Çarşamba, 16 May 2018 10:11

Erdoğan: Tarih ABD ve İsrail'i Affetmeyecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Uluslararası toplumu ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin harekete geçmeye, (Filistin'deki) bu zulme son vermeye davet ediyorum." dedi.

Erdoğan, İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya geldi. İkili ve heyetler arası görüşmelerin ardından Erdoğan ve May ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan May'a sıcak misafirperverliği için teşekkür ederek, Birleşik Krallığı ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Türkiye'nin 24 Haziran'da yapılacak erken seçim sürecine girdiğine işaret eden Erdoğan, seçim sürecinin yoğunluğuna rağmen Birleşik Krallık ile ilişkilere atfedilen önem çerçevesinde bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Birleşik Krallık'ın, 15 Temmuz darbe girişiminden sadece 5 gün sonra bakan düzeyinde Türkiye'yi ziyaret ederek gösterdiği dayanışmanın önemli olduğunu belirten Erdoğan, Kraliçe Elizabeth, Başbakan May ile görüştüklerini ve ikili ilişkileri derinlemesine ele aldıklarını aktardı.

Erdoğan, görüşmede iki ülke arasındaki iş birliğini muhafaza etmek ve daha da geliştirebilmek için neler yapılabileceğinin değerlendirildiğini bildirerek, "Başbakan May'in Ocak 2017'de Türkiye'yi ziyareti sırasında oluşturduğumuz ticaret ve yatırım çalışma grubu önemli bir işlev görüyor. Ayrıca Avrupa Birliği ile Birleşik Krallık arasında Brexit bağlamında bir geçiş dönemi üzerinde mutabakat sağlanmış olmasını da memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.

Birleşik Krallık'ın, Türkiye'nin Avrupa'daki en büyük ikinci ihraç pazarı olduğunu dile getiren Erdoğan, üç binden fazla İngiliz şirketiyle işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İki ülke arasında 2017 yılında ticaret hacminin yaklaşık 16 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini anımsatan Erdoğan, "İkili ticaret hacmi için hedefimiz 20 milyar dolardır. Atacağımız ortak adımlarla bu hedefi gerçeğe dönüştüreceğiz. İki ülke katma değeri yüksek ürünleri birlikte tasarlayıp üretebilmeli ve üçüncü ülkelerdeki fırsatlardan da istifade edebilmelidir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk ve İngiliz firmalarının beşinci nesil savaş uçağı olarak tasarlanan Milli Muharip Uçak projesinde işbirliği yaptığını, stratejik öneme sahip bu projeyi de ele aldıklarını söyledi.
"Birleşik Krallık ile işbirliğimizi derinleştirmek istiyoruz"

Türkiye'nin uzun yıllardır PKK, DEAŞ, DHKP-C, FETÖ gibi eli kanlı terör örgütleriyle mücadele ettiğine işaret eden Erdoğan, "Bu terör örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesi, örgüt mensuplarının mal varlıklarının dondurulması ve ülkemize iadesi başlıklarında Birleşik Krallık ile iş birliğimizi derinleştirmek istiyoruz." diye konuştu.

İki ülkenin İçişleri Bakanları tarafından güvenlik iş birliğine yönelik bir niyet beyanı imzalanmasından memnuniyet duyduklarını aktaran Erdoğan, güvenlik ve istihbarat alanlarında da yeni anlaşma metinleri üzerinde çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Erdoğan, iki ülke arasında müzakereleri tamamlanan kültür merkezleri anlaşmasının imzalandığını, böylece Londra'daki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ile İngiliz Kültür Merkezinin statülerini hukuki bir çerçeveye yerleştirdiklerini dile getirdi.
"ABD, taraf olduğunu ilan etmiştir"

Suriye, Irak, İran kapsamlı ortak eylem planını, Kudüs ve Filistin başta olmak üzere son gelişmeleri de ele aldıklarını bildiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma girişimini asla kabul etmiyoruz. ABD, bu girişimiyle Birleşmiş Milletleri (BM), BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe sayarak, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil, taraf olduğunu ilan etmiştir. Kudüs'ün gerek BM kararlarıyla gerekse uluslararası anlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan kaçınılması şarttır. Ancak Amerikan yönetiminin fütursuz politikaları, İsrail'i işgal, gasp ve şiddet yönünde daha da cesaretlendirmiştir. Nitekim dün 55 Filistinlinin, son aldığım rakam 60, hayatını kaybetmesine, birçoğu ağır olmak üzere 2 bin 500'ünün de yaralanmasına sebep olan saldırılar, işte bu politikaların sonucudur."

İsrail saldırılarında şehit olan Filistinlilere rahmet, yaralananlara acil şifa dileyen Erdoğan, bu vahşeti lanetledi.
"İsrail orada işgalcidir ve terör estirmeye devam etmektedir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1948 yılında Filistin'in, hemen hemen İsrail'in işgal ettiği toprakların tamamında yerleşik durumda olan bir ülke olduğunu hatırlatarak, ondan sonraki süreçte İsrail'in belli bir oranda alarak, Filistin'in bir avuç yere sıkıştırıldığını söyledi.

İsrail'in de çok daha büyük bir alanın adeta işgalcisi olarak sahibi görünümüne girdiğini belirten Erdoğan, "Bunu kabul etmek mümkün değil. 'Güçlüyüm öyleyse haklıyım.' mantığıyla İsrail bölgede bu adımları atmıştır. Biz, İsrail'i şu attığı adımlarla haklı olarak kabul etmemiz mümkün değildir. İsrail orada işgalcidir ve terör estirmeye devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben uluslararası toplumu ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin harekete geçmeye ve bu zulme son vermeye davet ediyorum." dedi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda, Amerika'nın büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararına ilişkin yapılan oylamada 128 ülkenin "hayır" dediğini hatırlatan Erdoğan, "Çıkan karar aslında böyle bir adımı engelliyordu ama bu başarılamadı. Niye? Amerika 'Ben güçlüyüm, öyleyse haklıyım.' diyor. Hayır sen haklı değilsin. Tarih seni affetmeyecek. Bu gerçeği göreceğiz. İsrail'i hiç affetmeyecek. Bunu da göreceğiz. Öyleyse bütün mesele, biz güçlüden yana mı yoksa haklıdan yana mı olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

İslam İşbirliği Teşkilatı üyelerini cuma günü İstanbul'da düzenlenecek olağanüstü toplantıya davet ettiklerini kaydeden Erdoğan, "Dünyaya çok güçlü bir mesajı İstanbul'dan vereceğiz. Bu adımı orada atacağız." dedi.

Erdoğan, teşekkür ettiği Başbakan May'i, Türkiye'ye davet etti.
Sorular

Erdoğan, bir gazetecinin sorusuna, "Türkiye'de teröristlerden cezaevinde kaç kişi olduğuyla ilgili sizlere aktarılan bilgiler çok çok yanlış. Haber kaynaklarınız doğru değil. Teröristlerle gazetecileri birbirinden ayırın. Bankamatiklerde paraları götürenler, silahla yakalananlar, insan öldürenler ve bunlarla ilgili olarak 'gazetecidir' diye elinde bir kart var, bunlar için herhalde her taraf serbest değil. Şu anda yargımız teröre karışmış olanlarla ilgili olarak bu tür kararlarını vermiştir. Bunları kaynağından öğrenin." karşılığını verdi.

"Sağlıklı haber öğrenin ki sağlıklı haber üretin." önerisinde bulunan Erdoğan, dün de buna benzer bir soru sorulduğunu, gerekli cevabı verdiğini söyledi. Erdoğan, "Bu işin aslı budur. Teröristten gazeteci olmaz." dedi.
"Mücadeleyi veren biziz"

"FETÖ ve PKK ile mücadele konusunda İngiltere'den hangi somut adımları atmasını bekliyorsunuz?" sorusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerek FETÖ gerek PKK, bütün bunlarla ilgili isim listelerini Sayın Başbakan'a verdim." diye yanıtladı. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Kendilerinden gerek FETÖ gerek PKK, bunların tarafımıza gönderilmesini istiyoruz. Onlar olacak ki biz teröre karşı ortak mücadeleyi ne yapalım, sürdürelim. Aksi takdirde bugün benim canım yanarken, yarın da İngiltere'nin canı yanar. Bunu görmemiz, bunu bilmemiz lazım. Bu konuyla ilgili bizim hassasiyetimiz çok yüksek. Mesela ben Sayın Başbakan'a şunu sorabilirim? 'Bugüne kadar kaç tane DEAŞ'lıyı öldürdünüz?' Var mı acaba. Ama biz sadece Cerablus'ta 3 bin DEAŞ'lıyı öldürdük. Mücadelemizi kararlı veriyoruz ama bizimle ilgili FETÖ, bazı çevreler, Batı, Türkiye'nin DEAŞ'ı sahiplendiğini, beslediğini söylediler. Halbuki mücadeleyi veren biziz. Ülkemizde mücadeleyi veren biziz. Buna rağmen, maalesef yalan yanlış haberler üretilmiştir. Biz şimdi listeyi Sayın Başbakan'a verdik.

Gerek istihbarat örgütümüz, gerek İçişleri, Adalet bakanlıklarımız irtibat halinde olacaklar. Temenni ediyorum ki bu tür insanlar, isimleri karşılıklı olarak birbirimize veririz. Böylece terörle mücadelemizi daha da kolay yaparız.

Erdoğan, yabancı bir gazetecinin "Sizce yabancı savaşçıların oluşturduğu tehdit ne seviyededir, sayı ne durumdadır?" sorusu üzerine, "Toplamda 6 bini aşkın bir defa yabancı savaşçıyı biz deport ettik. Bunları ülkelerine gönderdik ve bu konuda da çok disiplinli, kararlı bir şekilde hareket ediyoruz. Bunun dışında yine aynı şekilde yakalananlardan ülkemizde yargılananlar var. Bu konuda affımız yok." yanıtını verdi.

İİT'nin Olağanüstü Zirvesi'nde somut bir adım, bir eylem planının ortaya konulup konulmayacağına dair soru üzerine de Erdoğan, zirveden bir gün önce Dışişleri bakanlarının ön toplantı yaparak sonuç bildirgesinin hazırlıklarını gerçekleştireceklerini bildirdi.

Bu ortak bildiriyi, sonuç bildirgesi olarak cuma günü yayınlamış olacaklarını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda bu konuda yayınlanan bir şey yok. Bunun içinde birçok şeyler söz konusu. Nedir bu? BM Genel Kurulu, BMGK... Burada öncelik hangisi olsun? Önce BMGK'ye mi bu götürülsün, yoksa direkt BM Genel Kurulu'nu mu toplantıya çağıralım, bütün bunlar bu çalışmaların içerisinde." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer taraftan Filistin'de ciddi manada yaralılar olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bu yaralıların sevki söz konusu. Bunların önü açılmıyor. Bunların önünün açılması için de çalışmalar yapılıyor. İsrail şu anda bu yaralıların oradan çıkarılmasına müsaade etmiyor. Bu müsaadeyi yapmayınca birçoğu orada maalesef ağır yaralı, o yaralı haliyle ölüme terk ediliyor. Bütün bunlarla beraber şu anda biz İsrail Büyükelçisini zaten gönderdik. Bunun yanında şu anda bizim İsrail'deki elçimizi de biz değerlendirmelerde bulunmak üzere ülkemize çağırdık. Şimdi bu akşam bir gelişme daha duydum, onlar (İsrail) Kudüs'teki büyükelçimizle ilgili bir karar alma noktasına gelmişler. O karar eğer arzu etmediğimiz şekilde gerçekleşecek olursa, bizim de farklı yaptırımlarımız olacaktır. Onların da neticesini bekliyoruz. Bütün bunlarla beraber şu anda farklı ülkeler kendi büyükelçilerini çekmeye başladılar. Bunların üzerinde de cuma günü durmuş olacağız. Dünyaya bu konuyu en ideal şekliyle işleyeceğiz."

Okunma 266 defa

Diğer Haberler

Halbusi, Almanya Devlet Sekreteri İle Görüştü

Halbusi, Almanya Devlet Sekreteri İle Görüştü

Parlamento Başkanı Muhammet El Halbusi, Almanya Federal Cumhuriyeti Ekonomi ve Enerji İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri Thomas Parais ile Başkent Bağdat'taki bürosunda görüştü.Görüşmede,Irak-Almanya arasındaki ortak dosyalar ele alındı.

Devamını Oku

IKBY'de Nihai Seçim Sonuçları Açıklandı

IKBY'de Nihai Seçim Sonuçları Açıklandı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) 30 Eylül'de yapılan milletvekili seçiminin nihai sonuçlarına göre, Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) birinci parti oldu.

Devamını Oku

‘Türkmenler Adil Bir Şekilde Temsil Edilsin’

‘Türkmenler Adil Bir Şekilde Temsil Edilsin’

Farklı kitlelerden oluşan parlamento'da Türkmen Kitlesi bildiri yayınladı. Bildiride cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, parlamento başkanlığı ve hükümeti kurmakla görevlendirilen Adil Abdülmehdi'den bakanlık görevlerinde ve yeni kabinede Türkmenlerin adil bir şekilde temsil edilmelerinin...

Devamını Oku

Abdulmehdi ve Macron Görüştü

Abdulmehdi ve Macron Görüştü

Hükümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan Adil Abdulmehdi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Türkmen Aşiretler ve Ayan Meclisi, Kerkük’te Geniş Katılımlı Bir Toplantı Düzenl…

Türkmen Aşiretler ve Ayan Meclisi, Kerkük’te Geniş Katılımlı Bir Toplantı Düzenledi

Türkmen Aşiretler ve Ayan Meclisi,Kerkük’te geniş katılımlı bir toplantı düzenledi.

Devamını Oku

Kerkük Kışlası Siyasi Mahpuslar ve Şehit Aileleri Derneği 21 Ekim Şehitlerini An…

Kerkük Kışlası Siyasi Mahpuslar ve Şehit Aileleri Derneği 21 Ekim Şehitlerini Andı

Kerkük’e 21 Ekim 2016 tarihinde terör örgütü DEAŞ’in girmesi sırasında şehit düşen Türkmen medya şehidi Ahmet Haceroğlu başta olmak üzere çok sayıda Türkmen vatandaşın şehit edilmesi ve Tavuk ilçesinde İlhanlı...

Devamını Oku

TİKA'dan Türkmence Eğitimi'ne Destek

TİKA'dan Türkmence Eğitimi'ne Destek

Türkiye Cumhuriyeti farklı Türkmeneli bölgelerindeki Türkmen milletine yardımlarına devam ediyor.

Devamını Oku

Deniz Türkmen Kadınlar Örgütü Kerkük'te Aşure Pişirdi ve Dağıttı

Deniz Türkmen Kadınlar Örgütü  Kerkük'te Aşure Pişirdi ve Dağıttı

Türkmenler, Hz. Hüseyin'in şehit edilişini anmaya devam ediyor. Deniz Türkmen Kadınlar Örgütü Musalla bürosu, Arbain anma merasimleri kapsamında Kerkük'te aşure pişirdi.

Devamını Oku

Çavuşoğlu Kosova Başbakanı Haradinaj ile Bir Araya Geldi

Çavuşoğlu Kosova Başbakanı Haradinaj ile Bir Araya Geldi

Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj resmi temaslarda bulunmak üzere Kosova'ya gelen Türkiye  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu başbakanlıkta kabul etti.

Devamını Oku

Trump'tan Kaşıkçı'nın öldürülmesi Hakkında İlk Açıklama

Trump'tan Kaşıkçı'nın öldürülmesi Hakkında İlk Açıklama

Suudi Arabistan'ın, Kaşıkçı'nın öldüğünü teyit etmesinin ardından konuyla ilgili ilk açıklamasını yapan ABD Başkanı Donald Trump, "Suudilere bazı sorularımız olacak. Bu konuda Kongre ile birlikte çalışacağız. Kaşıkçı'nın ölümü kabul edilemez....

Devamını Oku

'Tüm Terör Örgütlerinin İpinin Ucu Aynı Yere Çıkar'

'Tüm Terör Örgütlerinin İpinin Ucu Aynı Yere Çıkar'

 Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’da Ziraat Diyarbakır Gençlik Festivali'nin kapanış töreninde konuştu.

Devamını Oku

Sairun Kitlesi: Adil Abdulmehdiye Kabine Seçiminde Özgürlük Tanınsın

Sairun Kitlesi: Adil Abdulmehdiye Kabine Seçiminde Özgürlük Tanınsın

Mukteda El Sadr Liderliğindeki Sairun Koalisyonu, El Fetih Kolaisyonu ve Ulusal Hikme Hareketi'nin hükümeti kurmakla görevlendirilen Adil Abdulmehdi'yi bakanlık seçiminde özgür bırakmalarının olumlu bir adım olduğunu dile getirdi.

Devamını Oku

İbadi: Şimdiki Hükümet, Görevini Sürdürmek İçin Anayasal Yetkiye Sahiptir

İbadi: Şimdiki Hükümet, Görevini Sürdürmek İçin Anayasal Yetkiye Sahiptir

Başbakan Haydar El İbadi'nin basın bürosundan yapılan bir açıklamada, Şimdiki hükümetin görev ve çalışmalarını yürütmek için anayasal haklara sahip olduğu belirtildi.

Devamını Oku

Basra'da İçme Suyundan Zehirlenenlerin Sayısı 114 Bine Yükseldi

Basra'da İçme Suyundan Zehirlenenlerin Sayısı 114 Bine Yükseldi

Petrol zengini Basra vilayetinde kirli içme suyundan zehirlenenlerin sayısı 114 bine yükseldi.

Devamını Oku

Erdoğan Kral Selman İle Telefonda Görüştü

Erdoğan Kral Selman İle Telefonda Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz telefonda görüştü.

Devamını Oku

Suudi Arabistan: Kaşıkçı, Konsoloslukta Çıkan Arbedede Öldü

Suudi Arabistan: Kaşıkçı, Konsoloslukta Çıkan Arbedede Öldü

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu.

Devamını Oku

ITC Bağdat’ta Geniş Çaplı Toplantı Düzenledi

ITC Bağdat’ta Geniş Çaplı Toplantı Düzenledi

Irak Türkmen Cephesi Bağdat ofisinde geniş çaplı toplantı düzenlendi. Irak Türkmen Cephesi genel başkanı milletvekili Erşet Salihi başkanlığında düzenlenen toplantıda, Irak Türkmen Cephesi'nin üst düzey yetkilileri, Türkmen milletvekilleri ve Türkmen...

Devamını Oku

Yıldız ve Hekim Bağdat’ta Bir Araya Geldi

Yıldız ve Hekim Bağdat’ta Bir Araya Geldi

Ulusal El Hikme Hareketi Başkanı Ammar El Hekim başkent Bağdat'ta Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız ile görüştü.

Devamını Oku

Neçirvan Barzani Erbil’de Türk Heyetiyle Görüştü

Neçirvan Barzani Erbil’de Türk Heyetiyle Görüştü

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Erbil'de aralarında Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker'in de yer aldığı Türk heyetiyle görüştü.

Devamını Oku

Tahran’da ‘Kerkük Türk'tür Türk Kalacak Sloganları’ Atıldı

Tahran’da ‘Kerkük Türk'tür Türk Kalacak Sloganları’ Atıldı

İran'da 40 milyonu aşkın nüfusa sahip olan Türkler, rejim tarafından gözardı ediliyor ve Türkçe yasaklanıyor.

Devamını Oku

ABD’den, Irak’taki Vatandaşlarına Seyahat Uyarısı

ABD’den, Irak’taki  Vatandaşlarına Seyahat Uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri'nden Irak'a seyahat uyarısı geldi. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, terör tehdidi nedeniyle vatandaşlarını Irak'a yapacağı seyahat konusunda uyardı.

Devamını Oku

Irak Petrol Bakanlığı: Bazı Şirketler Ulusal Petrol Şirketi'ne Bağlandı

Irak Petrol Bakanlığı:  Bazı Şirketler Ulusal Petrol Şirketi'ne Bağlandı

Petrol Bakanlığı, kendisine bağlı bazı şirketleri Ulusal Petrol Şirketi adındaki yeni kuruma bağladı.

Devamını Oku

Kerkük – Erbil Gümrük Noktasındaki Bazı Memurlar Gözaltına Alındı

Kerkük – Erbil Gümrük  Noktasındaki Bazı Memurlar Gözaltına Alındı

Yolsuzlukla Mücadele Kurulu Kerkük Bürosu'nda bir kaynak, Kerkük – Erbil karayolunda yer alan gümrük yoklama noktasındaki bazı memurların dün gece geç saatlerde gözaltına alındığını duyurdu.

Devamını Oku

'Suriye’de Umutlar Hala Canlıysa Bunda En Büyük Pay Türkiye’nindir'

'Suriye’de Umutlar Hala Canlıysa Bunda En Büyük Pay Türkiye’nindir'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Akademik Yıl töreninde konuştu.

Devamını Oku

‘Suriye Konulu Dörtlü Zirve 27 Ekim'de İstanbul'da Düzenlenecek’

‘Suriye Konulu Dörtlü Zirve 27 Ekim'de İstanbul'da Düzenlenecek’

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye Konulu Dörtlü Zirve'nin Türkiye, Rusya, Fransa ve Almanya'nın katılımıyla 27 Ekim 2018'de İstanbul'da düzenleneceğini bildirdi.

Devamını Oku

Çavuşoğlu Arnavutluk'ta Mevkidaşı İle Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

Çavuşoğlu Arnavutluk'ta Mevkidaşı İle Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Arnavutluk ziyareti kapsamında Tiran’da.

Devamını Oku

Kerkük’te Ortaokul ve Lise Mezunlari İçin Tören Düzenlendi

Kerkük’te Ortaokul ve Lise Mezunlari İçin Tören Düzenlendi

Kerkük'te türkmen okullarından mezun olan lise 3 ve ortaokul 3 öğrencileri için Türkmen Eğitim Merkezi ve Kerkük Eğitim Genel Müdürlüğü Türkmence Bölümü tarafından mezuniyet töreni düzenlendi.

Devamını Oku

Kerkük'te Saat Namık Adına Koşu Maratonu Düzenlendi

Kerkük'te Saat Namık Adına Koşu Maratonu Düzenlendi

Şehit Saat Namık için koşuyoruz sloganı adı altında Eski Sporcular Rabitası Kerkük'te El Sevra Spor Klübü ile ortaklaşa koşu maratonu düzenledi.

Devamını Oku

Musalla Spor Klubü Şehit Saddam Salihi Anısına Turnuva Düzenledi

Musalla Spor Klubü Şehit Saddam Salihi Anısına Turnuva Düzenledi

Kerkük için canlarını feda eden türkmen şehitleri anmak amacıyla musalla spor klübü taykvando alanından şehit Saddam Salihi turnuvası düzenledi.

Devamını Oku

Erbil Uluslararası Maarif Okulu'nun Açılışı Yapıldı

Erbil Uluslararası Maarif Okulu'nun Açılışı Yapıldı

Türkiye'den üst düzey heyetlerin, yetkililerin, şahsiyetlerin ve akademisyenlerin hazır bulunmasıyla Erbil Uluslararası Maarıf Okulu tarafından devralınan Erbil Uluslararası Maarıf Okulunun açılışı yapıldı.

Devamını Oku

Siyasi Kaynaklar: Sunulacak Kabine 12 Bakanlıktan Oluşacak

Siyasi Kaynaklar: Sunulacak Kabine 12 Bakanlıktan Oluşacak

Hükümeti kurmakla görevlendirilen Adil Abdülmehdi önümüzdeki hafta yeni kabineyi parlamento'ya sunmaya hazırlanırken Siyasi Kaynaklar Adil Abdulmehdi'nin 22 bakanlıktan oluşan kabinesinin 12 bakanlığını önümüzdeki hafta parlamentoya sunacağını belirtti.

Devamını Oku

Beyatlı Kerkük'te Temaslarda Bulundu

Beyatlı Kerkük'te Temaslarda Bulundu

Terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılan bölgelere göçmenlerin dönmeleri için teşvik edilmeleri amacıyla Salahattin İl Meclisi Türkmen Üyesi Mutaşşar Beyatlı Kerkük'ü ziyaret etti.

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

21 Ekim Pazar 2018

01:30 Eğlence : Aşıklar Meclisi
02:20 Sohbet : Avaz-ı Hikmet -T
03:30 Esma-ül Hüsna ve İlahiler
04:00 Belgesel : Dünyaya Doğan Güneş -T
04:30 Sinema : Çelik Yumruklar -T
06:30 Kainatın Dilinde ve Esma-ül Hüsna ve İlahi
07:00 Kuran-ı Kerim
07:45 Esma-ül Hüsna
07:50 Belgesel : Hafız Bestekarlar -T
08:25 Eğitim : Dil ve Anlatım 10
08:50 Çizgi Film : Pokimon 1
09:30 Dizi Film : Seksenler -T
11:30 Haberler
12:00 Sohbet : Türkmen Yöreleri -T
13:30 Gün Ortası Haberleri
14:00 Hilalin Işığın’da
14:50 Belgesel : Gönlümüzde Yaşayan Peygamber
15:30 Haberler
16:00 Şehit Haceroğlunun Anısına - Canlı
17:30 Haberler
18:15 Buram Buram Anadolu - Eskişehir
18:50 Belgesel : Hafız Bestekarlar
19:30 ANA HABER BÜLTENİ
20:45 Sohbet : Bir Ömür Böyle Geçti
22:00 Şehit Haceroğlunun Anısına -T
00:30 Gece Haberleri

  • Pazar
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama