Perşembe, 02 Şubat 2023 12:03

Yetkililere Göre Ülkede Yaygınlaşan Uyuşturucu Kullanımı Toplumsal Yapıyı Tehdit Ediyor

Irak'ta özellikle yoksul kesimlerin yaşadığı bölgelerdeki gençlerin uyuşturucu kullanımı ve ticaretine yoğunlaştığı, hükümetin mücadele edemediği bu durumun da toplumsal yapı ve aile birliği için tehdit oluşturduğu ifade ediliyor.

 Başkent Bağdat'ta özellikle dar gelirlilerin yaşadığı bölgelerde uyuşturucu kullanım oranı ve satışında artış olduğu belirtiliyor. Ülkenin güneyindeki kentlerde de benzer tabloların yaşandığı ifade ediliyor ancak Irak'ta uyuşturucu kullanımına ilişkin resmi bir veri yok.

Hükümetin ve ona bağlı ilgili birimlerin uyuşturucuyla mücadele konusunda yetersiz kalmasından da şikayet ediliyor.

Irak'ta 2017 yılında çıkarılan uyuşturucu yasası uyarınca, uyuşturucu kullananlara verilen idam cezası, 1 ila 2 yıl arası hapis cezasına indirilmişti. Bunun yanı sıra uyuşturucu kullananlar, yakalanmaları halinde yaklaşık 6 bin 290 dolar para cezasına da çarptırılabiliyor.

- "Uyuşturucu çeteleri, özellikle 18 ila 35 yaş arası gençleri kullanıyor"

Irak İçişleri Bakanlığı Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi Basın Müdürü Albay Bilal Subhi, "Irak, 2003 öncesi Avrupa ve Körfez ülkelerine uyuşturucu ticareti için koridor ülke konumundayken, 2003 sonrası ülkede uyuşturucu kullanımı da yaygınlaştı. Uyuşturucu çeteleri, özellikle 18 ila 35 yaş arası gençleri kullanarak toplumu hedef alıp yapısını bozmaya başladı." değerlendirmesinde bulundu.

2017 yılına ait uyuşturucu ile mücadele yasasını uygulamaya çalıştıklarını ifade eden Subhi, uyuşturucu ile mücadelede vatandaşlardan gelen bilgiler doğrultusunda da hareket ettiklerini söyledi.

Subhi, Irak'a çeşitli uyuşturucu maddelerinin kara sınırından sokulduğunu aktararak şunları kaydetti:

"Irak'ın güney sınırları ve Ahvar bölgesinden (Bataklıklar) içeriye yoğun uyuşturucu girişi söz konusu. Batı sınırlarımızdan da uyuşturucu girişi yapılıyor. Uyuşturucu girişini modern yöntemlerimiz olmadığı için engelleyemiyoruz.

Uyuşturucu ile mücadelede donanımlı personel ve silah sıkıntısı da yaşıyoruz. Uyuşturucu operasyonlarında güvenlik güçlerimize karşı çetelerce küçük ve orta silahlarla taarruzlar oluyor ve kayıplar veriyoruz. Uyuşturucuyla mücadele konusunda sınır güvenlik birimleri ve Sağlık Bakanlığının da desteğine ihtiyacımız var."

Bazı uyuşturucu maddelerin Basra ve Meysan illerinden ülkeye sokulduğunu aktaran Subhi, geçen yıl 490 kilo uyuşturucu ele geçirdikleri ayrıca uyuşturucu ticareti yapan ve kullanan 16 bin 800 kişiyi de yakaladıkları bilgisini paylaştı.

Iraklı yetkili, "Bunların çoğu 18 yaş altı kişilerden oluşuyordu, 250'si ise kadınlardan. Her yıl hem uyuşturucu hem uyuşturucu kullanımı maalesef giderek yaygınlaşıyor ve sayı korkunç şekilde artıyor. Uyuşturucu kullanımında gençler, aileler ve toplumsal yapı ciddi şekilde tehdit altında." ifadelerini kullandı.

AA-20230202-30150940-30150934-IRAKLI YETKILILERE GORE ULKEDE YAYGINLASAN UYUSTURUCU KULLANIMI TOPLUMSAL YAPIYI TEHDIT EDIYOR

- Uyuşturucu kullanımının merkezi Bağdat

Irak Sağlık Bakanlığı, 18 Aralık 2022'de yıllardır Bağdat'taki Adli Tıp Kurumunda bekletilen 6 tonluk kokain, esrar ve captagon haplarını yakarak imha etmişti.

Sağlık Bakanlığı Uyuşturucu Maddesi Takip İşleri Şube Başkanı Dr. Ahmed İbadi, imha edilen uyuşturucu maddesinin yıllar içerisinde toplandığını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Kovid-19 salgınından dolayı bu maddeleri imha edememiştik ve bunun için bir de yargı kararı gerekiyordu. Bağdat'ta bu oranda uyuşturucu maddesinin yakılarak imha edilmesi için uygun alan da hazırlanmış değildi. Oluşturulan teknik komisyonun titizlikle incelemesi sonrası 6 tona yakın uyuşturucu maddesi Bağdat çevresinde kent merkezine kilometrelerce uzak bir yerde imha edildi."

Irak'taki uyuşturucu sorununun giderek yaygınlaştığına işaret eden İbadi ancak uyuşturucu kullananların sayısına dair resmi verilerin olmadığını ve bunun saptanmasının zor olduğunu dile getirdi.

İbadi, "Uyuşturucu kullanan kişi ya suç üstü yakalanınca ya da sağlık problemlerinden dolayı hastaneye gelince tespit edilebiliyor. Irak'ta uyuşturucu kullanımının merkezi maalesef başkent Bağdat." diye konuştu.

Bağdat'ta uyuşturucu kullananların tedavisi için Sağlık Bakanlığına bağlı 100 yataklı bir hastanenin bulunduğu bilgisini veren İbadi, "Hükümet, her ilde 200 yataklı rehabilitasyon merkezi inşasında da kararlı." dedi.

- "Uyuşturucu bağımlılığı, toplumsal yapı ve aile birliğine zarar veren bir hastalıktır"

Irak'ta uyuşturucu kullanımı ve ticaretinin toplumsal yapı ve aile birliğini de tehdit etmeye başladığını kaydeden İbadi, şunları aktardı:

"Uyuşturucu bağımlılığı sadece kullanan şahıslara değil, toplumsal yapıya, güvenliğe ve aile birliğine de zarar veren riskli bir hastalıktır. Uyuşturucu maddesinin ülke ekonomisinin gelişimi ve istikrarına da olumsuz etkileri oluyor.

Irak'a uyuşturucu maddesinin girişi daha çok doğu ve batı sınırlarımızdan yapılıyor. Irak, geçmişte uyuşturucu maddesi için koridor ülke konumundayken, son dönemde ise hem koridor ülke hem de kullanım ve ticareti yapılan ülke konumuna dönüştü."

Irak Bağımsız İnsan Hakları Komiserliği Üyesi Ali Beyatlı'ya göre, ülkedeki uyuşturucu kullananların yüzde 70'i yoksul kesimlerde yaşıyor.

- "Uyuşturucu çeteleri kafelerdeki nargile tütünlerine uyuşturucu maddesi karıştırıyor"

Irak Bağımsız İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı Mustafa Sadun da "Resmi hükümet verilerine göre, uyuşturucu kullanımı çok yaygınlaştı ve bu özellikle ülkenin orta ve güney kesimlerindeki genç nüfus arasında yoğun şekilde görülüyor." dedi.

Iraklı gençlerin uyuşturucu kullanımına yönelmesinin temel nedenleri arasında "işsizliğin" olduğunu savunan Sadun, yoksul gençlerin "kapkaççılık" gibi suçlara karışarak uyuşturucu satın aldığını ve bazılarının da bu işin ticaretini yaptığını anlattı.

Sadun, uyuşturucu kullanımına yönelmenin diğer nedenlerini ise şöyle açıkladı:

"Edindiğimiz bilgilere göre, uyuşturucu çeteleri bazı kafelerdeki nargile tütünlerine uyuşturucu maddesi karıştırıyor. Böylece nargile kullanan gençlerin bir bölümü zamanla uyuşturucu kullanımına yönelerek bağımlı hale geliyorlar."

- Yanlış tedavi intihara sürüklüyor

Iraklı psikolog Haydar Abdulkazım ise Irak'ta uyuşturucu kullanımının toplumsal yapıyı zedelediğini ifade ederek, "Uyuşturucu bağımlısı gençlerin psikolojik ve biyolojik olarak tedavi altına alınması lazım." dedi.

Ülkede uyuşturucu kullananların yanlış tedavi yöntemlerinden geçirildiğine dikkati çeken Abdulkazım, bu durumun da intihara varan kötü sonuçları olduğuna dikkati çekti.

Abdulkazım, söz konusu tedavinin sabır ve zamana ihtiyaç duyduğunu sözlerine ekledi.

Okunma 81 defa Son Düzenlenme Perşembe, 02 Şubat 2023 12:11

Diğer Haberler

NATO Genel Sekreteri, Türkiye'nin Finlandiya Kararına İlişkin Memnuniyetini Dile Getirdi

NATO Genel Sekreteri, Türkiye'nin Finlandiya Kararına İlişkin Memnuniyetini Dile Getirdi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin, Finlandiya'nın NATO'ya katılım protokolünün TBMM'deki onay sürecini başlatma kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "TBMM'nin onay konusunda hızlı bir karar almasını temenni ediyorum." dedi.

Devamını Oku

Irak'ta ABD'nin "Demokrasi" Vaadiyle Başlattığı İşgalin Olumsuz Yansımaları 20 Yıldır Sürüyor

Irak'ta ABD'nin "Demokrasi" Vaadiyle Başlattığı İşgalin Olumsuz Yansımaları 20 Yıldır Sürüyor

ABD ve İngiltere öncülüğündeki koalisyonun 20 yıl önce Irak'ta Saddam Hüseyin'in kitle imha silahları ürettiği iddiasıyla başlattığı işgal, ülkeye sözü verilen "demokrasi" yerine bedelini sivillerin ödeyeceği siyasi ve güvenlik alanında büyük bir kaos getirdi.

Devamını Oku

İran, Irak'taki Bloke Edilmiş Paralarını Ürün Karşılığında Almayı Planlıyor

İran, Irak'taki Bloke Edilmiş Paralarını Ürün Karşılığında Almayı Planlıyor

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, ülkesinin ekonomik yaptırımlar nedeniyle Irak bankalarında tutulan paralarını mal karşılığında almayı planladıklarını söyledi.

Devamını Oku

Mendelavi Başkanlığı’nda Bir Heyet Ürdün’e Ulaştı

Mendelavi Başkanlığı’nda Bir Heyet Ürdün’e Ulaştı

Parlamento Başkanı birinci yardımcısı Muhsin El-Mendelavi Başkanlığı’nda bir heyet iki ülke arasındaki iş birliğini görüşmek üzere Ürdün’ün başkenti Amman’a ulaştığı bildirildi.

Devamını Oku

Brent Petrolün Varil Fiyatı 71,25 Dolar

Brent Petrolün Varil Fiyatı 71,25 Dolar

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 71,25 dolardan işlem görüyor.

Devamını Oku

Tartışmalı Seçim Yasasının Bazı Maddeleri Meclis'ten Geçti

Tartışmalı Seçim Yasasının Bazı Maddeleri Meclis'ten Geçti

Tartışmaya neden olan yeni seçim yasası tasarısının bazı maddeleri, Meclis'ten geçti.

Devamını Oku

Irak Türkmenleri ve Doğu Türkistan Kahramanmaraş'ta Depremzedeler İçin Çadır Kent Kurdu

Irak Türkmenleri ve Doğu Türkistan Kahramanmaraş'ta Depremzedeler İçin Çadır Kent Kurdu

Irak Türkmenleri ve Doğu Türkistan'ın kurduğu "Gök Bayrak Dayanışma Platformu", Kahramanmaraş'ta depremzedeler için 47 çadırın bulunduğu alan oluşturdu.

Devamını Oku

IKBY Başbakanı Barzani: Duhok'ta düşen PKK/YPG Helikopterini KYB'li Grup Satın Aldı

IKBY Başbakanı Barzani: Duhok'ta düşen PKK/YPG Helikopterini KYB'li Grup Satın Aldı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Duhok'ta düşen ve içinde PKK/YPG terör örgütü mensupları bulunan helikopterin Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) partisi içindeki bir grup tarafından satın alındığını söyledi.

Devamını Oku

AB Irak'ın Bölgesel İstikrara Yaptığı Katkıdan Memnun

AB Irak'ın Bölgesel İstikrara Yaptığı Katkıdan Memnun

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Irak'ın, İran ve Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesine yaptığı katkıdan memnuniyetini dile getirerek, AB ile Irak'ın terörle mücadele, bölgesel istikrar ve refah gibi birçok konuda aynı yaklaşıma sahip olduğunu söyledi.

Devamını Oku

IKBY, Duhok'ta Düşen Terör Örgütü PKK/YPG Helikopterinin Suriye'nin Kuzeyi ile Süleymaniye Arasında Uçtuğunu Duyurdu

IKBY, Duhok'ta Düşen Terör Örgütü PKK/YPG Helikopterinin Suriye'nin Kuzeyi ile Süleymaniye Arasında Uçtuğunu Duyurdu

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Konseyi, Duhok'ta düşen ve içinde PKK/YPG terör örgütü mensupları bulunan helikopterin Suriye'nin kuzeyi ile Irak'ın Süleymaniye kenti arasında uçtuğunu açıkladı.

Devamını Oku

Ekvador'da 6,7 Büyüklüğündeki Depremde Ölenlerin Sayısı 14'e Yükseldi

Ekvador'da 6,7 Büyüklüğündeki Depremde Ölenlerin Sayısı 14'e Yükseldi

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 6,7 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e çıktı.

Devamını Oku

Musul’da Bir İstihbarat Müdürü Şehit Oldu

Musul’da Bir İstihbarat Müdürü Şehit Oldu

Musul’da sahte evrak çetesine yönelik yapılan operasyon sırasında çıkan çatışmada Musul’a bağlı belde ilçe İstihbarat Müdürü’nün şehit olduğu açıklandı.

Devamını Oku

Irak ile İran Arasında "Güvenlik Anlaşması" İmzalandı

Irak ile İran Arasında "Güvenlik Anlaşması" İmzalandı

Irak ile İran, sınır güvenliğini de kapsayan güvenlik anlaşması imzaladı.

Devamını Oku

ITC Kerkük Milletvekili Salihi’den Açıklama

ITC Kerkük Milletvekili Salihi’den Açıklama

ITC Kerkük Milletvekili ve Parlamento Türkmen Kitlesi Başkanı Erşat Salihi, Kerkük iline özel olarak hazırlanmış 35. maddenin seçim yasası tasarısından çıkarılması durumunda il meclisleri seçim yasasının geçmesine izin vermeyeceklerini açıkladı.

Devamını Oku

İçişleri Bakanlığı 4 Kesime Silah Ruhsatı Verecek

İçişleri Bakanlığı 4 Kesime Silah Ruhsatı Verecek

İçişleri Bakanı Abdülemir Şimmeri, silah bulundurmak ve taşımak için 4 kategoride ruhsat verilmesini onayladı.

Devamını Oku

Birleşik Irak Türkmen Cephesi Listesi'nden Seçim Açıklaması

Birleşik Irak Türkmen Cephesi Listesi'nden Seçim Açıklaması

Birleşik Irak Türkmen Cephesi listesi, Kerkük'te yerel seçim kanununun ihllaleri ele almayı ilgilendiren 35. maddenin değişşikliğie uğradığı takdirde seçimin yapılmasına karşı çıkacaklarını bildirdi.

Devamını Oku

Başbakan Sudani, Irak'ın Siyasi İstikrara Doğru İlerlediğini Söyledi

Başbakan Sudani, Irak'ın Siyasi İstikrara Doğru İlerlediğini Söyledi

Başbakan Muhammed Şiya es-Sudani bugün Irak'ın diyaloglar için doğal konumunu geri kazandığını teyit ederek, ülkesinin gürültüden uzaklaşarak siyasi sükûnete doğru ilerlediğini söyledi.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Adaylığı İçin Başvuru Süreci Başladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Adaylığı İçin Başvuru Süreci Başladı

Türkiye'de Cumhurbaşkanı adaylığı için siyasi partilerin ve seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvuru süreci başladı.

Devamını Oku

MİT'ten Terör Örgütü PKK/YPG'ye Nokta Operasyonu

MİT'ten Terör Örgütü PKK/YPG'ye Nokta Operasyonu

Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Halep ve Tel Rıfat maliye sorumlusu "Hamza Kobani" kod adlı Mehmet Yıldırım'ı, Suriye'de düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

Devamını Oku

MİT'ten Terör Örgütü PKK/YPG'ye Nokta Operasyonu

Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Halep ve Tel Rıfat maliye sorumlusu "Hamza Kobani" kod adlı Mehmet Yıldırım'ı, Suriye'de düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

Devamını Oku

Başbakanın Mali Danışmanı Petrol Fiyatı ve Bütçe Hakkında Açıklama Yaptı

Başbakanın Mali Danışmanı Petrol Fiyatı ve Bütçe Hakkında Açıklama Yaptı

Başbakan Muhammed Şiya es-Sudani'nin Danışmanı petrol fiyatının düşüşü hakkında açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

Kuzey Kore Lideri Kim'den 'Gerçek Savaşa Hazır Olun' Mesajı

Kuzey Kore Lideri Kim'den 'Gerçek Savaşa Hazır Olun' Mesajı

Güney Kore ve Japonya, Kuzey Kore'nin Japon Denizi (Doğu Denizi) yönüne balistik füze denemesi yaptığını duyurdu.

Devamını Oku

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mısırlı Mevkidaşı Sukri ile Ortak Basın Toplantısında Konuştu

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mısırlı Mevkidaşı Sukri ile Ortak Basın Toplantısında Konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısırlı mevkidaşı Samih Şukri ile görüşmelerinde tarafların enerji, ticaret, ulaştırma ve diplomasi gibi alanlarda ilişkileri güçlendirme iradesi gösterdiğini açıkladı.

Devamını Oku

Ukrayna: Tahıl Koridoru Anlaşması'nın Süresiz Olmasında Israrcıyız

Ukrayna: Tahıl Koridoru Anlaşması'nın Süresiz Olmasında Israrcıyız

Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal, Tahıl Koridoru Anlaşması'nın süresiz olmasında ısrar ettiklerini bildirdi.

Devamını Oku

BMGK, Ukraynalı Ayrılıkçı "Donetsk Ombudsmanının" Konseyde Konuşması Teklifini Reddetti

BMGK, Ukraynalı Ayrılıkçı "Donetsk Ombudsmanının" Konseyde Konuşması Teklifini Reddetti

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Rusya'nın, Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçı sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti İnsan Hakları ombudsmanı Daria Morazova'nın konseyde konuşması yönünde verdiği teklifi reddetti.

Devamını Oku

İslam İşbirliği Teşkilatından Depremler Nedeniyle Türkiye ve Suriye İle Dayanışma Mesajı

İslam İşbirliği Teşkilatından Depremler Nedeniyle Türkiye ve Suriye İle Dayanışma Mesajı

İslam İşbirliği Teşkilatı, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Türkiye ve Suriye ile dayanışma mesajı verdi.

Devamını Oku

Fransa, Irak'ta PKK’lıları Taşırken Düşen Fransız Üretimi Helikoptere Dair Yorum Yapmadı

Fransa, Irak'ta PKK’lıları Taşırken Düşen Fransız Üretimi Helikoptere Dair Yorum Yapmadı

Fransa, Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK mensuplarını taşıyan Fransız Airbus şirketi üretimi helikopterin kime ait olduğuna yönelik soruyu yanıtsız bıraktı.

Devamını Oku

Kerkük'te Haşdi Şabi güçlerine DEAŞ saldırısı: 2 asker yaralandı

Kerkük'te Haşdi Şabi güçlerine DEAŞ saldırısı: 2 asker yaralandı

Kerkük ilinin Dakuk ilçesine bağlı vadi el-şay bölgesinde Haşdi Şabi güçleri tarafından DEAŞ'a karşı yürütülen operasyonda, DEAŞ terör örgütü, Haşdi Şabi güçlerini hedef aldı. Yol kenarına yerleştirilen mayının patlaması sonucunda, iki asker yaralandı ve acilen Kerkük'teki Azadi hastanesine sevk edildi. Olayın ardından güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı inceleme başlattı. TRANSLATE...

Devamını Oku

Paris Sokakları Yeniden Karıştı, Ortalık Savaş Alanına Döndü

Paris Sokakları Yeniden Karıştı, Ortalık Savaş Alanına Döndü

Fransa'da hükümetin Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un talebi üzerine parlamentoda oylanmadan tartışmalı emeklilik reformunu kabul etmesine tepki gösteren binlerce kişi, Paris'te yeniden toplandı.

Devamını Oku

Çin, Yer Gözlem Uydusu "Gaofın-13 02"Yi Fırlattı

Çin, Yer Gözlem Uydusu "Gaofın-13 02"Yi Fırlattı

Çin, yüksek çözünürlüklü optik yer gözlem uydusu "Gaofın-13 02"yi uzaya gönderdi.

Devamını Oku

Meta, ABD'de Ücretli Abonelik Hizmetini Başlattı

Meta, ABD'de Ücretli Abonelik Hizmetini Başlattı

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta, ABD'de kullanıcılarının hesap doğrulamaları için ücretli abonelik hizmetini devreye aldı.

Devamını Oku

İsrail Güçleri, Batı Şeria'da Bir Filistinliyi Öldürdü

İsrail Güçleri, Batı Şeria'da Bir Filistinliyi Öldürdü

İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın El-Bireh kentinde bir Filistinliyi öldürdü.

Devamını Oku

streaminga

egitimc

freq2one

20 Mart Pazartesi 2023

01:00 Dini: Din ve Hayat-T
02:30 Eğitim Varsa Gelecek Var-T
03:30 Serbest Mikrofon- T
04:10 Ortadoğu Gündemi- T
05:00 Dizi: Yerden Yüksek
06:30 İlahiler
07:00 Mukabele - Hafız
08:00 Belgesel: Sanayi Savaşları
09:00 Sabah Haberleri
09:30 Belgesel: Şehirlerin Ruhu
10:00 El Sanatları
10:20 Kadın Vizyon
11:10 Önce Sağlık- T
12:00 Dizi: Seksenler
13:00 Öğle Haberleri
13:30 Enerji Analiz-T
14:15 Edebiyat Dergisi-T
15:05 Bi'Nebze
16:00 Türkmeneli Mutfağı- Canlı
17:00 Çizgi Film
17:30 Soydaş Sanatlar
18:15 Sessizce
19:30 Ana Haber Bülteni
20:40 Bizim Elimiz- T
21:15 Kanun ve Toplum- Canlı
22:00 Türk Sineması: Organize İşler Sazan Sarmalı
00:00 Gece Haberleri

 

 

 
  • Pazartesi
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama