Çarşamba, 13 Haziran 2018 10:07

'Terör Örgütlerinin Başlarını İnlerinde Eziyoruz'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda Ankara muhtarlarıyla sahur programında bir araya geldi.

Konuşmasına tüm katılımcıları selamlayarak başlayan Erdoğan, "Mutluyum zira Cumhurbaşkanlığı Külliyemizin en yeni binası olan sergi salonumuza, milletin evine, bu gazi mekana muhtarlarımızla açılışı yaptık ve muhtarlarımızla bugün yine devam ediyoruz, hoşgeldiniz." ifadelerini kullandı.

Davete icabetlerinden dolayı katılımcılara teşekkür eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Arkadaşlarıma onu söyledim, muhtar kardeşlerimize, Ankara'nın, şunu söyleyin gelirken köy veya mahallesinden, artık tabii köy kalmadı hepsi mahalle, yanına bir tane mahalle sakinini de alsın öyle gelsin. Herhalde öyle yapmışsınızdır, değil mi? Bunu niye böyle yapıyorum? Çünkü burası benim babamın köşkü değil, babamın evi de değil, burası milletin evi. Milletin evi olduğu için de böyle bir mekanda bu milletin gerçek sahipleri muhtarlarımız ve muhtarlarımızın da yanında tercih edeceği bir mahalleli gelmesi çok çok hayırlı olur, isabetli olur dedik. Önce burayı onların tanıması lazım."

Salonun açılışını geçen hafta perşembe günü 2 bin 500 muhtar ile yaptıklarını anımsatan Erdoğan, Ankara'ya kazandırdıkları bu eseri görmek öncelikle Ankaralıların hakkı diyerek sahurda Ankaralı muhtarlar ve vatandaşlarla sahur sofrasında bir araya geldiklerini anlattı.
Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi ve millet kıraathaneleri

Sahur sofralarının bereketli olduğunu söyleyen Erdoğan, "Güzel bir sözdür 'Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammed'siz muhabbetten ne hasıl.' Bu sofra böyle bir sofra. Böylece belki de ülkemizde ilk defa böylesine kapsamlı ve geniş katılımlı bir sahur düzenledik. Bu bir ilk. Sahurun bereketi ve huzuru bir başkadır." dedi.

Tüm katılımcıların Ramazan Bayramı'nı şimdiden tebrik eden Erdoğan, "Biz buraya boşuna 'milletin evi' demiyoruz. Şu ana kadar gerek ana binamızdaki toplantı salonumuzda ve kış bahçemizde, gerek camimizde, gerek kongre ve kültür merkezimizde herhalde yüz binlerce kişiyi ağırladık." ifadelerine yer verdi.

Bu hizmet halkalarına sergi merkezini eklediklerini ve buranın 2 bin 500 kişiyle aynı anda hem toplantılarını icra edebilecekleri hem de ikramlarını yapabilecekleri bir mekan olduğuna işaret eden Erdoğan, önemli bir ihtiyacı karşılaşacak bu salonun hemen batısında da inşaatı tamamlanmak üzere olan Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'nin bulunduğunu aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kütüphanemiz, içinde yer alacak 5 milyon cilt kitabıyla, toplantı ve çalışma salonlarıyla, internetinden ikramına kadar tüm hizmetleriyle inşallah kendi alanında ülkemizin bir numarası olacak." diye konuştu.

Kütüphanenin 24 saat hizmet vereceğini ve burada yapılacak ikramların ücretsiz olacağını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu aralar millet kıraathanesi diye anlatıyorum ya meydanlarda, onun bir numaralı örneği burası. Bunu eleştiriyorlar, neye benzetiyorlar? Şaşırıyorum, koskoca bakıyorsun güya ana muhalefetin başı bunu kalkıp kumarhaneye benzetiyor. Niye, çünkü bunların fikri neyse zikri de odur veya zikri neyse fikri de odur. İskambil masalarından ömrübillah kalkmayan, okey taşlarından hiçbir zaman kurtulmayanlar buraları ona benzetir. Nasıl yapıldığını, yapılacağını ekranlarda da göstermeme rağmen anlamamakta direniyorlar."
"Ne eleştiriyorsun be kardeşim, sen de yap senin de olsun"

İstanbul Merkezefendi'de Zeytinburnu Belediyesinin yaptığı bir millet kıraathanesi olduğunu ve oraya bir gece ziyarette bulunduklarını anımsatan Erdoğan, 800 metrekarelik bir alana kurulan kıraathanede 17 bin cilt kitabın bulunduğunu bildirdi.

Gençlerin ders çalıştığını gördüğünü anlatan Erdoğan, "Eleştirmeye başladılar. Ne eleştiriyorsun be kardeşim, sen de yap senin de olsun, bırak. Ama bunu yapmak için dertli olacaksın, dertli. Dertli olmayan bunu yapamaz. Bizim gencin haliyle derdimiz var, hallenme derdimiz var. İnşallah şimdi proje bu hafta içinde bitiyor, bu projeleri hayata geçireceğiz ve Türkiye'de bütün vilayetlerimizin büyüklüğüne göre belli metrekarelerde, 100, 200, 400, 600, 800 metrekare gibi bu projeleri yapacağız ve buraları kitaplarla inşallah dolduracağız." ifadelerini kullandı.

Eskişehir'de dün akşam bir kıraathaneyi ziyaret ettiğini dile getiren Erdoğan, "Muhabbet yaptık, güzel oluyor, niye? Gence ruh veriyor, ruh. Genci bir defa fikirden, düşünceden koparmak başka bir şey ama gence bir fikri, bir düşünceyi kitapların arasında vermek bambaşka bir şey. Bundan korkmayacaksın, bundan çekinmeyeceksin. Kitaba doğru genci sevk edeceksin, yönlendireceksin. Bundan niye rahatsız oluyorsun? Onların ufkunu, onların önünü bunlarla açmamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.

"Biz bu ülkenin hizmetkarı olacak bir nesil yetiştirmek istiyoruz"

Erdoğan, Millet Kıraathaneleri Projesi'ne ve gençler arasında okumanın önemine değinerek, "Kalkıp da kitaptan uzak, fikirden, düşünceden uzak, ırak, böyle bir gençlikle bir yere gidilmez. Onlarla ne olur? Onlarla eli döner bıçağıyla, silahlı PKK terör örgütünün mensupları yetişir, dağlara bol bol eşkıya, terörist yetişir." ifadelerini kullandı.

"Biz bu ülkenin hizmetkarı olacak bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Bizim derdimiz bu." diyen Erdoğan, bunun da millet kıraathaneleri gibi yerlerden, okullardan geçeceğini ve bunu ispatlayacaklarını vurguladı.
"AK Parti, Türkiye'de 284 bin yeni derslik yaptı, onları yıkacak mısınız?"

Şu anda Türkiye'nin 3,5 kat büyüdüğüne ve bunların durup dururken olmadığına vurgu yapan Erdoğan, "Bizim vizyonumuz 2053'te, 2071'de evlatlarımızın Türkiye'yi dünyada hak ettiği yere ulaştırmasıdır. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de milletimize biz bunları vadediyoruz. Diğer partiler ne yapar bilemem ama vaatleri ortada. Onlar sadece yıkmayı, durdurmayı, engellemeyi, satmayı, bozmayı vadediyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eserleriyle ortada olduklarını söyleyerek, Ankara'da yaşanan değişime dikkati çekti.

Esenboğa Havalimanı'nı, havalimanına giden yollardaki değişimi, Ankara'da hayata geçirilen altyapı, üstyapı çalışmalarını anlatan Erdoğan, salondaki muhtarlara bu konuda düşünme ve bazı soruları sorma noktasına gelme çağrısında bulundu.

"Olur ya birileri önünüze geldiğinde bunlar rahatlıkla onlara sorulabilir." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"AK Parti, Türkiye'de 284 bin yeni derslik yaptı, siz onları yıkacak mısınız? AK Parti, 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı, siz onları işten atacak mısınız? AK Parti, Türkiye'ye bin 245 yeni hastane, 130 bin yeni hastane yatağı kazandırdı, siz onları da kaldırıp atacak mısınız? Buyurun şu anda Bilkent'te muhteşem bir şehir hastanesini bitirmek üzereyiz. Şurada bir iki ay içerisinde açacağız.

Yine Etlik'te devam eden bir şehir hastanemiz var, o da önümüzdeki yıl inşallah açılacak. Peki bunları durduracak mısınız? Şu ana kadar Türkiye genelinde beş şehir hastanesini hizmete aldık, onların kapısına kilit mi vuracaksınız? AK Parti, Türkiye'de TOKİ'yle 817 bin vatandaşımızı ev sahibi yaptı, onları yıkacak mısınız? AK Parti, Türkiye'de 20 bin kilometre yeni bölünmüş yol yaptı, siz bunları yeniden tek geliş tek gidişe mi çevireceksiniz?"

Eskiden Esenboğa Havalimanı'na giderken TOKİ'nin yaptığı binaların yerinde gecekondular olduğunu dile getiren Erdoğan, onların yol açtığı görüntü kirliliğine işaret etti.

Erdoğan, "AK Parti, Türkiye'de Yüksek Hızlı Tren hattı yaptı, mevcut tren hatlarını modernize etti. Siz yeniden kara trene mi döneceksiniz? AK Parti, Türkiye'de 29 yeni havalimanı inşa etti, yurt dışı uçuş noktalarının sayısını 307'ye çıkardı. Bilir misiniz dünyada şu anda en fazla uçuş noktasına giden havayolu Türk Hava Yollarıdır." değerlendirmesinde bulundu.
"16 yılda Türkiye'yi 3,5 kat büyüttük"

Emeklilerin maaşlarını 2, 3, 4 katına çıkarttıklarını, en son bayram ikramiyesi getirdiklerini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Allah aşkına 16 yıl önce muhtarlarımız ne maaş alıyordu? Söyler misiniz, işte buyrun 40, 50 lira. Şimdi ne alıyoruz? Bin 600. Nereden nereye. Silah veriyorlar mıydı? Biz silahı verdik mi? İnanın bunlara sorun, haberi bile yoktur. Biz 16 yılda Türkiye'yi 3,5 kat büyüttük. Bunlara sorun 'Siz küçültecek misiniz?'

Marmaray'ı yaptık, Avrasya Tüneli'ni, Yavuz Sultan Selim ile Osmangazi Köprüsü'nü, Adıyaman'da Nissibi Köprüsü'nü... Daha nice dev eseri ülkeye kazandırdık. Bunların hepsini de dinamitleyip yerle yeksan mı edeceksiniz? Bunlara sormak lazım. AK Parti, savunma sanayinde insansız hava araçlarını yaptı. Silahlı insansız hava araçlarını yaptık. Bize Amerika, İsrail... Amerika bize vermezdi, 'Kongre müsaade etmiyor' derdi. İsrail, verirdi, 10 tane verdi bize, arıza yaptığı zaman da bakmazdı ama şimdi biz artık bunları kendimiz yapıyoruz. Tüfekler, füzeler, toplar, tanklar bunlar yapılıyor."

"Terör örgütlerinin başlarını inlerinde eziyoruz"

Terör örgütlerinin başlarını inlerinde ezdiklerini vurgulayan Erdoğan, Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Bestler Deresi'nde teröristlerin üstüne gittiklerine dikkati çekti.

Afrin ve Cerablus'ta teröristlere karşı yürütülen operasyonları anımsatan Erdoğan, "Her iki tarafta 4 bin kilometrekarelik alanda şimdi bize gelen mülteciler geri dönmeye başladı. 200 bin kadar mülteci şu anda tekrar kendi topraklarına döndüler. İnşallah daha fazlasıyla topraklarına dönecekler." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, salonda bulunan muhtarlara şöyle seslendi:

"Ben şimdi sizlerden ve tüm milletimden rica ediyorum; şüphesiz ki muhalefet adayları da karşınıza gelecektir, muhtarsınız ama onlara bir şeyi sormayı bence ihmal etmeyin. Ankara, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olarak ülkemizin bugünlere gelmesinde lokomotif vazifesi gördü. Şimdi Türkiye yeni bir atılımın eşiğinde, Ankara yine lokomotif görevine devam etmeli.

Sizlerle birlikte ülkemizin önümüzdeki yarım asrına, bir asrına yön vereceğiz. 24 Haziran seçimleri işte bu kritik yol ayrımında hepimiz için önemli bir yol ayrımı. Bugüne kadar milletimize hep güvendik, hep milletimizin iradesine teslim olduk, 24 Haziran'da da yine kendimizi milletimize teslim ediyoruz. Sandıktan çıkacak sonucun başımızın üzerinde yeri var."

Türkiye'nin aydınlık yarınları için proje ve planlarının tamam olduğunu ifade eden Erdoğan, "Bazıları diyor ki 'Çok kaliteli bir kadromuz var.' Kimdir kadro, açıkla? Böyle bir şey yok ama bizim kadromuz kendini ispatlamış bir kadro, bizim kadromuz piyasada, arazide olan bir kadro. Dolayısıyla da onun bu şekilde 'gizli kapaklı yürümesi' diye bir şey yok. Ekonomiyse ekonomi kadromuz belli, sanayiyse sanayi kadromuz belli, sağlıksa sağlık kadromuz belli, eğitimse eğitim kadromuz belli ve bunlarla beraber güçlenerek yola devam ediyoruz." diye konuştu.
"Muhtarlarımızdan sandıklara sahip çıkmanızı istiyoruz"

Erdoğan, milletin, emaneti kendilerine tevdi ettiği takdirde 16 yıldır olduğu gibi gece gündüz çalışarak hizmete devam edeceklerini söyledi.

"Muhtarlarımızdan, sandıklara sahip çıkmanızı istiyoruz." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sandığa yansımayan her oy, ülkemizin geleceğinin inşasından eksilen bir tuğladır. Hiçbir kardeşimin böyle bir vebalinin altına girmek istemeyeceğini biliyorum. Ben bir kez daha sahurumuzu teşrifleriniz için her birinize şükranlarımı özellikle ifade etmek istiyorum. 'Güçlü Meclis, güçlü hükmet, güçlü Türkiye' diyoruz, bunu başarmamız lazım."

Okunma 72 defa

Diğer Haberler

Angelina Jolie Irak'ta

Angelina Jolie Irak'ta

Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın saldırıları ve yaşanan çatışmalar nedeniyle enkaza dönen Musul kentini ziyaret etti.

Devamını Oku

Erbil'deki Türk Seçmenler Oy Kullandı

Erbil'deki Türk Seçmenler Oy Kullandı

Kuzey Irak Bölgesinde yaşayan Türk seçmenler, Türkiye Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oylarını kullandı.

Devamını Oku

Erdoğan: Kandil'de Toplantı Alanlarını Vurduk

Erdoğan: Kandil'de Toplantı Alanlarını Vurduk

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 7'de yayınlanan "İskele Sancak Özel" programında soruları yanıtladı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Kandil'de 35 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Kandil'de 35 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Kandil'e yönelik operasyon hakkında bilgi verildi.

Devamını Oku

Nuri: Seçim Sonuçlarındaki Hile ve Sahte Oranının %100 Olduğunu Açıkladı

Nuri: Seçim Sonuçlarındaki Hile ve Sahte Oranının %100 Olduğunu Açıkladı

Irak'ta 12 mayıs'ta gerçekleşen seçim sonuçlarını araştırma parlamento komisyonu başkanı Adil Nuri,oyların elle sayım işlemlerini yöneten hakimlerin görevlerini teslim aldıktan sonra işlerimleri yürüteceklerini belirtti.

Devamını Oku

Değişim Hareketi, Hükümet Ve BM’ye Çağrıda Bulundu

Değişim Hareketi, Hükümet Ve BM’ye Çağrıda Bulundu

Değişim Hareketi Milletvekili Hoşyar Abdullah, Kuzey Irak Bölgesinde hakimiyet  kuran iki partinin,seçim sonuçlarını yeniden tahrif etme niyeti olduğunu belirtti. Abdullah aynı zamanda 12 mayıs'ta yapılan seçim sonuçlarıdaki oyların elle sayılması...

Devamını Oku

Kandil Bölgesindeki Terör Hedefleri İmha Edildi

Kandil Bölgesindeki Terör Hedefleri İmha Edildi

Kandil bölgesindeki terör hedefleri imha edildi. Türk silahlı kuvvetleri tarafından ırak'In kuzeyi olan kandil dağıa harekat düzenlendi.

Devamını Oku

‘İşkence Gören Iraklı Sivillere Tazminat Verilmesi Kararlaştırıldı’

‘İşkence Gören Iraklı Sivillere Tazminat Verilmesi Kararlaştırıldı’

Danimarkalı askerler tarafından 2004'te Irak'ın Basra kenti yakınlarında yakalandıktan sonra teslim edildikleri Iraklı yetkililer tarafından kendilerine işkence yapıldığını iddia eden 23 Iraklının, Danimarka Savunma Bakanlığı aleyhine açtığı dava karara bağlandı.

Devamını Oku

Erdoğan İle Macron Görüştü

Erdoğan İle Macron Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron telefonda görüştü. Türkiye Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, gerçekleşen görüşmede ikili konular ve bölgesel meseleler hakkında görüş teatisinde bulunuldu.

Devamını Oku

Erdoğan, Şeyh Temim İle Telefonda Görüştü

Erdoğan, Şeyh Temim İle Telefonda Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı münasebetiyle Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefonda görüştü.

Devamını Oku

BM: Suudi Arabistan'a Atılan Füzeler İran Yapımıdır

BM: Suudi Arabistan'a Atılan Füzeler İran Yapımıdır

14 sayfadan oluşan rapora göre BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde yaptığı açıklamada, Temmuz 2017’den bu yana Yemen’den Suudi Arabistan’a fırlatılan beş roket parçasının, İran tarafından yapıldığı...

Devamını Oku

'BM Filistin Halkı İçin Koruma Talep Eden Kararı Kabul Etti'

'BM Filistin Halkı İçin Koruma Talep Eden Kararı Kabul Etti'

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda, Filistin halkı için koruma talep eden karar tasarısı kabul edildi.

Devamını Oku

Erdoğan: Amerika Yine Hüsrana Uğradı

Erdoğan: Amerika Yine Hüsrana Uğradı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Yayıncıları Birliğinin 24 TV-360'ta canlı yayınlanan programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı

Devamını Oku

Türkiye Genelkurmay Başkanı Akar'dan Münbiç Görüşmesi

Türkiye Genelkurmay Başkanı Akar'dan Münbiç Görüşmesi

Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile ABD Avrupa Kuvvetleri ve NATO Müttefik Kuvvetler Harekat Komutanı Curtis Scaparrotti, Münbiç yol haritasına ilişkin telefon görüşmesi yaptı.

Devamını Oku

'Kuzey Irak'ta 25-28 Kilometre İçerideyiz'

'Kuzey Irak'ta 25-28 Kilometre İçerideyiz'

Türkiye  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kandil operasyonuna ilişkin, "Türkiye, bu böcek yuvasını dağıtabilecek güçtedir. PKK, Hakurk, Avaşin, Basyan, Zap, Metina bölgelerinin hepsinde kendine ait kamplar kurmuş. Bu öncül kamplar ve...

Devamını Oku

Federal Yüksek Mahkeme, Seçim Komiserliğinin Talebini Reddetti

Federal Yüksek Mahkeme, Seçim Komiserliğinin Talebini Reddetti

Federal Yüksek Mahkeme sözcüsü İyas El Samuk, Federal Yüksek Mahkeme'nin oturum düzenlediğini açıkladı.

Devamını Oku

Turan: Bakanlar Kurulunun Kurduğu Komisyona Şikayetlerinizi Sunun

Turan:  Bakanlar Kurulunun Kurduğu Komisyona Şikayetlerinizi Sunun

Irak Türkmen Cephesi genel başkan yardımcısı milletvekili Hasan Turan, seçmenleri ve sivil toplum örgütlerini, Bakanlar Kurulu'nun seçim ihlalleriyle ilgili kurduğu komisyona şikayetlerini sunmaya davet etti.

Devamını Oku

İçişleri Bakanlığı: Bağdat’taki Yangında Benzin Kullanıldı

İçişleri Bakanlığı: Bağdat’taki Yangında Benzin Kullanıldı

İçişleri Bakanlığı, Başkent Bağdat'ın El Rasafa bölgesinde Seçim Komiserliği'ne ait depoda Pazar günü çıkan yangının kasıtlı olarak çıkarıldığını duyurdu.

Devamını Oku

ITŞST Derneği Kuruluşunun 15.Yildönümü Münasebetiyle Bildiri Yayınladı

ITŞST Derneği Kuruluşunun 15.Yildönümü Münasebetiyle  Bildiri Yayınladı

Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Tutuklular Derneği, kuruluşunun 15. yıldönümü münasebetiylebir bildiri yayınladı.

Devamını Oku

İdlib'de 1 Yılda 1109 Sivil Hayatını Kaybetti

İdlib'de 1 Yılda 1109 Sivil Hayatını Kaybetti

Suriye İnsan Hakları ağı, Mayıs 2017'de ilan edilen İdlib gerginliği azaltma bölgesindeki sivil yerleşimlere Esed rejimi ve destekçisi Rusya'nın saldırılarına ilişkin rapor yayımladı.

Devamını Oku

Yemen'de 20 Bin Çocuk Husiler Tarafında Savaşıyor

Yemen'de 20 Bin Çocuk Husiler Tarafında Savaşıyor

2 milyon çocuğun işçi olduğu Yemen'de, 20 bin çocuğun da Husilerin saflarında savaşçı olarak kullanıldığı bildirildi.Sosyal İşler ve Çalışma Bakanı, 3 yılı aşkın süredir iç savaşın devam ettiği ülkede, istatistiklere...

Devamını Oku

Vatandaşlar, Kerkük’te Bayram Alışverişi Yapıyor

Vatandaşlar, Kerkük’te Bayram Alışverişi Yapıyor

Ramazan Bayram öncesi Kerkük’te büyük bir hareketlilik yaşanırken, vatandaşların yapacağı bayram alışverişinden en büyük payı almak isteyen esnaflar  da satışlarını sürdürüyor. Bayramlarda en çok satılan bayram şekeri, lokumlar, kuru fasulye,...

Devamını Oku

DEAŞ’tan Kurtarılan Musul’da Ramazan Geceleri Geri Döndü

DEAŞ’tan Kurtarılan Musul’da Ramazan Geceleri Geri Döndü

Musul’da çarşı ve pazarda bayram hazırlığı başladı. Ramazan Bayramı heyecanının yaşandığı Musul'daki çarşı ve pazarda hareketlilik yaşanıyor. Musullular, bayram alışverişi için,cadde ve sokaklardan geçerek pazar yerine akın ediyor. Musullular,Ramazan Bayramı...

Devamını Oku

Irak, Güney Kore’den 6 adet T-50 Savaş Uçağını Teslim Aldığını Açıkladı

Irak, Güney Kore’den 6 adet T-50 Savaş Uçağını Teslim Aldığını Açıkladı

Hava kuvvetlerini güçlendirme çalışmaları kapsamındasavunma bakanlığı Güney Kore’den 6 adet T-50 savaş uçağını teslim aldığını açıkladı.

Devamını Oku

Yüksek Yargı Meclisi: 26 Kişi Tutuklandı

Yüksek Yargı Meclisi: 26 Kişi Tutuklandı

Yüksek yargı meclisi Bağdat'ta seçim sandıklarının bulunduğu depoda çıkan yangın ve sadr kentinde meydana gelen saldırılar ile ilgili 26 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Devamını Oku

Suriye'de, Koalisyon Saldırılarında 35 Sivil Hayatını Kaybetti

Suriye'de, Koalisyon Saldırılarında 35 Sivil Hayatını Kaybetti

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon güçlerinin terör örgütü DEAŞ'ın işgalindeki bölgelere bu ay düzenlediği hava saldırılarında 35 sivil hayatını kaybetti.

Devamını Oku

'Kandil Operasyonuyla PKK Denilen Böcek Yuvasını da Tarihe Gömeceğiz'

'Kandil Operasyonuyla PKK Denilen Böcek Yuvasını da Tarihe Gömeceğiz'

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanlığının 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Kültür Sitesi'nde düzenlenen törene katıldı.

Devamını Oku

'Terör Örgütlerinin Başlarını İnlerinde Eziyoruz'

'Terör Örgütlerinin Başlarını İnlerinde Eziyoruz'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda Ankara muhtarlarıyla sahur programında bir araya geldi.

Devamını Oku

İbadi, Seçimlerin Yeniden Yapılmasını Reddetti

İbadi, Seçimlerin Yeniden Yapılmasını Reddetti

Başbakan Haydar el-İbadi, seçimlerin tekrarlanması tartışmalarına ilişkin, seçimlerin yeniden yapılması çağrılarını reddederek, hükümetin kurulması yönünde ilerlenmesi gerektiğini belirtti.

Devamını Oku

Sadr, Haşdi Şabi Koalisyonu ile İttifak Kurdu

Sadr, Haşdi Şabi Koalisyonu ile İttifak Kurdu

Irak'ta genel seçimlerin galibi Şii lider Mukteda es-Sadr, Haşdi Şabi gruplarının yer aldığı Fetih koalisyonu ile mecliste en büyük grubu kurmak için ittifak oluşturduklarını duyurdu.

Devamını Oku

Kerkük'te 4 DEAŞ Militanı Yakalandı

Kerkük'te 4 DEAŞ Militanı Yakalandı

Kerkük'ün güneyinde, Irak Federal Polis güçleri tarafından başlatılan operasyonda terör örgütü DEAŞ'a mensup 4 militanın ele geçirildiği belirtildi.

Devamını Oku

Oyların Elle Sayım İşleminde Görev Alacak Hakimler Belli Oldu

Oyların Elle Sayım İşleminde Görev Alacak Hakimler Belli Oldu

Parlamento seçimlerindeki oyların elle sayılması için geri sayım sürüyor. yüksek yargı meclisi, kuzey ırak bölgesel yönetimi hariç ülkenin tüm illerinde seçim komiserliği'nin illerdeki bürolarını idare edecek hakimlerin adını açıkladı.

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

17 Haziran 2018 Pazar

01:00 Sinema : Lone Ranger -T  
04:00 İlahiler
04:30 Belgesel : Anadolu’da  Selcuklu -T
05:20 Türk Sineması : Aşk Tesadüfleri Sever -T
06:30 Kainatın Dilinde ve Esma-ül Hüsna ve İlahi  
07:00 Kuran-ı Kerim    
07:45 Esma-ül Hüsna
07:50 Belgesel : Benimle Resim Yaparmısın -T
08:20 Belgesel : Asya Tsunamisi
09:00 Türkmence Klipler
10:00 Çizgi Sinema : Çılgın Dostlar 1  
11:30 Haberler
12:30 Sinema : Yerdeki Yıldızlar
13:30 Gün Ortası Haberleri               
15:30 Haberler       
16:00 Bayram Sevinci
17:30 Haberler
18:00 Türkçe Klipler         
18:50 Belgesel : Benimle Resim Yaparmısın  
19:30 ANA HABER BÜLTENİ       
20:45 Eğlence : Dedeler Yadigarı    
22:00 Türk Sineması : Tutmayın Beni
00:00 Gece Haberleri

 

  • Pazar
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama