kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 07 Nisan 2018 10:14

Irak’ta Şiddet Olayları Devam Ederken, Askeri Operasyonlarda Sürüyor

Irak’ta Şiddet Olayları Devam Ederken, Askeri Operasyonlarda Sürüyor

Ülkenin bazı illeri bombalı araçlar, saldırılar ve intihar eylemlerine sahne oluyor. Aynı zamanda bazı illerinde siviller ve güvenlik güçlerine yönelik saldırılar yaşanıyor.

Başkent bağdat'ta içişleri bakanlığından bir kaynak, el ubeydi bölgesinin el betül semtinde sesli bir bomba ile saldırı düzenlendi. saldırı sonucu ölen yada yaralanan olmadı.

diyale ilindeki bir kaynak ise bakuba'nın celavla kasabasında arabasına yerleştirlen bir yapışkan bombanın infilak etmesi sonucu ise araç sahibi yaralandı.

salahattin ilindeki bir güvenlik kaynağı ise, duceyl ilçesine bağlı secle köyünde bir bombanın patlaması sonucu 3 kişi yaralandı.

Terör eylemleri bir yandan devam ederken askeri operasyonlarda ara verilmeksizin sürüyor. Bu kapsamda terör örgütü Deaş'ın uyuyan hücrelerine yönelik askeri operasyonlar ilişkin Bedr Örgütü Genel Sekreteri Hadi El Amiri yaptığı açıklamada Bağdat – Kerkük karayolunun güvenliğinin sağlanması için ortak operasyonlar komutanlığı ve Haşd El Şabi Güçleri arasında anlaşmanın sağlandığını belirtti. El Amiri Kerkük- Bağdat karayolunda kontrol noktaları oluşturacaklarını belirterek belirli bir zaman içinde karayolun tamamen güvenliğinin sağlanacağını belirtti.

musul ilinde ise içişleri bakanlığından alınan bilgilere göre musul'dan polisi tarafından yapılan arama tarama operasyonlarında ise aranan bazı kişiler tutuklandı. Musul'un yarımça bölgesindeki ise 7 terör örgütü deaş üyesi yakalandı. Ortak operasyonlar komutanlığı ise yaptığı açıklamada musul'da baduş bölgesinde mühimmat ele geçirildiğini duyurdu.

diyale ilinde de diyale operasyonlar komutanlığı bakuba'nın mıheyse bölgesinde terör örgütü deaş'ın bir hücresini ele geçirdiklerini belirtti. ele geçirilen mühimmatlar güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Okunma 735 defa