kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 12 Şubat 2020 15:12

Jeffrey Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile bir araya geldi

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, Beştepe'de Cumhurbaşkanığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile bir araya geldi. Jeffrey, daha önce Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ile bir araya gelmişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile görüştü. Beştepe'de bir araya gelen ikili İblib'deki son durumu ele aldı.

JEFFREY DIŞİŞLERİ BAKANI YARDIMCISI ÖNAL İLE GÖRÜŞTÜ

Jeffrey, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Ankara'da, Dışişleri Bakanlığında görüşmelerde bulundu.

Bakanlığa 12.20'de gelen Jeffrey ve heyetini, Bakan Yardımcısı Önal kabul etti.

Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından Jeffrey ve heyeti Bakanlıktan ayrıldı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Bakanlıktan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi

Jeffrey görüşmede şehit olan askerlerimiz için ABD hükümetinin taziye dileklerini iletti. ABD’nin NATO Mütteki Türkiye'nin yanında olduğunu tekrarladı.

Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal İdlip’te sahada giderek kötüleşen durum ve son gelişmeler hakkında bilgi verdi. İdlip’te Astana ve Soçi kapsamında varılan mutabakatların uygulanmasına atfettiğimiz önemi vurguladı.

Görüşmede ayrıca, sahadaki insani durum ve siyasi süreç gibi Suriye sorununun diğer boyutları ele alındı. Bu alanlarda uluslarası toplumun aktif bir rol oynaması gerektiğinin altı çizildi.

Okunma 195 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 12 Şubat 2020 15:22