Perşembe, 09 Nisan 2020 15:21

'Suriye'de Kovid-19'un yayılması İdlib'deki askeri gelişmeleri etkileyebilir'

Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Suriye Çalışmaları Koordinatörü Orhan, yeni tip koronavirüsün Suriye'deki askeri gelişmeleri de etkileyebileceğini, salgının İdlib'de görülmesi durumda insani krizi daha da derinleştireceğini söyledi.

Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) Suriye Çalışmaları Koordinatörü Oytun Orhan, İdlib'deki kırılgan ateşkesin geleceği, Suriye'deki Kovid -19 tehdidi, terör örgütü YPG/PKK'nın eylemleri ve İsrail-İran-ABD-Rusya cephesinde yaşanan son gelişmeleri AA muhabirine değerlendirdi.

Türkiye ve Rusya arasında varılan mutabakat neticesinde ateşkesin büyük ölçüde uygulandığını söyleyen Orhan, "Özellikle rejim kanadının ufak çaplı ihlalleri söz konusu oluyor. Hem Rus hem Türk savunma bakanlıkları karşı tarafları bilgilendiriyor." dedi.

Türkiye ve Rusya arasında varılan mutabakatla M4 otoyolu üzerinde ortak devriyeler yapılmasının planladığını anımsatan Orhan, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) M4 üzerinde askeri noktalar kurarak yolun güvenliğini sağmaya çalıştığını görüyoruz." şeklinde konuştu.

Orhan, ateşkesin kalıcılığına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

"Geçmiş deneyimlerden ve rejimin genel Suriye krizine çözüm bulma mantığından yola çıkarak, rejimin İdlib'i askeri olarak ele geçirme planından vazgeçmeyeceği söylenebilir. Ancak şu anda şartlar büyük bir operasyon için oluşmuş değil. Bahar Kalkanı Harekatı'yla Suriye ordusu ciddi bir darbe almış durumda. Dolayısıyla toparlanması için biraz zamana ihtiyacı var. Şu anda bu toparlanma süreci ve kritik noktalara yerleşme süreci gerçekleşiyor. Bunun karşısında TSK’nin bölgede konuşlanma çalışmalarına devam ettiğini söylemek mümkün. Taraflar ateşkesin kalıcılığı noktasında ciddi soru işaretleri barındırıyor. Buna dönük olarak da önümüzdeki dönemde olabilecek çatışma ortamına kendisini hazırlamaya çalışıyor."

Bu süreçte İran destekli grupların da Serakib ve Cisir eş Şuğur ilçeleri çevresinde yeniden konuşlanmaya başladığını anlatan Orhan, Türkiye'nin de hava sahasındaki sorunlarını gidermek için ABD ile müzakereler yürüttüğünü, yeni askeri üsler oluşturduğunu belirtti.

Orhan, bütün bunların tarafların ateşkese güvenemediğini ve yeni bir operasyon olabileceği düşüncesini gösterdiğine dikkati çekerek, "Özellikle M4'ün güneyinde Esed rejiminin İran destekli gruplarla birlikte ilerleme çabasına şahitlik edebiliriz." değerlendirmesini yaptı.
İdlib'deki insani kriz ve koronavirüs

Suriye uzmanı Orhan, "(İdlib) Dokuz yılı aşkın süredir devam eden Suriye krizinin bütün sivil, insani, askeri unsurlarının kümelendiği alan haline gelmiş durumda. Suriye'nin farklı bölgelerinden Esed rejiminin saldırılarından kaçan siviller bölgede kümelenmiş durumda. Nüfusun önemli kısmı kamplarda çok zor şartlar altında hayatlarına devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Esed rejiminin 2019’un ilk çeyreğinde bölgeye dönük kapsamlı harekat başlattığını anımsatan Orhan, "Bu saldırılar neticesinde yüz binler kuzeye, Türkiye sınırına doğru akın etmeye başlamıştı. Son olarak 2020 yılının ilk çeyreğinde düzenlenen operasyonlar neticesinde yine bir milyonu aşkın Suriyeli sivil, akın etmeye başladı. Bu da zaten ağır olan insani şartları, krizi daha da derinleştirmiş durumda. Bu durumu daha da çok sıkıntıya sokan, uluslararası yardımların çok sınırlı seviyede kalması. Ne siyasi ne askeri ne de finansal anlamda uluslararası örgütlerin sorumluluk üstlenmemesi insani krizi daha da derinleştiriyor." tespitinde bulundu.

Dünyayı sarsan Kovid -19 tehdidinin İdlib'deki krizin daha da farklı bir boyuta ulaşmasına neden olabileceği uyarısında bulunan Orhan, şunları aktardı:

"Şu anda bütün dünyaya yayılan ve Suriye'de rejimin kontrol ettiği alanlarda da yavaş yavaş görülmeye başlayan koronavirüsün İdlib’de görülmeye başlaması ve yayılması oradaki insani durumu daha da ağır bir duruma getirebilir. Bölgede sağlık altyapısı son derece zayıf bir durumda. Sağlık alanında her türlü malzemeye ihtiyaç var. Ancak böyle bir yayılma söz konusu olursa kamplarda, hiçbir hijyenik koşulun olmadığı ortamda bu virüsün çok daha kolay yayılma imkanı bulabileceği, bunun da mevcut insani krizi daha da derinleştireceği söylenebilir."
Salgının askeri gelişmeleri etkileme ihtimali

Orhan, Esed rejiminin kontrol ettiği bölgelerde koronavirüsün beklendiğinden daha geç görülmüş olduğunu dile getirerek, "Rakamların da hala çok düşük seviyelerde seyrettiğini söyleyebiliriz. Günümüz itibariyle 15 vaka ve 2 ölüm söz konusu. Ancak bu rakamların güvenilirliliği konusunda ciddi soru işaretleri var. Muhtemeldir ki çok daha fazla sayıda hasta söz konusu. Ancak Suriye rejiminin bunları tespit etmekte yaşadığı eksiklik nedeniyle sayının düşük kaldığı söylenebilir." diye konuştu.

Rejim bölgelerinde özellikle İranlılarla çok fazla etkileşim içerisinde olunduğunun altını çizen Orhan, "Hem İran destekli milislerin yaşadığı hem de İran'dan din turizminin yaşandığı Seyyide Zeynep Türbesi çevresi karantina altına alınmış durumda. Irak sınırına yakın Deyrizor bölgesinde İranlı milislerin arasında koronavirüsün yoğun olduğu iddiaları söz konusu. Bu gelişmeler Suriye'de askeri ve siyasi meseleleri de etkileyebilir. Özellikle İdlib bağlamında Suriye rejimi ve İran'ın muhtemel operasyon planlarını ertelemesi veya tam tersine belki de karşı tarafta yaşanabilecek salgını fırsata dönüştürüp bu planlarını öne almasını beraberinde getirebilir. Ancak rejim bölgesinde sayının artmasını beklemek daha yüksek olasılık gibi gözüküyor." ifadelerini kullandı.
YPG/PKK tehdidi

Orhan, terör örgütü YPG/PKK'nın Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekatı bölgelerindeki huzur ortamını hedef alan eylemlerine de değindi.

YPG/PKK'nın İdlib’deki Türk-Rus gerginliğini fırsata dönüştürme çabasında olduğunu vurgulayan Orhan, "PKK'nın Türkiye'yi farklı cephelerde zor duruma sokabilmek için terör eylemlerine hız verdiğini söylemek mümkün. Ancak TSK'nin ve Türkiye’nin desteklediği muhalif grupların bu sızma girişimlerini başarılı şekilde önleme operasyonlarına şahit olduk. Çok sayıda terörist bu sızma girişimlerinde etkisiz hale getirildi. Ama buna karşı özellikle sivillere dönük Afrin başta olmak üzere Barış Pınarı Harekatı bölgesinde bazı terör eylemleri oldu. Bu tamamen Türkiye'nin dikkatini dağıtmak farklı cephelere dikkatini yayarak özellikle İdlib sahasında Rusya ve rejim karşısında elini zayıflatmak amacı taşıyordu. Sadece Suriye’de değil, Türkiye - İran sınırında da PKK'nın veya uzantılarının terör eylemlerine hız verdiğini söylemek mümkün." yorumunu yaptı.
İran-İsrail gerginliği

Orhan, Suriye üzerindeki İran-İsrail gerginliğiyle ilgili, "İran'ın Suriye'deki nüfuzunun özellikle Hizbullah’ın Lübnan'dan sonra İsrail karşısında yeni bir cephe açmış olması İsrail kanadında ciddi bir kaygı yaratmış durumda. Ama İsrail sadece Hizbullah değil, genel anlamda artan İran etkisinden büyük bir tehdit algısı içerisinde. Buna dönük olarak da iç savaş boyunca tek müdahalesi İran'ın bölgedeki artan nüfusuna dönük bazı saldırılar oldu." diye konuştu.

Rusya'nın İsrail'in İran destekli gruplara saldırılarına göz yumduğunu dile getiren Orhan, şunları anlattı:

"Rusya, İran'la Suriye' de müttefik gibi görünmesine rağmen İsrail'in bu operasyonlarına ses çıkarmadı, hava savunma sistemlerini aktifleştirmedi. Dolayısıyla İran'ın Suriye’deki nüfuzunun kırılması veya törpülenmesi noktasında Rusya’nın da benzer görüşlere sahip olduğunu görüyoruz. Esasında sadece Rusya değil, genel olarak bütün okların Suriye'deki İran nüfuzuna yöneldiğini söylemek mümkün. Artan Şii milis etkisinden Türkiye de rahatsız. Rusya’da Suriye’nin geleceğinde kim daha çok söz sahibi olacak rejim üzerinde kim daha etkili olacak noktası üzerinden İranla bir rekabet halinde. Ama esas tehdit algısı İsrail kanadında. Rusya ile birlikte koordineli hava operasyonlarını sürdürüyor ve başta Hizbullah olmak üzere İran hedeflerini vurmaya devam ediyor."

Orhan, ABD ve İran arasında artan gerginliğin de Suriye sahasına yansımaları olacağını belirterek, "ABD doğrudan veya İsrail vasıtasıyla Suriye sahasında İran hedeflerini vurmaya devam edecektir. İran buna karşılık olarak aynen Irak'ta yaptığı gibi konvansiyonel olmayan yöntemlerle mücadele ederek, vekillerini öne sürerek ve süreci zamana yayarak buradaki varlığını korumayı çabalayacaktır. Anlık dönemsel kayıplardan, geri çekilmelerden ziyade daha uzun vadeli varlığı üzerine odaklanacaktır."

Okunma 53 defa

Diğer Haberler

Rusya, Libya'ya savaş uçağı gönderdiği iddialarını reddetti

Rusya, Libya'ya savaş uçağı gönderdiği iddialarını reddetti

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Krasov, "Rusya’nın Libya’ya savaş uçağı sevk ettiğine yönelik bilgi gerçeği yansıtmıyor." dedi.

Devamını Oku

Tıbbi yardım malzemesi taşıyan Türk uçağı Çad'a indi

Tıbbi yardım malzemesi taşıyan Türk uçağı Çad'a indi

Türkiye'nin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yardım malzemelerini taşıyan uçak, Afrika ülkesi Çad'a ulaştı.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile telefonda görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile telefonda görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile telefon görümesi gerçekleştirdi.

Devamını Oku

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 121 bin 507'ye ulaştı

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 121 bin 507'ye ulaştı

Türkiye'de son 24 saatte 1492 kişinin daha iyileşmesiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi tamamlananların sayısı 121 bin 507 oldu.

Devamını Oku

Irak Sağlık Bakanlığı: 216 Yeni Koronavirüs Vakası Tespit Edildi

Irak Sağlık Bakanlığı: 216 Yeni Koronavirüs Vakası Tespit Edildi

 Irak Sağlık yapılan açıklamada ülkede son 24 saat içinde koronavirüs vaka sayısının 216 artarak 4848'e yükseldiğini duyurdu.

Devamını Oku

Kerkük'te Koronavirüsü yenen son iki kişi taburcu edildi

Kerkük'te Koronavirüsü yenen son iki kişi taburcu edildi

Kerkük'te koronavirüs salgını ile ilgili olumlu gelişmeler yaşandı.Kerkük sağlık müdürü vekaleten Dr. Ziyad Halaf El Cubburi, yaptığı açıklamada, Kerküklü son 2 kişinin sağlığına kavuştuğunu ancak tek bir Salahattinli bir hastanın...

Devamını Oku

Tuzhurmatu Kriz Masası Vaka Sayısının Artması Üzerine Önlemleri Artırdı

Tuzhurmatu Kriz Masası Vaka Sayısının Artması Üzerine Önlemleri Artırdı

 Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını vakaları ve gelişmeleri ülkenin her yerinde titizlikle takip edilirken, Salahattin kentine bağlı Tuzhurmatu ilçesindeki yeni gelişmelere karşı önlemler artırıldı.

Devamını Oku

Kerkük Caddeleri Bayramda Boş Kaldı

Kerkük Caddeleri  Bayramda  Boş Kaldı

Kerkük'ün tarihinde ilk kez ve Ramazan Bayramının üç gün art arda kentin her yeri insanlardan bomboş geçmektedir.

Devamını Oku

DEAŞ'ın sözde Irak sorumlusu Cuburi öldürüldü

DEAŞ'ın sözde Irak sorumlusu Cuburi öldürüldü

Irak terörle mücadele birimi, terör örgütü DEAŞ'ın sözde Irak sorumlusunun öldürüldüğünü bildirdi.

Devamını Oku

Fatih sondaj gemisi Karadeniz geçişine hazır

Fatih sondaj gemisi Karadeniz geçişine hazır

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez,"Fatih Sondaj Gemimiz Karadeniz’e geçiş için son hazırlıklarını tamamladı. Gemimiz, İstanbul Boğaz geçişi için hazır. Fatih, 29 Mayıs’ta, kutlu fethin yıl dönümünde, Karadeniz seferi...

Devamını Oku

Libya ordusu Trablus'un güneyinde ilerliyor

Libya ordusu Trablus'un güneyinde ilerliyor

Libya ordusu, başkent Trablus'un güneyinde, Hafter'e bağlı milislerin işgalindeki bölgelerde ilerliyor.

Devamını Oku

ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 100 bine dayandı

ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 100 bine dayandı

ABD'de Kovid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 491 artarak 99 bin 847'ye yükseldi.

Devamını Oku

Irak: "BM'nin raporunu soruşturacağız"

Irak: "BM'nin raporunu soruşturacağız"

Irak hükümeti, Birleşmiş Milletler'in (BM) ülkede çok sayıda protestocunun kaçırıldığı ve işkenceye maruz kaldığına dair rapora yönelik açıklamada bulunarak "Soruşturma yapılacak" dedi.

Devamını Oku

Başbakan Kazımi, Rusya Devlet Başkanı Putin İle Görüştü

Başbakan Kazımi, Rusya Devlet Başkanı Putin İle Görüştü

Başbakan Mustafa el Kazımi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ile telefonda görüşerek, ikili ilişkiler yanı sıra Irak ve Suriye'deki güvenlik durumunu masaya yatırdı.

Devamını Oku

İran'ın gönderdiği petrol tankerlerinden ikincisi Venezuela kara sularına ulaştı

İran'ın gönderdiği petrol tankerlerinden ikincisi Venezuela kara sularına ulaştı

İran'ın, Venezuela'ya gönderdiği petrol yüklü beş tankerden ikincisinin Venezuela kara sularına girdiği açıklandı.

Devamını Oku

'Fransa ve Hafter'i destekleyenler Libya'daki çatışmanın yanlış tarafında'

'Fransa ve Hafter'i destekleyenler Libya'daki çatışmanın yanlış tarafında'

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Libya meselesine ilişkin, "Fransa ve hala Hafter'i destekleyen herkesin, Libya'daki çatışmanın yanlış tarafında olduğuna inanıyoruz." dedi.

Devamını Oku

Başbakan Kazımi'den Bağdat Operasyonlar Komutanlığına yeni isim

Başbakan Kazımi'den Bağdat Operasyonlar Komutanlığına yeni isim

Başbakan Mustafa el-Kazımi, Bağdat Operasyonlar Komutanlığına Korgeneral Kays el-Muhammedavi'yi atadı.

Devamını Oku

Halepçe'de 5 bin adet sikke ve 7 tarihi eser ele geçirildi

Halepçe'de 5 bin adet sikke ve 7 tarihi eser ele geçirildi

Irak'ın Halepçe kentinde 2 kişi, yaklaşık 5 bin adet sikke ile 7 tarihi eseri satmaya çalışırken yakalandı.

Devamını Oku

Güney Kore'de ulaşım araçlarında maske takılması zorunlu hale getirildi

Güney Kore'de ulaşım araçlarında maske takılması zorunlu hale getirildi

Güney Kore'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından korunmak için ulaşım araçlarında maske takma zorunluluğu getirildi.

Devamını Oku

Libya Ordusu: Hafter saflarındaki paralı askerlerin tahliyesi için 15 uçak geldi

Libya Ordusu: Hafter saflarındaki paralı askerlerin tahliyesi için 15 uçak geldi

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Hafter saflarındaki Rus güvenlik şirketi Wagner'e mensup paralı askerleri tahliye etmek için Beni Velid kenti havalimanına 15 askeri kargo uçağının indiği bildirildi.

Devamını Oku

Kerkük’te Kuzey Petrol Şirketi'nde Türkmenlere Görev Verilmiyor

Kerkük’te Kuzey Petrol Şirketi'nde Türkmenlere Görev Verilmiyor

''Kerkük'te görev dağılımında % 32 oranı uygulansın'' çağrılarına rağmen bu çağrılar yerine getirilmiyor. Görev dağılımında % 32 oranının uygulanmadığı yerlerden biri de Kuzey Petrol Şirketi.

Devamını Oku

ITC Altunköprü Bürosu’ndan bir heyet Altunköprü’de Türkmen Şehitleri Mezarlığı…

ITC Altunköprü Bürosu’ndan bir heyet   Altunköprü’de Türkmen Şehitleri Mezarlığını ziyaret etti

Türkmen şehitleri Ramazan bayramında da unutulmadı. Irak Türkmen Cephesi Altunköprü Bürosu’ndan bir heyet Kerkük’e Bağlı Altunköprü Kasabası’nda Türkmen Şehitleri Mezarlığını ziyaret etti.

Devamını Oku

TİKA Beyat Köylerinde Yardım Dağıttı

TİKA Beyat Köylerinde Yardım Dağıttı

 Dost ve komşu ülke Türkiye Cumhuriyeti başta Türkmenler olmak üzere tüm Iraklılara yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Kerkük ve Süleymaniye Kiliseleri Başpiskoposu Türkmeneli TV’yi Ziyaret Etti

Kerkük ve Süleymaniye Kiliseleri Başpiskoposu Türkmeneli TV’yi Ziyaret Etti

Kerkük ve Süleymaniye Kiliseleri Başpiskoposu Yusuf Toma mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle Türkmeneli Televizyonu'nu ziyaret etti. Toma, bayram münasebetiyle Türkmeneli Televizyonu genel müdürü Yalman Haceroğlu ve Türkmeneli Televizyonu çalışanlarını tebrik etti. ...

Devamını Oku

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 120 bini geçti

Türkiye'de Kovid-19'dan iyileşen hasta sayısı 120 bini geçti

Türkiye'de son 24 saatte 1321 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 120 bin 15 oldu.

Devamını Oku

Irak'ta koronavirüs'ten can kaybı 163'e yükseldi

Irak'ta koronavirüs'ten can kaybı 163'e yükseldi

 Irak Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ülkede son 24 saat içinde koronavirüs vaka sayısının 163 artarak 4632'e yükseldiğini duyurdu.

Devamını Oku

'Türkiye salgını başarıyla yönetmiş ve sonuca yaklaşmıştır'

'Türkiye salgını başarıyla yönetmiş ve sonuca yaklaşmıştır'

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye hamdolsun küresel salgın sürecini başarıyla yönetmiş ve sonuca yaklaşmıştır" dedi.

Devamını Oku

Brezilya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 22 bin 666'ya yükseldi

Brezilya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 22 bin 666'ya yükseldi

Kovid-19'un Latin Amerika'daki merkezi Brezilya'da virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 653 artarak 22 bin 666'ya yükseldi.

Devamını Oku

Rusya'da Kovid-19 vaka sayısı 350 bini aştı

Rusya'da Kovid-19 vaka sayısı 350 bini aştı

Rusya'da son 24 saatte 8 bin 946 kişide Kovid-19 tespit edilirken, ölü sayısı 3 bin 633’e yükseldi.

Devamını Oku

Başbakan Kazımi Bağdat’ta Tıp Bölgesi Şifa Hastanesini Ziyaret Etti

Başbakan Kazımi Bağdat’ta Tıp Bölgesi Şifa Hastanesini Ziyaret Etti

Koronavirüs ile ilgili durumu ele almak amacıyla başbakan Mustafa El Kazımi Başkent Bağdat'ta bulunan Tıp bölgesi Şifa hastanesini ziyaret etti.

Devamını Oku

İran'da koronavirüs kaynaklı can kaybı 7 bin 451'e yükseldi

İran'da koronavirüs kaynaklı can kaybı 7 bin 451'e yükseldi

İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 34 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle can kaybı 7 bin 451'e, vaka sayısı ise 137 bin 724'e yükseldi.

Devamını Oku

Tuzhurmatu Kriz Masası geniş çaplı toplantı düzenledi

Tuzhurmatu Kriz Masası geniş çaplı toplantı düzenledi

Tuzhurmatu ilçesinde Koronavirüs vakalarının 4’e yükselmesinin ardından ilçedeki Kriz Masası geniş çaplı toplatı düzenledi.

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

27 Mayıs Çarşamba 2020

01:15 Sinama : Yenilmez 3 -T
03:00 Dizi : Adalet -T
03:30 Türk Sinaması : Recep İvedik -2 -T
05:00 Belgesel : Gönül Sultanları
05:30 Kainatın Dilinde ve Esma-ül Hüsna ve İlahi
07:00 Kuran-ı Kerim
08:00 Belgesel : Gönül Sultanları
08:30 Türkmence Klipler
09:30 Çizgi : Booba Ve Grizzy And The Lemmings -T
10:00 Çizgi Sinama : İki Kafadar
11:30 Türkmeneli Tv Arşivi
12:00 Dizi : Adalet -T
12:30 Gün Ortası Haberler
13:00 Türk Sinaması : Hababam Sınıfı Tatilde
14:45 Dizi : Adalet -T
15:30 Haberler
16:00 Çizgi Sinama : Çılgın Dostlar -1
17:30 Çizgi Filim : Booba Ve Grizzy And The Lemmings
18:00 Eğlence : Bayram Sevinci -T
19:00 Türkmence Klipler
19:30 ANA HABER BÜLTENİ
20:45 Eğlence : Dedeler Yadigarı
22:00 Yarşma : Hadi İnşallah
22:45 Bayram Özel -T
00:00 Gece Haberleri

  • Çarşamba
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama