Perşembe, 19 Eylül 2019 22:54

'Doğu Akdeniz'de Barış ve İstikrardan Yana Duruşumuzu Sürdüreceğiz'

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Doğu Akdeniz'de barış ve istikrardan yana duruşumuzu sürdüreceğiz.Türkiye, Kıbrıs Türkünü hiçbir zaman yalnız bırakmamış, hak ve çıkarlarını korumak için her türlü çabayı göstermiştir." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sheraton Otel'de düzenlenen Kuzey Kıbrıs Turizm İş Birliği Resepsiyonu'nda yaptığı konuşmasına, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kalkınması ve gelişmesine daima destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ve turizm iş birliğine ilişkin başarı dileklerini ileterek başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 17 yıldır uygulanan sürdürülebilir kalkınma politikaları ve insani krizlere karşı yaklaşımlarla bölgede barış ve güvenliğin sağlanmasını şiar edindiklerini ifade eden Oktay, amaçlarının hem komşular hem de gönül coğrafyasıyla ilişkilerin birer iş birliği sahasına dönüşmesi ve bu iş birliğinin de istikrar ve refah üreten mekanizmalar haline gelmesi olduğunu belirtti.

Oktay, ekonomik bakımdan güçlü olan bir ülkenin, siyasi alanda etkinliğinin de artacağı gerçeğinden hareketle milli dava Kuzey Kıbrıs'ın ekonomik açıdan gelişmesi ve kendi kendine yeter hale gelmesine özellikle önem verdiklerini söyledi.

Akdeniz'in incisi Kıbrıs adasının özellikle deniz ve güneş turizmini artırmayı hedefleyen toplantıların son derece önemli olduğunu aktaran Oktay, "Türkiye'den ve Kuzey Kıbrıs'tan turizm sektörünü buluşturan bu etkinlik, sektör temsilcilerinin sorunlar ve çözüm önerilerini istişare ettiği son derece faydalı bir platform haline gelmiştir. Daha önce benzer formatta İstanbul'da da gerçekleşen etkinliğin, önümüzdeki sezon KKTC turizmine gözle görülür olumlu etkiler yapacağına inancım tamdır." diye konuştu.

Oktay, Dünya Turizm Örgütü'nün öngörülerine göre, gelecek 40 yıl içerisinde en hızlı ve düzenli büyüyecek sektörlerden birisinin turizm olduğunu ifade etti.
"KKTC için de turizm ekonominin atar damarı"

Ekonomik etkisinin yanı sıra turizmin iletişim köprüleri kurarak toplumları kaynaştırma etkisiyle bugün barış ve istikrarın da önemli vesilelerinden biri haline geldiğini anlatan Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Turizm, ekonomiye ve istihdama katkısıyla hem ülkemiz için hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için vazgeçilmez bir sektördür. Bunun için hem mevcut imkanları çeşitlendirerek, tanıtım faaliyetlerimizi artırarak hem de insan kaynağımızı yetiştirerek, geçtiğimiz yıl ülkemizi ziyaret eden 46 milyon turist sayısının daha da üstüne çıkmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda, Türkiye’yi temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17 artışla 6 milyon 600 bin turist ziyaret etmiştir ve sadece yılın ilk 7 ayında 25 milyon turist rakamına ulaşılmıştır. KKTC için de turizm, ekonominin atar damarı, bütçenin cari açığını kapatan başlıca lokomotif sektördür. KKTC, hem kültür-tarih turizmi hem deniz-güneş turizmi potansiyeline sahip aynı zamanda spor ve sağlık turizmlerine de uygun kapasitesi, iklimi ve ortamı olan bir ülkedir. KKTC'ye gelen turistler Girne’de, Gazimağusa ve Karpaz'da altın gibi parlayan kumsallarda huzur bulurken, Güzelyurt'ta, İskele'de ve Lefke'de tarihin, kültürün ve doğanın buluşmasına şahitlik ederler."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'de 2018 yılında 1 milyon 760 bin yolcu sayısına ve 912 milyon dolar turizm gelirine ulaşıldığını, 4,2 milyon geceleme yapıldığını, turizmin GSYİH'nin içindeki payının yüzde 25'e yükseldiğini ve dış ticaret açığının yüzde 53'ünün turizm sayesinde karşılandığını anımsattı.
"Turizm vizyon işidir"

İstihdam açısından yaklaşık 17 bin kişiye turizm sayesinde iş imkanı sağlandığına dikkati çeken Oktay, şöyle devam etti:

"Elbette gelinen noktayı yeterli göremeyiz. Amacımız stratejik eylem planları ve isabetli teşvik programlarıyla hedeflenenin de ötesine geçmek, KKTC'yi Doğu Akdeniz'de turizmle parlayan bir cazibe ve çekim merkezi haline getirmektir. Kuzey Kıbrıs'ta turizmi güçlendirmek için yeni bir vizyona, yeni bakış açılarına ve yeni yaklaşımlara ihtiyacımızın bulunduğu ortadadır. Turizm vizyon işidir, bu sektörde başarının sırrı gelecek sezonları isabetli planlamak, doğru insan kaynağıyla etkin tanıtım çalışmaları yaparak adım adım hedeflere ulaşmaktan geçer. Bu hedefe doğru ilerlemek için, sahip olduğumuz turizm potansiyeliyle 70 milyon turist hedefimiz ve 70 milyar dolar turizm gelir hedefimizle, KKTC turizmine destek vermeyi bundan sonra da sürdüreceğiz."

Oktay, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel'in Ankara ziyareti kapsamında yaptığı görüşmede, KKTC'de stratejik bir tanıtım politikası oluşturulması, Kuzey Kıbrıs destinasyonunun markalaştırılması, Türkiye Turizm Tanıtım Ajansı içerisine KKTC'nin çalışma alanı olarak dahil edilmesi gibi hususları görüştüklerini ve çalışmaları başlattıklarını dile getirdi.

Ayrıca KKTC hükümetinin 1974'den 2024'e 50. yılına doğru yol alırken turizm sektörünün planlı ve programlı kalkınması için 2020-2024 KKTC Turizm Strateji Belgesi ve Eylem Planı çalışmalarını başlattığını anlatan Oktay, şu ifadeleri kullandı:

"KKTC Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisimizin de katkıda bulunduğu çalışmada son aşamaya gelinmiştir. Aynı zamanda turizm teşviklerini içeren fon akışı da başlamıştır. KKTC’de turizm sektörünün önünü açmak için, ne yapılması gerekiyorsa bizler yapmaya hazır ve kararlıyız. Her geçen gün hizmet kalitesini artıran tesisleri, doğal ve kültürel özellikleri ile Akdeniz'in parlayan yıldızı olan KKTC ile kuruluşundan bugüne kader birliği yapmaktan memnunuz ve çabalarımız dün olduğu gibi yarın da artarak devam edecek. KKTC'nin 2024 hedefleri kapsamında '2 milyon turist, 2 milyar dolar turizm geliri ve 40 bin yatak sayısı' hedeflerine inşallah sizlerin gayretleriyle ulaşılacaktır."

Oktay, turizmcilerden beklentilerinin günlük ve kişisel hedefler peşinde koşmaktan ziyade ülke çıkarlarını ön planda tutan uzun vadeli projeler üretmeleri olduğunu vurguladı.
"Çözüm kalıcı ve adil siyasi eşitliktir"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, haksız kısıtlama ve ambargolara rağmen, siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda önemli mesafeler kat ettiğine değinen Oktay, şunları kaydetti:

"Bu uzun soluklu mücadelede, Türkiye ve KKTC, Kıbrıs Türk'ü kardeşlerimizin ekonomik açıdan daha güçlü bir seviyeye gelmesi için her zaman el birliğiyle dayanışma içinde çalışmıştır, çalışmaya da devam etmektedir. Ada'da barış ve güvenliğin sağlanması sadece turizm açısından değil tüm yatırımlar ve ekonomik kalkınma açısından önem arz etmektedir. Ada'daki mevcut statükonun devamıyla bunun sağlanamayacağı açıktır. Kıbrıs sürecinin tekrar konuşulmaya başladığı bu günlerde bizim yaklaşımımız gayet net; çözüm kalıcı ve adil siyasi eşitliktir. Bizim için önemli olan çözüm modelinin ismi değil, çözümün Kıbrıs Türklerinin siyasi eşitliğini ve karar alma mekanizmalarına etkin katılımını, refah ve güvenliğini garanti altına alacak düzenlemeleri içermesidir. Bildiğiniz gibi Rum tarafının Kıbrıs Türklerini dışlayarak, ısrarla sürdürdüğü tek taraflı hidrokarbon faaliyetlerine sahada fiili adımlarla yanıt veriyoruz. Doğu Akdeniz'de barış ve istikrardan yana duruşumuzu sürdüreceğiz. Türkiye, Kıbrıs Türk'ünü hiçbir zaman yalnız bırakmamış, hak ve çıkarlarını korumak için her türlü çabayı göstermiştir. Bundan sonra da gerektiğinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaktır. Kıbrıs Türk'ünün hak ettiği refah düzeyine kavuşması için bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmaları bundan sonra da sürdürerek, büyük çaplı projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz."

Oktay, resepsiyon öncesi yapılan toplantılarda ortaya konan görüşlerin, yapılan tartışmaların ve geliştirilen önerilerin, KKTC'nin çok önemli bir unsuru olarak gördükleri turizm sektöründeki hedeflere ulaşılmasına katkı sağlaması temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla vefat eden gazilere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve huzur diledi.

Resepsiyona, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve çok sayıda davetli de katıldı.

Okunma 42 defa

Diğer Haberler

Büyükelçi Yıldız, Irak Savunma Bakanı'na Barış Pınarı Harekatı'nı Anlattı

Büyükelçi Yıldız, Irak Savunma Bakanı'na Barış Pınarı Harekatı'nı Anlattı

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Irak Savunma Bakanı Necah eş-Şammari'ye Barış Pınarı Harekatı hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku

'Türk Milleti Tüm Dünyayı Karşısına Alabileceğini İspatladı'

'Türk Milleti Tüm Dünyayı Karşısına Alabileceğini İspatladı'

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk milleti, bugün de istiklali ve istikbali için gerekirse tüm dünyayı karşısına alabileceğini bir kez daha ispatlamıştır" dedi.

Devamını Oku

Barış Pınarı Harekatı Bölgesindeki Sivillere Yardımlar Sürüyor

Barış Pınarı Harekatı Bölgesindeki Sivillere Yardımlar Sürüyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Türk Kızılay tarafından Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yaşayan sivillere insani yardım malzemeleri dağıtılmaya devam ediliyor.

Devamını Oku

Kerbela’da Arbainiyye Merasimlerine 13 Milyondan Fazla Ziyaretçi Katıldı

Kerbela’da Arbainiyye Merasimlerine 13 Milyondan Fazla Ziyaretçi Katıldı

Hz. Hüseyin'in şehadetinin yıl dönümü dolayısıyla Kerbela iline Irak'ın içinden ve dışından milyonlarca kişi akın etti.

Devamını Oku

Kerbela’da Erbainiye Merasimlerinde Hükümet Protesto Edildi

Kerbela’da Erbainiye Merasimlerinde Hükümet Protesto Edildi

Kerbela kentinde düzenlenen Erbain törenleri sırasında ülke yönetimi protesto edildi.

Devamını Oku

Kerkük’te Türkmen Esnaflar Derneği Aşure Yemeği Yaptı

Kerkük’te Türkmen Esnaflar Derneği Aşure Yemeği Yaptı

İmam Hüseyin'in şehadeti'nin 40. Günü münasebetiyle, Kerkük'te Türkmen Esnaflar derneği Aşure yemeği yaptı. Aşure yemeği daha sonra halka dağıtıldı.

Devamını Oku

Tel Abyad ve Resulayn'da Hayat Normale Dönüyor

Tel Abyad ve Resulayn'da Hayat Normale Dönüyor

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerince kontrol altına alınan Fırat'ın doğusundaki Tel Abyad ve Resulayn'da günlük hayatın normale döndüğüne ilişkin görüntüleri paylaştı.

Devamını Oku

NATO, Türkiye-ABD Anlaşmasından Memnun

NATO, Türkiye-ABD Anlaşmasından Memnun

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye-ABD arasındaki anlaşmanın, Suriye'nin kuzeydoğusunda gerginliği azaltmaya katkı sağlayacağını düşünüyorum." dedi.

Devamını Oku

''Irak'ın BM Genel Kurulu İnsan Hakları Konseyi’nde Üyeliği Yenilenmedi''

''Irak'ın BM Genel Kurulu İnsan Hakları Konseyi’nde Üyeliği Yenilenmedi''

Dışişileri Bakanlığı, bazı devletlerin Irak'ın lehine oy kullanmaması nedeniyle, Irak’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu İnsan Hakları Konseyi’ne üyeliğinin yenilenmediğini belirtti.

Devamını Oku

ABD, Irak’ın İran Ambargolarından Muafiyetini 3 Ay Daha Uzattı

ABD, Irak’ın İran Ambargolarından Muafiyetini 3 Ay Daha Uzattı

Amerika Dışişleri Bakanlığı, Irak’ın İran ambargolarından muafiyetini 120 gün daha uzattı.

Devamını Oku

‘Aramızdaki yapay sınırlar bizim ufkumuzu belirleyemez’

‘Aramızdaki yapay sınırlar bizim ufkumuzu belirleyemez’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çabalarımız neticesinde, Türkiye-Afrika ilişkilerini 15 yıl önce hayal dahi edilemeyecek bir seviyeye getirdik." dedi. "Kıtada göreve geldiğimizde 12 olan büyükelçilik sayımızı 42'ye çıkardık." diyen Erdoğan, "Mezun ettiğimiz 10 bin...

Devamını Oku

'YPG/PKK'lı teröristler son 36 saatte 14 taciz/saldırı gerçekleştirdi'

'YPG/PKK'lı teröristler son 36 saatte 14 taciz/saldırı gerçekleştirdi'

Milli Savunma Bakanlığınca, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından güvenli bölgenin tesisine yönelik varılan mutabakata tam olarak uyulduğu, buna rağmen YPG/PKK'lı teröristlerin son 36 saatte 14 taciz/saldırı gerçekleştirdiği bildirildi.  Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Türk Silahlı...

Devamını Oku

ITC Başkanı Salihi Yerel Seçimlerle İlgili İstanbul'da İstişare Toplantısı Düzen…

ITC Başkanı Salihi Yerel Seçimlerle İlgili İstanbul'da İstişare Toplantısı Düzenledi

ITC Genel Başkanı Erşat Salihi’nin öncülüğünde İstanbul’da biraraya gelen Türkmen yetkililer Nisan’da yapılacak vilayet seçimleri ve bölgeyle ilgili kritik konularla ilgili istişarede bulundu.

Devamını Oku

Barış Pınarı Harekatı ve Suriye’nin Geleceği Ankara’da Ele Alındı

Barış Pınarı Harekatı ve Suriye’nin Geleceği Ankara’da Ele Alındı

Ankara’da Suriye konulu panel düzenlendi. Ortadoğu Araştırmaları Merkezi ORSAM tarafından gerçekleştirilen “Barış Pınarı Harekatı ve Suriye’nin geleceği” adlı panelde Suriye’deki son durum ele alındı.

Devamını Oku

Salihi Hayatının Çok Özel Anlarını Eski Savaş Muhabiri Gazeteci Benan Kepsutlu’y…

Salihi Hayatının Çok Özel Anlarını Eski Savaş Muhabiri Gazeteci Benan Kepsutlu’ya Anlattı

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi hayatının çok özel anlarını Eski savaş muhabiri gazeteci Benan Kepsutlu’ya anlattı.

Devamını Oku

Hollanda, Irak'ta yaptığı Operasyonda 70 Sivilin Ölümüne Neden Oldu

Hollanda, Irak'ta yaptığı Operasyonda 70 Sivilin Ölümüne Neden Oldu

Irak'ta terör örgütü DEAŞ'la 2015'te mücadele eden ve koalisyon güçleri içinde yer alan Hollanda'nın yaptığı hava operasyonlarında, 70 sivilin hayatını kaybettiği iddia edildi.

Devamını Oku

Terör Örgütü PKK/YPG Güvenli Bölgeden Çekilmeye Başladı

Terör Örgütü PKK/YPG Güvenli Bölgeden Çekilmeye Başladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milli Savunma Bakanı ile görüştüm, çekilmenin başladığını söyledi" dedi.

Devamını Oku

ABD Sözünü Tutabilirse Güvenli Bölge Konusu Çözülmüş Olacak

ABD Sözünü Tutabilirse Güvenli Bölge Konusu Çözülmüş Olacak

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatıyla ilgili, "Söz yerine getirilmemiş olursa 120. saatin sona erdiği dakika, harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir." dedi.

Devamını Oku

Hakurk Bölgesinde 2 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Hakurk Bölgesinde 2 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Pençe Harekâtı kapsamında Hakurk bölgesinde icra edilen operasyonla 2 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi.

Devamını Oku

Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile Telefonda Görüştü

Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile Telefonda Görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg telefonda görüştü. Görüşmede ABD ile varılan anlaşma ele alındı.

Devamını Oku

BM, Türkiye ile ABD arasındaki Anlaşmayı Memnuniyetle Karşıladı

BM, Türkiye ile ABD arasındaki Anlaşmayı Memnuniyetle Karşıladı

BM Genel Sekreteri Guterres, Türkiye ve ABD arasında Suriye'nin kuzeydoğusu için varılan anlaşmaya ilişkin, gerginliği azaltmak ve sivilleri korumaya yönelik her türlü çabayı memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

Devamını Oku

Irak'taki Gösterilere Destek Veren Gazeteci Bağdat'taki Evinden Kaçırıldı

Irak'taki Gösterilere Destek Veren Gazeteci Bağdat'taki Evinden Kaçırıldı

Irak'ta düzenlenen hükümet karşıtı gösterilere verdiği destekle bilinen gazeteci Şuaca el-Hafaci, başkent Bağdat'taki evinden silahlı kişilerce kaçırıldı.

Devamını Oku

Le Drian, Berham Salih ve Abdülmehdi İle Görüştü

Le Drian, Berham Salih ve Abdülmehdi İle Görüştü

Bağdat’a resmi ziyaret gerçekleştiren Fransa dışişleri bakanı Jean-Yves Le Drian Cumhurbaşkanı Berham Salih ve Başbakan Adil Abdülmehdi ile ayrı ayrı görüştü. Görüşmelerde iki ülke arasındaki ortak işbirliğinin güçlendirilmesinin yanısıra uluslararası...

Devamını Oku

Yazaroğlu Kerkük'te Türkmen Sanatçılarla Toplantı Düzenledi

Yazaroğlu Kerkük'te Türkmen Sanatçılarla Toplantı Düzenledi

Türkmen sanatçılara verilebilecek destekleri ele almak üzere Türkmen Sivil Toplum Kuruluşu Örgütleri başkanı İstebrak Yazaroğlu Kerkük'te Türkmen sanatçılarla toplantı düzenledi.

Devamını Oku

Türkmen Eğitimciler Örgütü Kadın Kolları Kerkük'te Toplantı Düzenledi

Türkmen Eğitimciler Örgütü Kadın Kolları Kerkük'te Toplantı Düzenledi

Türkmen Eğitimciler Örgütü başkanı Abdulselam Bayraktar'ın talimatı doğrultusunda, Türkmen Eğitimciler Örgütü Kadın Kolları Kerkük'te toplantı düzenledi.

Devamını Oku

Kerkük Sağlık Dairesinde Dayanışma Eylemi Düzenlendi

Kerkük Sağlık Dairesinde Dayanışma Eylemi Düzenlendi

Ekim ayı Meme Kanseri ile mücadele ayı olarak biliniyor . Bu kapsamda Kerkük Sağlık Dairesi genel müdürü Doktor Kerim Veli’nin hazır bulunmasıyla Kekük Sağlık Dairesinde dayanışma eylemi düzenlendi.Duruşta doktorlar sağlık...

Devamını Oku

Irak'ta 'Başkanlık Sistemine Geçiş' Çağrıları Artıyor

Irak'ta 'Başkanlık Sistemine Geçiş' Çağrıları Artıyor

Cumhurbaşkanı Berhem Salih'in "Irak Anayasası'nın değiştirilmesi gerektiği" yönündeki açıklamasının ardından, Iraklı liderlerden peş peşe "başkanlık sistemine geçiş" çağrıları yapıldı.

Devamını Oku

Musul Havalimanı'nın Yeniden İnşasına Türkiye Talip Oldu

Musul Havalimanı'nın Yeniden İnşasına Türkiye Talip Oldu

Musul Havalimanı'nın yeniden inşası için Türkiye'den yatırım teklifi yapıldığı bildirildi.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a Yanıt

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a Yanıt

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a yanıt: "Sayın Başkan, insanlığın baş düşmanı terörizmi yendiğimizde daha fazla can kurtarılacak" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

ABD, Aynularab'daki Üslerini Boşaltıp İmha Etti

ABD, Aynularab'daki Üslerini Boşaltıp İmha Etti

ABD, Suriye-Türkiye sınırında yer alan Aynularab'daki (Kobani) tüm askeri üslerini boşaltarak, ikisini savaş uçaklarıyla imha etti. 


Devamını Oku

Türkiye ve ABD'den Ortak Açıklama: YPG 120 Saat İçinde Geri Çekilecek

Türkiye ve ABD'den Ortak Açıklama: YPG 120 Saat İçinde Geri Çekilecek

Türkiye ve ABD, Kuzeydoğu Suriye ile ilgili anlaştı. Ortak açıklamada, "ABD, Türkiye'nin güney sınırına dair meşru güvenlik kaygılarını anlar" denildi, YPG'nin 120 saat içinde geri çekileceği belirtildi. Türkiye ve ABD'nin ortak...

Devamını Oku

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: İstediklerimizi Aldık

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: İstediklerimizi Aldık

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bugünkü müzakerelerde Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli liderliği sonucunda istediklerimizi aldık." ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

19 Ekim Cumartesi 2019

 

 01:15 Belgesel : Gönül Sultanları -T
02:00 Tarih : Birde Bana Sor -T
02:45 Eğitim : Çocuğuz kur'an Okuyoruz -T
04:45 Kalkıp Gezelim -T
06:30 Kainatın Dilinde ve Esma-ül Hüsna ve İlahi
07:00 Kuran-ı Kerim
08:00 Muharrem Klipleri
09:00 Muharrem Merasimi Kerkük
10:30 Muharrem Merasimi Dakuk
13:30 Gün Ortası Haberleri
14:00 Ehl-i Beyt Hüseyniyesi'nde Dini Sohet
15:30 Haberler
16:00 İmam Ali Hüseyniyesi'nde Dini Sohet
17:00 Muharrem Merasimi Taze
17:30 Haberler
18:00 Muharrem Merasimi Tuzhuramtu
18:50 Muharrem Klipleri
19:30 ANA HABER BÜLTENİ
20:45 Muharrem Merasimi
00:00 Gece Haberleri

  • Cumartesi
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama