Perşembe, 19 Eylül 2019 22:54

'Doğu Akdeniz'de Barış ve İstikrardan Yana Duruşumuzu Sürdüreceğiz'

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Doğu Akdeniz'de barış ve istikrardan yana duruşumuzu sürdüreceğiz.Türkiye, Kıbrıs Türkünü hiçbir zaman yalnız bırakmamış, hak ve çıkarlarını korumak için her türlü çabayı göstermiştir." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sheraton Otel'de düzenlenen Kuzey Kıbrıs Turizm İş Birliği Resepsiyonu'nda yaptığı konuşmasına, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kalkınması ve gelişmesine daima destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını ve turizm iş birliğine ilişkin başarı dileklerini ileterek başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 17 yıldır uygulanan sürdürülebilir kalkınma politikaları ve insani krizlere karşı yaklaşımlarla bölgede barış ve güvenliğin sağlanmasını şiar edindiklerini ifade eden Oktay, amaçlarının hem komşular hem de gönül coğrafyasıyla ilişkilerin birer iş birliği sahasına dönüşmesi ve bu iş birliğinin de istikrar ve refah üreten mekanizmalar haline gelmesi olduğunu belirtti.

Oktay, ekonomik bakımdan güçlü olan bir ülkenin, siyasi alanda etkinliğinin de artacağı gerçeğinden hareketle milli dava Kuzey Kıbrıs'ın ekonomik açıdan gelişmesi ve kendi kendine yeter hale gelmesine özellikle önem verdiklerini söyledi.

Akdeniz'in incisi Kıbrıs adasının özellikle deniz ve güneş turizmini artırmayı hedefleyen toplantıların son derece önemli olduğunu aktaran Oktay, "Türkiye'den ve Kuzey Kıbrıs'tan turizm sektörünü buluşturan bu etkinlik, sektör temsilcilerinin sorunlar ve çözüm önerilerini istişare ettiği son derece faydalı bir platform haline gelmiştir. Daha önce benzer formatta İstanbul'da da gerçekleşen etkinliğin, önümüzdeki sezon KKTC turizmine gözle görülür olumlu etkiler yapacağına inancım tamdır." diye konuştu.

Oktay, Dünya Turizm Örgütü'nün öngörülerine göre, gelecek 40 yıl içerisinde en hızlı ve düzenli büyüyecek sektörlerden birisinin turizm olduğunu ifade etti.
"KKTC için de turizm ekonominin atar damarı"

Ekonomik etkisinin yanı sıra turizmin iletişim köprüleri kurarak toplumları kaynaştırma etkisiyle bugün barış ve istikrarın da önemli vesilelerinden biri haline geldiğini anlatan Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Turizm, ekonomiye ve istihdama katkısıyla hem ülkemiz için hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için vazgeçilmez bir sektördür. Bunun için hem mevcut imkanları çeşitlendirerek, tanıtım faaliyetlerimizi artırarak hem de insan kaynağımızı yetiştirerek, geçtiğimiz yıl ülkemizi ziyaret eden 46 milyon turist sayısının daha da üstüne çıkmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda, Türkiye’yi temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17 artışla 6 milyon 600 bin turist ziyaret etmiştir ve sadece yılın ilk 7 ayında 25 milyon turist rakamına ulaşılmıştır. KKTC için de turizm, ekonominin atar damarı, bütçenin cari açığını kapatan başlıca lokomotif sektördür. KKTC, hem kültür-tarih turizmi hem deniz-güneş turizmi potansiyeline sahip aynı zamanda spor ve sağlık turizmlerine de uygun kapasitesi, iklimi ve ortamı olan bir ülkedir. KKTC'ye gelen turistler Girne’de, Gazimağusa ve Karpaz'da altın gibi parlayan kumsallarda huzur bulurken, Güzelyurt'ta, İskele'de ve Lefke'de tarihin, kültürün ve doğanın buluşmasına şahitlik ederler."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'de 2018 yılında 1 milyon 760 bin yolcu sayısına ve 912 milyon dolar turizm gelirine ulaşıldığını, 4,2 milyon geceleme yapıldığını, turizmin GSYİH'nin içindeki payının yüzde 25'e yükseldiğini ve dış ticaret açığının yüzde 53'ünün turizm sayesinde karşılandığını anımsattı.
"Turizm vizyon işidir"

İstihdam açısından yaklaşık 17 bin kişiye turizm sayesinde iş imkanı sağlandığına dikkati çeken Oktay, şöyle devam etti:

"Elbette gelinen noktayı yeterli göremeyiz. Amacımız stratejik eylem planları ve isabetli teşvik programlarıyla hedeflenenin de ötesine geçmek, KKTC'yi Doğu Akdeniz'de turizmle parlayan bir cazibe ve çekim merkezi haline getirmektir. Kuzey Kıbrıs'ta turizmi güçlendirmek için yeni bir vizyona, yeni bakış açılarına ve yeni yaklaşımlara ihtiyacımızın bulunduğu ortadadır. Turizm vizyon işidir, bu sektörde başarının sırrı gelecek sezonları isabetli planlamak, doğru insan kaynağıyla etkin tanıtım çalışmaları yaparak adım adım hedeflere ulaşmaktan geçer. Bu hedefe doğru ilerlemek için, sahip olduğumuz turizm potansiyeliyle 70 milyon turist hedefimiz ve 70 milyar dolar turizm gelir hedefimizle, KKTC turizmine destek vermeyi bundan sonra da sürdüreceğiz."

Oktay, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel'in Ankara ziyareti kapsamında yaptığı görüşmede, KKTC'de stratejik bir tanıtım politikası oluşturulması, Kuzey Kıbrıs destinasyonunun markalaştırılması, Türkiye Turizm Tanıtım Ajansı içerisine KKTC'nin çalışma alanı olarak dahil edilmesi gibi hususları görüştüklerini ve çalışmaları başlattıklarını dile getirdi.

Ayrıca KKTC hükümetinin 1974'den 2024'e 50. yılına doğru yol alırken turizm sektörünün planlı ve programlı kalkınması için 2020-2024 KKTC Turizm Strateji Belgesi ve Eylem Planı çalışmalarını başlattığını anlatan Oktay, şu ifadeleri kullandı:

"KKTC Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisimizin de katkıda bulunduğu çalışmada son aşamaya gelinmiştir. Aynı zamanda turizm teşviklerini içeren fon akışı da başlamıştır. KKTC’de turizm sektörünün önünü açmak için, ne yapılması gerekiyorsa bizler yapmaya hazır ve kararlıyız. Her geçen gün hizmet kalitesini artıran tesisleri, doğal ve kültürel özellikleri ile Akdeniz'in parlayan yıldızı olan KKTC ile kuruluşundan bugüne kader birliği yapmaktan memnunuz ve çabalarımız dün olduğu gibi yarın da artarak devam edecek. KKTC'nin 2024 hedefleri kapsamında '2 milyon turist, 2 milyar dolar turizm geliri ve 40 bin yatak sayısı' hedeflerine inşallah sizlerin gayretleriyle ulaşılacaktır."

Oktay, turizmcilerden beklentilerinin günlük ve kişisel hedefler peşinde koşmaktan ziyade ülke çıkarlarını ön planda tutan uzun vadeli projeler üretmeleri olduğunu vurguladı.
"Çözüm kalıcı ve adil siyasi eşitliktir"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin, haksız kısıtlama ve ambargolara rağmen, siyasal, sosyal ve ekonomik alanlarda önemli mesafeler kat ettiğine değinen Oktay, şunları kaydetti:

"Bu uzun soluklu mücadelede, Türkiye ve KKTC, Kıbrıs Türk'ü kardeşlerimizin ekonomik açıdan daha güçlü bir seviyeye gelmesi için her zaman el birliğiyle dayanışma içinde çalışmıştır, çalışmaya da devam etmektedir. Ada'da barış ve güvenliğin sağlanması sadece turizm açısından değil tüm yatırımlar ve ekonomik kalkınma açısından önem arz etmektedir. Ada'daki mevcut statükonun devamıyla bunun sağlanamayacağı açıktır. Kıbrıs sürecinin tekrar konuşulmaya başladığı bu günlerde bizim yaklaşımımız gayet net; çözüm kalıcı ve adil siyasi eşitliktir. Bizim için önemli olan çözüm modelinin ismi değil, çözümün Kıbrıs Türklerinin siyasi eşitliğini ve karar alma mekanizmalarına etkin katılımını, refah ve güvenliğini garanti altına alacak düzenlemeleri içermesidir. Bildiğiniz gibi Rum tarafının Kıbrıs Türklerini dışlayarak, ısrarla sürdürdüğü tek taraflı hidrokarbon faaliyetlerine sahada fiili adımlarla yanıt veriyoruz. Doğu Akdeniz'de barış ve istikrardan yana duruşumuzu sürdüreceğiz. Türkiye, Kıbrıs Türk'ünü hiçbir zaman yalnız bırakmamış, hak ve çıkarlarını korumak için her türlü çabayı göstermiştir. Bundan sonra da gerektiğinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaktır. Kıbrıs Türk'ünün hak ettiği refah düzeyine kavuşması için bugüne kadar yürüttüğümüz çalışmaları bundan sonra da sürdürerek, büyük çaplı projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz."

Oktay, resepsiyon öncesi yapılan toplantılarda ortaya konan görüşlerin, yapılan tartışmaların ve geliştirilen önerilerin, KKTC'nin çok önemli bir unsuru olarak gördükleri turizm sektöründeki hedeflere ulaşılmasına katkı sağlaması temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla vefat eden gazilere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve huzur diledi.

Resepsiyona, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve çok sayıda davetli de katıldı.

Okunma 160 defa

Diğer Haberler

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan telefon diplomasisi

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan telefon diplomasisi

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Devamını Oku

'Irak Halkı Zorlukların Üstesinden Birlik Olarak Gelecektir'

'Irak Halkı Zorlukların Üstesinden Birlik Olarak Gelecektir'

Başbakan Mustafa El Kazımi,Ramazan Bayramı münasebetiyle, tüm islam alemini kutladı.

Devamını Oku

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 118 bin 694'e ulaştı

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 118 bin 694'e ulaştı

Türkiye'de 24 saatte 1141 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 32 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 156 bin 827, can kaybı 4 bin 340 oldu. Son 24 saatte 1092 kişinin daha...

Devamını Oku

Irak Sağlık Bakanlığı: 197 Yeni Koronavirüs Vakası Tespit Edildi

Irak Sağlık Bakanlığı: 197 Yeni Koronavirüs Vakası Tespit Edildi

 Irak Sağlık yapılan açıklamada ülkede son 24 saat içinde koronavirüs vaka sayısının 197 artarak 4469'e yükseldiğini duyurdu.

Devamını Oku

ABD'de Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısı 99 bine yaklaştı

ABD'de Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısı 99 bine yaklaştı

ABD'de Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1010 artarak 98 bin 706'ya yükseldi.

Devamını Oku

Başbakan Mustafa El Kazımi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda g…

Başbakan Mustafa El Kazımi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü

Başbakan Mustafa El Kazımi ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasında telefon görüşmesi gerçekleşti.

Devamını Oku

Tuzhurmatu’da Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Tuzhurmatu’da Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

Türkmence eğitimine destek amacıyla, Salahaddin Eğitim Genel Müdürlüğündeki Türkmence Eğitimi bölümü müdürü Nihat Kuşçu, Türkmen Tuzhurmatu ilçesinde, Koronavirüsüne karşı bilinçlendirme faaliyetleri ve etkiliyici Ramazam hikayaleri sunan başarılı öğrencileri ödüllendirdi.

Devamını Oku

ITC Resmi Sözcüsü Tüm Türk ve İslam Alemini Kutladı

ITC Resmi Sözcüsü Tüm Türk ve İslam Alemini Kutladı

Irak Türkmen Resmi Sözcüsü Mehmet Seman Ağaoğlu,Mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle bir bildiri yayınladı.Ağaoğlu,Tüm Türk-İslam Alemini ve Irak halkını tebrik etti.

Devamını Oku

Kerkük'te Bayramın İlk Gününde Cadde Ve Sokaklarda Sessizlik Hakim

Kerkük'te Bayramın İlk Gününde Cadde Ve Sokaklarda Sessizlik Hakim

Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında,Ülke geneli ve Kerkük'te sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi dolayısıyla cadde ve sokaklarda sessizlik hakim.

Devamını Oku

Kuzey Kore lideri Kim'den 'nükleer silah' gündemli toplantı

Kuzey Kore lideri Kim'den 'nükleer silah' gündemli toplantı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkenin nükleer cephaneliğini güçlendirmek amacıyla askeri toplantı düzenledi.

Devamını Oku

Mehmetçik Suriye'de yol güvenliğini sağladığı halkın bayramını kutladı

Mehmetçik Suriye'de yol güvenliğini sağladığı halkın bayramını kutladı

Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden temizlenen Suriye'nin Rasulayn ilçesinde yol güvenliğini sağlayan Mehmetçik, yerel halk ile bayramlaştı.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Mehmetçiğin bayramını kutladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Mehmetçiğin bayramını kutladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay'daki birliklerde incelemelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Akar'la telefonla görüşerek Mehmetçiğin bayramını kutladı.

Devamını Oku

Kerkük'te Kovid-19 gölgesinde bayram namazı kılındı

Kerkük'te Kovid-19 gölgesinde bayram namazı kılındı

Kerkük'te yaşayan Müslümanlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle camilere alınmadıkları için Ramazan Bayramı namazını kentteki Tokatlı camisi önünde kıldı.

Devamını Oku

Bayraktar ve Yazaroğlu'ndan Ramazan Bayramı Mesajı

Bayraktar ve Yazaroğlu'ndan Ramazan Bayramı Mesajı

Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Hişam Bayraktar Ramazan Bayramı münasebetiyle tebrik mesajı yayımladı.

Devamını Oku

Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara bölgelerinde 13 terörist etkisiz hale getirildi

Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara bölgelerinde 13 terörist etkisiz hale getirildi

Haftanin, Zap, Hakurk ve Gara bölgelerine düzenlenen hava operasyonlarında, eylem hazırlığında olduğu tespit edilen 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Devamını Oku

'Sınırlarımızda bir oldubittiye hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyecektir'

'Sınırlarımızda bir oldubittiye hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyecektir'

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Türkiye ve Yunanistan'ın, teknik heyetleri arasında yapılmasını teklif ettiği görüşmeler gerçekleştirildiği takdirde sorunun aşılabileceğini belirtti.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile telefonda görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile telefonda görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile telefonda görüştü.

Devamını Oku

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 117 bin 602'ye ulaştı

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 117 bin 602'ye ulaştı

Türkiye'de son 24 saatte 1186 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 32 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 155 bin 686, can kaybı 4 bin 308 oldu. Son 24 saatte 1491 kişinin...

Devamını Oku

'Şu ana kadar teröristlerin Irak'ın kuzeyindeki inlerini başlarına yıktık, yıkma…

'Şu ana kadar teröristlerin Irak'ın kuzeyindeki inlerini başlarına yıktık, yıkmaya devam ediyoruz'

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, Irak'ın kuzeyindeki operasyonlara ilişkin, "Şu ana kadar teröristlerin oradaki inlerini başlarına yıktık, yıkmaya devam ediyoruz." dedi.

Devamını Oku

Irak Sağlık Bakanlığı: 308 Yeni Koronavirüs Vakası Tespit Edildi

Irak Sağlık Bakanlığı: 308 Yeni Koronavirüs Vakası Tespit Edildi

 Irak Sağlık yapılan açıklamada ülkede son 24 saat içinde koronavirüs vaka sayısının 308 artarak 4272'e yükseldiğini duyurdu.

Devamını Oku

ITC Başkan Yardımcısı Turan’dan Bayram Mesajı

ITC Başkan Yardımcısı Turan’dan Bayram Mesajı

Irak Türkmen Cephesi genel başkan yardımcısı Hasan Turan mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle Türkmen Milleti'ni ve Irak Halkı'nı tebrik etti.

Devamını Oku

İçişleri Bakanı El Ganimi Kerkük’ü Ziyaret Etti

İçişleri Bakanı El Ganimi Kerkük’ü Ziyaret Etti

Kerkük'ü ziyaret eden İçişleri Bakanı Osman El Ganimi ve Federal Polis komtanı Cafer El Battat Kerkük Havaalanı'nda Kerkük Valisi Rakan Said El Cuburi, Kerkük'teki Ortak Operasyonlar İleri Karargah komutanı Saad...

Devamını Oku

Diyale'de Göstericiler Humeyni'nin Resimlerini Parçaladılar

Diyale'de Göstericiler Humeyni'nin Resimlerini  Parçaladılar

İran'da Kudüs Günü'nün kutlanmasıyla eş zamanlı olarak Diyale'de düzenlenen gösterilerde İran'ın eski lideri Humeyni'nin resimleri parçalandı.

Devamını Oku

Sarıkahya’dan Bayram Mesajı

Sarıkahya’dan Bayram Mesajı

Türkmeneli Partisi genel başkanı Riyaz Sarıkahya mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle tebrik mesajı yayımladı.

Devamını Oku

TİKA'dan Tuzhurmatu’da Geliri Düşük Ailelere Yardım

TİKA'dan Tuzhurmatu’da Geliri Düşük Ailelere Yardım

Türkiye Cumhuriyeti başta Türkmenler olmak üzere tüm dünyaya yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Devamını Oku

'Irak'ın İran'dan Doğalgaz ve Elektrik İthalatını Durduruyoruz'

'Irak'ın İran'dan Doğalgaz ve Elektrik İthalatını Durduruyoruz'

Suudi Arabistan'da temaslarda bulunan Maliye Bakanı Ali Abdülemir Allavi, Irak'ın İran'dan doğalgaz ve elektrik ithalatını durduracağını duyurdu.

Devamını Oku

Türkmen ve Arap Vekillerden Başbakan El Kazımi'ye Çağrı

Türkmen ve Arap Vekillerden Başbakan El Kazımi'ye Çağrı

Kerkük'ün Türkmen ve Arap milletvekilleri ortak bildiri yayımladı. Başbakan Mustafa El Kazımi'yi tüm çevreleri şeffaf seçimlere davet etmeye çağıran Türkmen ve Arap vekiller, Seçim Komiserliği'nin Kerkük bürosuna 2018 seçimlerine hile...

Devamını Oku

ITC Başkanı Erşat Salihi’den Bayram Mesajı

ITC Başkanı Erşat Salihi’den Bayram Mesajı

Irak Türkmen Cephesi genel başkanı ve Parlamento'daki İnsan Hakları Komisyonu başkanı milletvekili Erşet Salihi Ramazan Bayramı münasebetiyle başta Türkmen Milleti olmak üzere tüm İslam Alemi'ni tebrik etti.

Devamını Oku

Libya Ordusu başkentin güneyinde ilerleyişini sürdürüyor

Libya Ordusu başkentin güneyinde ilerleyişini sürdürüyor

Libya Ordusu, başkent Trablus'un güneyindeki Halife Hafter'e bağlı milislere karşı ilerleme kaydederken, stratejik Hamza Askeri Kampı ile Yermük Askeri Kampı'nın tamamında kontrolü sağladı.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında, "Salgın sonrası siyasi, ekonomik olarak yeniden yapılanacak dünyada Türkiye’nin gücünü, zenginliği, refahını çok daha yükseklere taşıyacağız." ifadelerini kullandı.

Devamını Oku

İran'da kutsal mekanlar yarın açılıyor

İran'da kutsal mekanlar yarın açılıyor

İran'da koronavirüs (COVID-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 59 artarak 7 bin 359'a yükseldi.

Devamını Oku

Meclis Başkanı el-Halbusi, TBMM Başkanı Şentop ile görüştü

Meclis Başkanı el-Halbusi, TBMM Başkanı Şentop ile görüştü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis Başkanı Muhammed el-Halbusi ile görüştü.

Devamını Oku

streaminga

25 Mayıs Pazartesi 2020

01:15 Sinama : Sihirbazlar Çetesi
03:00 Dizi : Adalet -T
03:30 Enderundan Nağmeler
04:30 İlahiler
05:00 Türk Sinama : Recep İvedik -1 -T
06:30 Kainatın Dilinde ve Esma-ül Hüsna ve İlahi
07:00 Kuran-ı Kerim
08:00 Belgesel : Gönül Sultanları
08:30 Türkmence Klipler
09:30 Çizgi : Booba Ve Grizzy and the Lemmings-T
10:00 Çizgi Sinama : Luis ve Uzaylı Dostları
11:30 Türkmeneli Tv Arşivi
12:00 Dizi : Adalet -T
12:30 Haberler
13:00 Sinama : Spectral
15:00 Dizi : Adalet -T
15:30 Haberler
16.00 Çizgi Filim : Loraks
17:30 Çizgi : Booba Ve Grizzy and the Lemmings
18:00 Bayram Sevinci -T
19:30 ANA HABER BÜLTENİ
20:45 Dizi : Adalet
21:15 Eğlence : Dedeler Yadigarı - Canlı
22:30 Türk Sinaması : Katma Değer Şaban
00:00 Gece Haberleri

  • Pazartesi
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama