kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 13 Haziran 2019 10:26

İdlib'de Türk Gözlem Noktasına Saldırı

İdlib’deki Gerginliği Azaltma Bölgesindeki 10 numaralı gözlem noktasına rejimin kontrolündeki bölgeden kasıtlı olduğu değerlendirilen 35 havan atışı ile saldırı gerçekleştirildi.

Türkiye Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde kontrol ettiği As Shariah bölgesinden, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zawiyah Dağı bölgesinde yer alan 10 numaralı gözlem noktasına kasıtlı olduğu değerlendirilen 35 havan atışı ile bir saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Yapılan havan saldırısında üç asker hafif şekilde yaralandı, üs bölgesinde yer alan, tesis, teçhizat ve malzemelerden bir kısmı kısmi hasar gördü. Yaralı personelin tahliye ve tedavileri devam edildiği belirtildi.

Açıklamada, saldırıyla ilgili olarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulduğu, durumun yakından takip edildiği ifade edildi.

Okunma 223 defa