsün, yoksa direkt BM Genel Kurulu'nu mu toplantıya çağıralım, bütün bunlar bu çalışmaların içerisinde." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer taraftan Filistin'de ciddi manada yaralılar olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bu yaralıların sevki söz konusu. Bunların önü açılmıyor. Bunların önünün açılması için de çalışmalar yapılıyor. İsrail şu anda bu yaralıların oradan çıkarılmasına müsaade etmiyor. Bu müsaadeyi yapmayınca birçoğu orada maalesef ağır yaralı, o yaralı haliyle ölüme terk ediliyor. Bütün bunlarla beraber şu anda biz İsrail Büyükelçisini zaten gönderdik. Bunun yanında şu anda bizim İsrail'deki elçimizi de biz değerlendirmelerde bulunmak üzere ülkemize çağırdık. Şimdi bu akşam bir gelişme daha duydum, onlar (İsrail) Kudüs'teki büyükelçimizle ilgili bir karar alma noktasına gelmişler. O karar eğer arzu etmediğimiz şekilde gerçekleşecek olursa, bizim de farklı yaptırımlarımız olacaktır. Onların da neticesini bekliyoruz. Bütün bunlarla beraber şu anda farklı ülkeler kendi büyükelçilerini çekmeye başladılar. Bunların üzerinde de cuma günü durmuş olacağız. Dünyaya bu konuyu en ideal şekliyle işleyeceğiz."

Okunma 108 defa

Diğer Haberler

Türkmenler, Kerkük’te Eylemlerini Sürdürüyor

Türkmenler, Kerkük’te Eylemlerini Sürdürüyor

Kerkük'teki seçimlere hile ve şaibe karışmasını protesto eden binlerce Türkmen vatandaşı, oy sandıklarının konulduğu kentin Ticaret Bakanlığına bağlı gıda deposu önünde 12 Mayıs tarihinde başlattıkları eylemlerini sürdürüyorlar. Vatandaşlar, hak ve...

Devamını Oku

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy’dan, Kerkük'teki Seçimlerlerle İlgili …

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy’dan, Kerkük'teki Seçimlerlerle İlgili Açıklama

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy Bakanlıkta basın mensuplarına yönelik bilgilendirme toplantısında soruları yanıtladı. Aksoy, genel olarak ırak özelliklede kerkük'te seçimlerdeki hilelere değindi. Sözcü Hami AksoyIrak'ta 12 Mayıs'ta genel seçimlerin yapıldığını...

Devamını Oku

İbadi, Cuburi ve Nuceyfi İle Ayrı Ayrı Görüştü

İbadi, Cuburi ve Nuceyfi İle Ayrı Ayrı Görüştü

Başbakan Haydar El İbadi, yeni hükümeti kurma konusunu siyasi yetkililerle görüşerek siyasi yetkililerle görüşmelerini sürdürüyor.

Devamını Oku

DEAŞ El Abbasi Kasabasına Saldırı Düzenledi

DEAŞ El Abbasi Kasabasına Saldırı Düzenledi

Kerkük'te güvenlik güçleri'nin terör örgütü deaş'tan kurtardığı bölgelerde terör örgütü deaş 'ın uyuyan hücreleri saldırı düzenlemeye devam ediyor. kerkük polisinden bir kaynak terör örgütü deaş'lı 8 intihar eylemcisinin kerkük'teki havice...

Devamını Oku

Irak, Suriye'de DEAŞ'ı Vurdu

Irak, Suriye'de DEAŞ'ı Vurdu

Ortak Operasyonlar Komutanlığı, Suriye'de terör örgütü DEAŞ'ın 2 hedefini imha ettiğini açıkladı. Savunma Bakanlığına bağlı Güvenlik Medya Merkezi, Silahlı Kuvvetler Komutanı Haydar El İbadi'nin talimatı üzere ve Ortak Operasyonlar Komutanlığı'nın...

Devamını Oku

Erdoğan Seçim Beyannamesini Açıkladı

Erdoğan Seçim Beyannamesini Açıkladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim beyannamesini açıkladı. Yedi bölümden oluşan beyannamede eğitimden, ulaşıma, sağlıktan, teknolojiye her alanda gerçekleştirilecek projeleri madde madde sıralayan Erdoğan,  “vakit Türkiye vakti” dedi. Beyannamede, terörle mücadeleye...

Devamını Oku

TSK: Bir Haftada 49 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

TSK: Bir Haftada 49 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye Genelkurmay Başkanlığından yapılan haftalık bilgilendirmeye göre, 18-24 Mayıs tarihlerinde, PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Diyarbakır, Mardin, Siirt ile Irak'ın kuzeyindeki orta çaplı...

Devamını Oku

Irak'ın Kuzeyi'ne Düzenlenen Harekatta 6 Terörist Öldürüldü

Irak'ın Kuzeyi'ne Düzenlenen Harekatta  6 Terörist Öldürüldü

Irak'ın kuzeyine hava harekatı düzenlendi.Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesine düzenlenen hava harekatında silahlı 6 terörist etkisiz hale getirildi. Türkiye Genelkurmay Başkanlığının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Irak'ın kuzeyindeki...

Devamını Oku

Diyale İl Meclisi: Vekaleten Yönetilen Dairelerin Müdürleri Değiştirilecek

Diyale İl Meclisi: Vekaleten Yönetilen Dairelerin Müdürleri Değiştirilecek

Diyale İl Meclisi Başkan Yardımcısı Muhammet Cevat Cermut, Diyale İl Meclisi kentteki dairelerin vekaletten yönetilmesi sürecini sonlandırmaya karar verdiğini açıkladı. Cermut ayrıca, daireleri yönetmek için aday gösterilmesi kapısını açtıklarını belirtti.

Devamını Oku

Seçimlerdeki İhlalleri Araştırmak İçin Üst Düzey Komisyon Kuruldu

Seçimlerdeki İhlalleri Araştırmak İçin Üst Düzey Komisyon Kuruldu

Parlamento seçimleriyle ilgili şikayetlerin artması üzerine Bakanlar Kurulu gerçekleştirdiği toplantıda 12 Mayıs'ta yapılan Parlamento seçimlerinde elektronik oy sayım cihazlarının hacklenmesiyle ilgili şikayetleri değerlendimek üzere üst düzey komisyon kurdu. Komisyonda Ulusal...

Devamını Oku

Uluslararası Kriz Grubu: Kerkük’te Oylar Elle Sayılsın

Uluslararası Kriz Grubu: Kerkük’te Oylar Elle Sayılsın

Uluslararası Kriz Grubu, Irak'ta 12 Mayıs'ta yapılan Parlamento seçimleriyle ilgili rapor yayımladı. Kerkük'teki oyların elle sayılması çağrısında bulunan Uluslararası Kriz Grubu, atılacak olan bu tür bir adımın seçimlere olan güveni...

Devamını Oku

BSYK: Temyiz Alma Süresi Gelecek Perşembe Sona Erecek

BSYK: Temyiz Alma Süresi Gelecek Perşembe Sona Erecek

Yurtiçinde ve yurt dışında yaşanan seçim hilelerinin ardından seçim komiserliği yayınladığı bildiride seçim sonuçları ile ilgili çalışmaların tamamlanması için geçtiğimiz günlerde başlatılan temyiz alma süresince seçimlere katılan listelerden ve adaylardan...

Devamını Oku

Salihi, Yerel Seçimlerde Oyların Elle Sayılmasını Talep Etti

Salihi, Yerel Seçimlerde Oyların Elle Sayılmasını Talep Etti

Irak Türkmen Cephesi genel başkanı milletvekili Erşet Salihi, Aralık ayında yapılacak olan yerel seçimlerde oy sayımının elektrnoik cihazlarla değil elle yapılmasını talep etti.

Devamını Oku

IKBY Seçim Komiserliği: Parlamento Seçimlerinde Elektronik Oy Sayımı Kullanılmay…

IKBY Seçim Komiserliği: Parlamento Seçimlerinde Elektronik Oy Sayımı Kullanılmayacak

Geçen 12 Mayıs’ta yapılan parlamento seçimlerinde Özellikle Kerkük ve Kuzey Irak Bölgesinde gerçekleşen hile ve şaibeler nedeniyle Kuzey Irak Bölgesindeki Seçim Komiserliğinde bir açıklama yapıldı.

Devamını Oku

Diyale Emniyet Müdürlüğü'nden ‘Güvenlik’ Açıklaması

Diyale Emniyet Müdürlüğü'nden ‘Güvenlik’ Açıklaması

Diyale Emniyet Müdürlüğü'nde Basın müdürü Yarbay Galip El Atiye, şehirdeki güvenlik durumuyla ilgili aralarında Türkmeneli Televizyonu'nun da yer aldığı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Sadr: Hükümet Kurma Çalışmalarını Tamamladım

Sadr: Hükümet Kurma Çalışmalarını Tamamladım

El Sadr Hareketi Lideri ve seçim birincisi Mukteda El Sadr, hükümeti kurmak için yapılan çalışmaların tamamladığını belirtti. Mukteda El Sadr, hükümeti kurma görüşmelerini tamamlayarak, ikametgahı Necef'e geri döndü.

Devamını Oku

Yüzlerce Vatandaş Kerbela'da Gösteri Düzenledi

Yüzlerce Vatandaş Kerbela'da Gösteri Düzenledi

Yüzlerce kerbela ahalisi şehirdeki elektrik sıkıntısı nedeniyle gösteri düzenledi.

Devamını Oku

Salihi ve Yıldız Bağdat'ta Bir Araya Geldi

Salihi ve Yıldız Bağdat'ta Bir Araya Geldi

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi ile Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız Bağdat'ta bir araya geldi.

Devamını Oku

Erdoğan Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi

Erdoğan Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT canlı yayınında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

Bağdat'ta İntihar Saldırı: 8 Ölü, 11 Yaralı

Bağdat'ta İntihar Saldırı: 8 Ölü, 11 Yaralı

Başkent Bağdat'ta meydana gelen intihar saldırısında 8 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Devamını Oku

Kerkük'te Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

Kerkük'te Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

Genel seçimlere şaibe ve hile karıştığını protesto eden binlerce Türkmen vatandaşı Kerkük'te eylemler yaparak tepkilerini 12 mayıs tarihinden bu yana sürdürüyorlar..Gösteri alanda toplanan ve demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlar hak ve...

Devamını Oku

El Sufi, Münih’te Seçimlerde Yapılan Hilelerden Söz Etti

El Sufi, Münih’te Seçimlerde Yapılan Hilelerden Söz Etti

Geçtiğimiz 12 Mayıs tarihindeki genel seçimlerde meydana gelen hile ve şaibeler teker teker ortaya çıkmaya başladı.Hile şaibelerin aynısı yurtdışındaki seçim sandıklarında ve özellikle Almanya'nın Münih kentinde gerçekleştiği de ortaya çıktı.

Devamını Oku

Parlamento Bugün Olağanüstü Toplanıyor

Parlamento Bugün Olağanüstü Toplanıyor

Yaşanan hileler ve ihlaller nedeniyle 12 Mayıs'ta yapılan Parlamento seçimlerinin yankıları sürüyor. Bu kapsamda Parlamento bugün olağanüstü toplanıyor. Oturumda yapılan Parlamento seçimlerinin şeffaflığı ele alınacak.

Devamını Oku

Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu'ndan Çağrı

Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu'ndan Çağrı

12 Mayıs'taki şaibeli seçimler nedeniyle açıklamalar gelmeye devam ediyor. Parlamento'daki Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu ve Seçimlerdeki İhlalleri Ortaya Çıkarma Komisyonu sözcüsü Adil Nuri, Parlamento Başkanlığı'ndan yarın yapılacak oturumda Seçim Komiserliği'nin de...

Devamını Oku

Süleymaniye'den Bir PKK'lı Milletvekili, Irak Parlamentosu'nda

Süleymaniye'den Bir PKK'lı Milletvekili, Irak Parlamentosu'nda

Irak Hükümeti'nin terör örgütleri listesinde yer almasına rağmen terör örgütü PKK, Irak Parlamentosu'na girdi. Gazetelerde çıkan haberlere göre, Süleymaniye'den PKK'lı bir Kürt aday Parlamento seçimlerinde kazanarak milletvekili olduğu bildirildi.

Devamını Oku

Haceroğlu, Gazeteciler Sendikası Heyetini Kabul Etti

Haceroğlu, Gazeteciler Sendikası Heyetini Kabul Etti

Türkmeneli Televizyonu genel müdürü Yalman Haceroğlu, Irak Gazeteciler Sendikası'ndan bir heyeti kabul etti. Heyetin başında Irak Gazeteciler Sendikası Kerkük Kolu başkanı Muhammet Hüseyin Dağıstanlı yer aldı.

Devamını Oku

Muhtaroğlu, Tuzhurmatu’da Türkmen Vatandaşların Evlerini Ziyaret Etti

Muhtaroğlu, Tuzhurmatu’da Türkmen Vatandaşların Evlerini Ziyaret Etti

Tuzhurmatu’da gerçekleştirdikleri ziyaret çerçevesinde,Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu,Türkmen Karanaz köyüne ziyarette bulundu.Muhtaroğlu,Türkmen vatandaşların evlerini ziyaret ederek Mübarek Ramazan ayı münasebetiyle tebriklerini sundu.

Devamını Oku

İbadi, Seçimler İle İlgili Değerlendirmede Bulundu

İbadi, Seçimler İle İlgili Değerlendirmede Bulundu

Başbakan haydar el ibadi haftalık basın toplantısında konuştu. İbadi seçimler ile ilgili ihlaller noktasına işaret ederek, seçim komiserliği'ne konuyu ciddiye alması ve vatandaşların seslerinin korunması için tarafsızlığını korunması gerektiğine vurgu...

Devamını Oku

Terörden Temizlenen Kuzey Irak'taki Topraklar Mehmetçik'e Emanet

Terörden Temizlenen Kuzey Irak'taki Topraklar Mehmetçik'e Emanet

TSK tarafından terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki sözde kamplarına yönelik kararlılıkla devam eden operasyonlar sonucu teröristlerden temizlenen 23 kilometrelik alanda üs bölgeleri oluşturuldu.

Devamını Oku

Türkmenler'in Kerkük'te Düzenlediği Eylemler Devam Ediyor

Türkmenler'in Kerkük'te Düzenlediği Eylemler Devam Ediyor

12 Mayıs'taki Parlamento seçimlerinde yapılan hileler ve ihlaller nedeniyle Türkmenler'in Kerkük'te düzenlediği eylemler devam ediyor. Vatandaşlar ''oylar elle sayılsın'' talebini sürdürüyor. Türkmeneli Televizyonu ise, eylem yapan Türkmenler'in yegane sesi olmaya...

Devamını Oku

176 Milletvekili, Seçimlerin İptal Edilmesi İçin Adım Attı

176 Milletvekili, Seçimlerin İptal Edilmesi İçin Adım Attı

Parlamento seçimlerinde meydana gelen hile ve şaibenin Irak siyasi sahasında gündeminde giderek büyümeye başladığı görünüyor.Bu gelişmeye karşı Irak siyasi sahasında ve özellikle parlamento içinde genel seçimlerin iptal edilmesi ve önümüzdeki...

Devamını Oku

Altı Kürt Partisi Seçimlerin İade Edilmesini İstiyor

Altı Kürt Partisi Seçimlerin İade Edilmesini İstiyor

12 Mayıs'ta yapılan Parlamento seçimleri sonuçlarını reddeden altı Kürt Partisi, hileler ve ihlaller nedeniyle Kuzey Irak Kürt bölgesi ve sözde anlaşmazlıklı bölgelerde seçimlerin iade edilmesi isteğine bağlı olduğunu duyurdu.

Devamını Oku

streaminga

26 Mayıs 2018 Cumartesi

01:00 Sahur Vakti            
01:30 Sohbet : Ramazan Sohbetleri -T  
02:10 Yarışma : Bilen Kazanır  -T
02:45 Yardımeli -T
03:22 Sabah Ezanı
03:34 Kuran-ı Kerim  
04:10 Avaz-ı Hikmet   
05:20 Ramazan Yarışması -T
06:00 Kainatın Dilinde ve Esma-ül Hüsna ve İlahi
06:30 Enderundan Nağmeler   
07:45 Belgesel : Sultanların İzinde -T
08:10 Sohbet : Ramazan Sohbetleri -T        
08:45 Dizi Film : Sende Gitme   
10:00 Türkmeneli Mutfağı -T       
11:30 Haberler
12:07 Öğle Ezanı
12:20 Belgesel : Anadolu’nun Sıcak Yüzleri  
12:50 Ramazan Yarışması -T
13:30 Gün Ortası Haberleri  
14:00 Ramazan Geceleri -T
15:30 Haberler
15:58 İkindi Ezanı
16:00 Türkmeneli Mutfağı  
17:30 Haberler
18:22 Kuran-ı Kerim   
19:14 Akşam Ezanı
19:17 Rahmet Günleri   
19:25 Yerel Dizi : Şepellüh  2   
19:45 Yarışma : Bilen Kazanır  
20:20 Yardımeli            
21:00 ANA HABER BÜLTENİ    
22:00 Ramazan Yarışması   
22:30 Dizi Film : Sende Gitme   
00:00 Gece Haberleri

  • Cumartesi
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama