Cuma, 27 Kasım 2020 15:19

'Göçmenler ve Müslümanlar, bulundukları topluluklara katkıda bulunmaya devam ediyor'

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, yurt dışındaki göçmenler ve Müslümanların, bulundukları topluluklara katkı vermeye devam ettiğini söyledi.

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nijer'in başkenti Niamey'de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 47. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı'nda Asya grubu adına konuştu.

İslam ümmetinin nüfusunun yüzde 60'ından fazlasını barındıran Asya'nın, ümmetin küresel çıkarlarını korumak için kilit role sahip olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Asya pek çok açıdan yükseliyor. Ümmet bu yükselişte hak ettiği yeri almalıdır. İİT Asya Grubu, bu güçle, dünya çapında ortak İslami eylemde bulunmaya kararlı." ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, halen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ederken, yeni aşılarla ilgili raporların kendilerini cesaretlendirdiğini dile getirerek, "Üyelerimizin neredeyse yarısının en az gelişmiş ülkeler olduğu göz önüne alındığında, aşının herkes için, özellikle de en savunmasız olanlar için mevcut olması gerektiğini desteklemeliyiz." şeklinde konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, bu yılın, herkes için zorlayıcı bir yıl olduğuna işaret ederek, Kovid-19 salgının yanı sıra İslamofobinin hiç olmadığı kadar yükselişte olduğunu ve normalleşme çabalarının, İsrail'i ve acımasız uygulamalarını cesaretlendirdiği bildirdi.

İsrail'in ilhak planlarını askıya alma kararının bir aldatmaca olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, yerleşim yerlerinin genişlemesinin ise en yüksek seviyelere ulaştığına dikkati çekti.

Çavuşoğlu, "Amaçları çok net: Bağımsız, egemen ve bitişik bir Filistin Devletini fiziksel olarak imkansız kılmak." değerlendirmesinde bulundu.

Kudüs'te büyükelçilikler açma yönündeki eşgüdümlü uluslararası girişimlerin de Kudüs'ün statüsünü zayıflatmayı hedeflediğini belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Filistin meselesinin, İİT ülkelerinin gözünde merkezdeki yerini kaybettiğine dair artan bir yanlış algı var. Hatta bazıları bunun belirli üyeler tarafından bir 'yükümlülük' olarak görüldüğünü iddia ediyor. Ne yazık ki, Filistin davasının düşmanları, böylesi bir yanlış algıyı teşvik etmek için bizim bölünmemizden yararlandılar. Bu nedenle ortak kararlılığımızı tazelemeliyiz. Bu teşkilatın temelinde yatan davada birleşemezsek, ümmetin birliğini nasıl savunabiliriz? Sözümüzü kim ciddiye alacak? Resim net: Güvenilirliğimiz tehlikede."

"Üçlü bildiri, bölgede kalıcı barış için umut verici bir adım"

Çavuşoğlu, Ermenistan, Azerbaycan ve Rusya arasında imzalanan ortak bildirinin, bölgede kalıcı barış için umut verici bir adım olduğunu belirterek, bildirinin BM, AGİT ve İİT kararlarına uygun olarak Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü yeniden teyit ettiğini kaydetti.

İİT Genel Sekreterliğinin ateşkese ilişkin açıklamalarını memnuniyetle karşıladıklarını dile getiren Çavuşoğlu, herkesi Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısına ilişkin, karar taslaklarıyla ilgili Azerbaycan'ın revizyon önerilerini kabul etmeye davet etti.
"Avrupa'da vizyon sahibi liderler yok"

Çavuşoğlu, konuşmasında, İslam karşıtlığının, özellikle Avrupa'da yükselişte olduğuna değinerek, "Ne yazık ki bu eğilim azalmayacak. İslamofobi ve ırkçılık, göçmen karşıtı söylemlerle besleniyor. Bununla birlikte göçmenler ve Müslümanlar, topluluklarına katkıda bulunmaya devam ediyor. Bunun en son örneği, Almanya'da yaşayan iki Türk tarafından Kovid-19 aşısının geliştirilmesidir." dedi.

İslam'a ve Müslümanlara karşı saldırgan yayınlar, hakaret ve nefret söylemlerinin de arttığını ve tüm inananlara hakaret edildiğini söyleyen Çavuşoğlu, "Ne yazık ki Avrupa'da vizyon sahibi liderler yok. Hatta bazıları kutsal dinimizi yeniden düzenlemeye cesaret ediyor. 'Terörle mücadele' bahanesiyle Batı'daki milyonlarca Müslümanın huzuru ve esenliği tehlikeye atılıyor." diye konuştu.

Son zamanlarda, okul çağındaki 4 farklı kökene sahip en az 14 Müslüman çocuğun evlerine düzenlenen baskın sonrasında Fransız polisi tarafından gözaltına alındığını anımsatan Çavuşoğlu, "Aileleriyle görüşmelerine izin verilmeden 11 saat tutuldular. Terörist muamelesi gördüler. Çocuklara bu kadar insanlık dışı davranılmasını ne haklı gösterebilir?" ifadelerini kullandı.
"Tehlikeli retorik ve eylemlere uyanmalıyız"

Çavuşoğlu, Al-i İmran Suresi'nin 103. ayetindeki "Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılın, bölünmeyin" ifadelerini hatırlatarak, "Bu tehlikeli retorik ve eylemlere uyanmalıyız. Kırmızı çizgilerimizle ilgili net bir mesaj göndermeliyiz." dedi.

Bakan Çavuşoğlu, bu nedenle Pakistan'ın 15 Mart'ı "Uluslararası İslamofobi ile Mücadele Günü" olarak belirleyen taslak kararını desteklediklerini belirtti.

İlgili "İrtibat Grupları'nın" etkinleştirilmesi ve "İİT İslamofobi Gözlemevi"nin güçlendirilmesi gerektiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, "Ayrıca, Uygurlar, Rohingyalar, Kıbrıs Türkleri ve Yunanistan'daki Türk Müslüman azınlık, Cammu ve Keşmir'deki kardeşlerimizin, Avrupa'daki Müslümanların ve diğerlerinin temel hak ve özgürlükleri için sesimizi yükseltmeliyiz." ifadesini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, Sahel bölgesindeki barış ve istikrarın önemine de vurgu yaparak, "Sahel'deki kardeşlerimizin teröre karşı mücadelelerinde ilgili BM kuruluşları da dahil olmak üzere destek vermeye devam edeceğiz." dedi.

Genel Sekreter seçimleri

Çavuşoğlu, 47. Dışişleri Bakanları Konseyi'nin bir sonraki Genel Sekreteri seçme görevi olduğunu belirtti.

İİT Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed el-Useymin'in sıkı çalışmasını ve özverisini takdir ettiklerini dile getiren Çavuşoğlu, Useymin'e hizmetleri için teşekkür etti.

Bakan Çavuşoğlu, "Belirlenen kurallar ve yönetmelikler ve coğrafi rotasyon ilkesi doğrultusunda, bu toplantıda bir sonraki Genel Sekreter Afrika Grubu'ndan seçilecektir. Afrika Grubu'ndan aday gösterilen adayları memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.

Afrika Grubu'nun bugün "üzerinde uzlaşma sağlanan tek bir adayın" bulacağını fazlasıyla umduklarını ifade eden Çavuşoğlu, bunun olmaması durumunda bu Afrikalı adaylar arasında gizli oylamaya gidilmesi gerekeceğini belirtti.

Çavuşoğlu, İİT'nin en uygun adayı seçerek "tanınmış Afrika haysiyetini onurlandıracağına" inandığını belirterek, şunları kaydetti:

"25 Mayıs 1963'te Afrikalı kardeşlerimiz meseleleri kendi ellerine almak için ayağa kalktılar. Bağımsızlıklarını desteklemek ve sömürgecilikten kurtulmak için birlik içinde hareket ettiler. İİT kesinlikle bu ruhtan yararlanacaktır. Çeşitlilik ile birlik içinde hareket etme yeteneği bizi güçlendirecektir."

Çavuşoğlu, yakın zamanda vefat eden İİT Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Ahmed Ssenyomo'ya da saygılarını sundu.

Bakan Çavuşoğlu, ayrıca nazik konukseverliği için de Nijer'e minnettarlığını belirtirken, tüm İİT üyesi devletlere ve onların kardeş halklarına barış, refah ve sağlık dileğinde bulundu.

Okunma 106 defa Son Düzenlenme Cuma, 27 Kasım 2020 15:23

Diğer Haberler

Azerbaycan'da 'Kanlı Ocak' Kurbanları Anılıyor

Azerbaycan'da 'Kanlı Ocak' Kurbanları Anılıyor

Azerbaycan'da, bağımsızlığın sembolüne dönüşen ve tarihe "Kanlı Ocak" olarak geçen 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor.

Devamını Oku

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, Irak Ziyaretini Değerlendirdi: Teröristlerin …

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, Irak Ziyaretini Değerlendirdi: Teröristlerin Sonunu Getirmekte Kararlıyız

Bakan Akar, "Hem bölgesel yönetim hem de Bağdat ile yapacağımız iş birliği sonucunda teröristlerin sonunu getirmekte kararlı olduğumuzu söyleyebiliriz. Sincar'ı da yakinen takip ediyoruz." dedi.

Devamını Oku

Netflix'in Abone Sayısı 200 Milyonu Geçti

Netflix'in Abone Sayısı 200 Milyonu Geçti

Küresel internet televizyon ağı Netflix'in dünya genelindeki toplam abone sayısı 203,7 milyona ulaştı.

Devamını Oku

Türkiye Yaptığı Savunma Anlaşmalarıyla Ukrayna'yı NATO Standardına Çıkarıyor

Türkiye Yaptığı Savunma Anlaşmalarıyla Ukrayna'yı NATO Standardına Çıkarıyor

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Türkiye ile 14 Aralık 2020'de korvet ve SİHA'lar için üretim ve teknoloji paylaşımı alanında bir dizi anlaşmayla "Bakanlık tarihinde ilk kez savunma alanında doğrudan dış ticaret anlaşmaları"...

Devamını Oku

IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve Bakan Akar, Görüşmelerinde 'Sincar Anlaşması'na…

IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve Bakan Akar, Görüşmelerinde 'Sincar Anlaşması'na Vurgu Yaptı

Barzani ile Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler'in görüşmesinde, terör örgütü PKK'nın Sincar'daki varlığını sonlandıracak Sincar anlaşmasına vurgu yapıldığı bildirildi.

Devamını Oku

Hükümet Erken Seçim Tarihini 6 Haziran'dan 10 Ekim'e Aldı

Hükümet Erken Seçim Tarihini 6 Haziran'dan 10 Ekim'e Aldı

Irak hükümetinin, erken seçim tarihini 6 Haziran'dan 10 Ekim'e aldığı bildirildi.

Devamını Oku

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Beraberindeki Heyet ITC Erbil Binası…

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Beraberindeki Heyet ITC Erbil Binası'nı Ziyaret Etti

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in de yer aldığı heyet Irak Türkmen Cephesi Erbil Binası'nı ziyaret etti.

Devamını Oku

Cumhurbaşkanı Barham Salih Türkiye Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Beraberi…

Cumhurbaşkanı Barham Salih Türkiye Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Beraberindeki Heyeti Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Barham Salih Başkent Bağdat'ta Türkiye Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Devamını Oku

Salihi, Kerkük'ün İlk Türkmen Kadın Subayı Olan Teğmen Fatma Vahit Malı'yı Kabul…

Salihi, Kerkük'ün İlk Türkmen Kadın Subayı Olan Teğmen Fatma Vahit Malı'yı Kabul Etti

Kerkük'ün ilk Türkmen kadın subayı olan Teğmen Fatma Vahit Malı, Kerkük'te Irak Türkmen Cephesi genel başkanı Milletvekili Erşet Salihi'yi ziyaret etti.

Devamını Oku

Azerbaycan Ordusu, Dağlık Karabağ'daki Savaşta 2 Bin 855 Şehit Verdi

Azerbaycan Ordusu, Dağlık Karabağ'daki Savaşta 2 Bin 855 Şehit Verdi

Azerbaycan ordusunun, Dağlık Karabağ'da topraklarını işgalden kurtarmak için yürüttüğü operasyonda 2 bin 855 şehit verdiği bildirildi.

Devamını Oku

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Başbakan Mustafa Kazımi ile Görüştü

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Başbakan Mustafa Kazımi ile Görüştü

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile resmi ziyaret kapsamında geldiği Irak'ın başkenti Bağdat'taki temaslarını sürdürüyor.

Devamını Oku

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, Bağdat'ta Irak İçişleri Bakanı El Ganimi ile …

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, Bağdat'ta Irak İçişleri Bakanı El Ganimi ile Görüştü

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye ve Irak arasındaki iş birliğinin, bölgedeki istikrar ve güvenliğin sağlanması açısından kritik önem taşıdığını, iki ülke arasındaki iş birliğinin gelecek dönemde çok daha...

Devamını Oku

Lavrov: Azerbaycan, Esir Değişimi Listesini Verdi

Lavrov: Azerbaycan, Esir Değişimi Listesini Verdi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Esir değişimi konusunda Azerbaycan listeyi oluşturdu, verdi. Ermenistan'ın listesi ise zamanında ve tam olarak gelmedi." dedi.

Devamını Oku

Çavuşoğlu: Almanya'yla İkili Diyalog Mekanizmalarımızı Canlandırma Konusunda Mut…

Çavuşoğlu: Almanya'yla İkili Diyalog Mekanizmalarımızı Canlandırma Konusunda Mutabık Kaldık

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Önümüzdeki süreçte Almanya'yla ikili diyalog mekanizmalarımızı canlandırma konusunda mutabık kaldık" açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

Financial Times Türkiye'nin 'Afrika'ya Dönüşü'nü Yazdı

Financial Times Türkiye'nin 'Afrika'ya Dönüşü'nü Yazdı

Gazete, Türkiye'nin Afrika'daki yumuşak gücünün Körfez ülkelerinin yanı sıra ABD, Fransa, Çin ve Rusya'nın etkisine karşı koymayı amaçladığını yazdı. Financial Times gazetesinde, Türk yetkililerin Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünün ardından Afrika'yı büyük ölçüde...

Devamını Oku

'Terör Örgütü PKK ile Mücadelede Irak'la Her Türlü İş Birliğine Hazırız'

'Terör Örgütü PKK ile Mücadelede Irak'la Her Türlü İş Birliğine Hazırız'

Bakan Akar, "Bizim tek amacımız halkımızın güvenliği, sınırlarımızı korumak, sınırlarımız dahilinde barış ve refah içinde yaşamak, hak ve menfaatlerimizi savunmaktır. Hiçbir komşumuzun toprağında gözümüz yoktur." dedi.

Devamını Oku

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar Resmi Ziyarette Bulunmak Üzere Bağdat’ta

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar Resmi Ziyarette Bulunmak Üzere Bağdat’ta

Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ile resmi ziyarette bulunmak üzere Irak'ın başkenti Bağdat’a gitti.

Devamını Oku

Suudi Arabistan ve Katar arasında Deniz Ticareti Başladı

Suudi Arabistan ve Katar arasında Deniz Ticareti Başladı

Suudi Arabistanlı yetkililer, 3 yılı aşkın bir aranın ardından Suudi Arabistan-Katar arasındaki deniz ticaretinin yeniden başladığını duyurdu.

Devamını Oku

Suriye'nin Kuzeyindeki Azez İlçesinde Bombalı Terör Saldırısı: 1 Ölü, 6 Yaralı

Suriye'nin Kuzeyindeki Azez İlçesinde Bombalı Terör Saldırısı: 1 Ölü, 6 Yaralı

Suriye'nin kuzeyindeki Azez ilçesinin Sicco köyünde bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında ilk belirlemelere göre bir sivil öldü, altı sivil yaralandı.

Devamını Oku

Endonezya'daki Depremde Ölenlerin Sayısı 81'e Ulaştı

Endonezya'daki Depremde Ölenlerin Sayısı 81'e Ulaştı

Endonezya'nın Batı Sulawesi eyaletinin Majene kentinde 15 Ocak'ta meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 81'e çıktığı bildirildi.

Devamını Oku

Irak'ta Haziranda Yapılması Planlanan Seçimde 25 Milyondan Fazla Kişi Oy Kullana…

Irak'ta Haziranda Yapılması Planlanan Seçimde 25 Milyondan Fazla Kişi Oy Kullanabilecek

Irak Bağımsız Yüksek Seçim Komiserliği, yaklaşık beş ay sonraki erken genel seçimde 25 milyondan fazla kişinin sandığa gidebileceğini belirtti.

Devamını Oku

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Salihi'den Türkmen Yavrulularına Ziyaret

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Salihi'den Türkmen Yavrulularına Ziyaret

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Salihi'den Türkmen yavrulularına ziyaret. Türkmen Şehitler günü Münasebetiyle, Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi, Kerkük'ün Musalla Semtindeki Aksu ile Musalla İlkokulunu ziyaret etti.

Devamını Oku

İran'da Hava Kirliliği Yılda 40 Binden Fazla Can Alıyor

İran'da Hava Kirliliği Yılda 40 Binden Fazla Can Alıyor

İran'da 41 bin 700'den fazla kişinin hava kirliliğine bağlı nedenlerle hayatını erken kaybettiği bildirildi.

Devamını Oku

Azerbaycan Askerleri 'Kış Tatbikatı' İçin Kars'ta

Azerbaycan Askerleri 'Kış Tatbikatı' İçin Kars'ta

Azerbaycan askerleri, 1-12 Şubat arasında gerçekleştirilecek "Kış Tatbikatı"na katılmak üzere Kars'a geldi.

Devamını Oku

Sincar'da İmha Edilemeyen Bomba Askeri Araçta Patladı: 9 Şehit

Sincar'da İmha Edilemeyen Bomba Askeri Araçta Patladı: 9 Şehit

Sincar ilçesinde, etkisiz hale getirildiği düşünülen bir bombanın askeri araçta infilak etmesi sonucu 8'i asker 9 kişi şehit oldu.

Devamını Oku

Bakan Maruf'tan '16 Ocak Türkmen Şehitler Günü' Mesajı

Bakan Maruf'tan '16 Ocak Türkmen Şehitler Günü' Mesajı

Irak Kürdistan Bölgesi Yönetimi (IKBY) Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Aydın Maruf, 16 Ocak Türkmen Şehitler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Devamını Oku

Erbil'de "16 Ocak Türkmen Şehitleri Günü" Anma Töreni Düzenlendi

Erbil'de "16 Ocak Türkmen Şehitleri Günü" Anma Töreni Düzenlendi

Erbil kentinde 16 Ocak 1980'de Baas rejimi tarafından şehit edilen Türkmen liderler için anma töreni gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Türkmen Milliyetçi Mahmut Kasapoğlu,16 Ocak 1980 Tarihini Duygu Dolu Sözlerle An…

Türkmen Milliyetçi Mahmut Kasapoğlu,16 Ocak 1980 Tarihini Duygu Dolu Sözlerle Andı

“O zaman çaresizdik. Kerkük sessizlik içindeydi.” Türkmen Milliyetçi Mahmut Kasapoğlu, Türkmen Lider Necdet Koçak’ın şehit edildiği gün ile ilgili yaşadıklarını Türkmeneli Televizyonuyla paylaştı. Kasapoğlu, Saddam döneminde Türkmen Lider Necdet Koçak’ın...

Devamını Oku

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Yıldız, Başbakanlık Genel Sekreteri Hamit El Gızi…

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Yıldız, Başbakanlık Genel Sekreteri Hamit El Gızi İle Görüştü

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Başbakanlık Genel sekreteri Hamit El Gızi ile görüştü. Yıldız görüşmede, Irak'ın, Musul Havalimanı inşa etmek için, Türk şirketleri ile çalışmak istediğini bildirdi.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü.

Devamını Oku

Ketene’den "16 Ocak Türkmen Şehitleri” Günü Mesajı

Ketene’den "16 Ocak Türkmen Şehitleri” Günü Mesajı

Türkmeneli İş Birliği ve Kültür Vakfı Başkanı Dr Turhan Ketene, “16 Ocak Türkmen Şehitleri” günü ile ilgili duygularını Türkmeneli Televizyonuyla paylaştı. Ketene, şehitlerimizin yolunda nasıl ilerleyeceğimizin mesajını da verdi.

Devamını Oku

İran 21 Mart'a Kadar Aşılama Çalışmalarına Başlamayı Planlıyor

İran 21 Mart'a Kadar Aşılama Çalışmalarına Başlamayı Planlıyor

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı aşılama çalışmalarına 21 Mart'a kadar başlamayı planladıklarını açıkladı.

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

20 Ocak Çarşamba 2021

01:00 Belgesel : Hatıralarım  (Ankara) -T  
02:10 Belgesel : Bir De Bana Sor -T  
02:35 Kalkıp Gezelim  -T
03:30 Klip Saati : Türkçe
04:00 Yabancı Sinema :  Tenet -T
06:30 İalhiler   
07:00 Kuran-ı Kerim  
07:50 Kainatın Dilinde ve Esma-ül Hüsna  
08:00 Dizi : Küçük Hanımefendi  
09:25 Çizgi Klip & Masal
09:45 Çizgi : Booba & Oggy -T  
10:10 Spor : Sabah Sporu -T      
10:30 Mutfak : Türkmeneli Mutfağı- Canlı
12:00 Unutulmayan Şarkılar   
12:30 Gün Ortası Haberleri
13:00 Dizi : Kızılelma -T  
15:00 Belgesel : Bir De Bana Sor  
15:30 Haberler
16:00 Güncel : Olaylara Bakış -T
17:00 Çizgi : Booba & Oggy - Yeni    
17:30 Tarih: Ölmeyen Yiğitler -T
18:15 Kısas-ı Enbiya & Kumdan Kıssalar
18:30 Spor : Spor Saati - Yeni
19:30 ANA HABER BÜLTENİ  
20:30 Eğitim : Eğitim Varsa Gelecek Var - Yeni
21:20 Siyasi Sohbet : Konuk ve Görüş - Yeni  
22:00 Dizi : Filinta - Bir Osmanlı Polisiyesi -Yeni
00:00 Gece Haberleri

  • Çarşamba
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama