kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Salı, 11 Haziran 2019 14:19

Google 20 Dolarlık Telefon Üretecek

Birleşmiş Milletlerin, dünyanın diğer yarısının da internete erişiminin sağlanması için yaptığı çağrı sonucu Google, 20 dolar fiyatlı telefonlar çıkarmayı planlıyor.

ABD merkezli Associated Press’in haberine göre, Birleşmiş Milletlerin (BM) çağrısının ardından bir basın toplantısı düzenleyen Google Başkan Yardımcısı Vinton Cerf, dünyanın geri kalanı ile dijital farkın kapanması çalışmasının çok maliyetli olacağını söyledi.

Fiyatlarda indirime gitmeden dünyanın geri kalanını çevrim içi hale getirmenin mümkün olmayacağının altını çizen Cerf, çıkarmayı planladıkları 20 dolarlık telefonlarda bin dolarlık telefonların sahip olduğu özelliklerin bulunmayacağını ancak internete bağlanmak ve uygulamaları kullanabilmek için gerekli donanımın olacağını ifade etti.

Amerika'da yüzde 15 internete sağlıklı erişemiyor

Cerf, internet erişiminde problem yaşanan bölgelerin sadece kırsal bölgeler olduğunu dile getirerek, “Ancak bu sanılanın aksine sadece Afrika'da değil, Amerika'da da yüzde 10 ile 15 arasında bir nüfus internete sağlıklı bir şekilde erişemiyor” değerlendirmesini yaptı.

2030'da her yetişkin çevrim içi olacak

Bu arada BM raporuna göre 2030 yılına kadar her yetişkin, dijital ağlara, dijital finans ve sağlık hizmetlerine erişebilecek.

Dijital teknolojinin getirilerinin yanında bazı istenmeyen sonuçlar doğurabileceğini de vurgulayan BM, özellikle sosyal medyada istenmeyen içerikler, mahremiyetin ihlali gibi konular konusunda temkinli olunması gerektiğini belirtiyor.

Okunma 293 defa