kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Salı, 11 Haziran 2019 11:59

Kerkük'ün Eski Valisi Necmettin Kerim Kerkük Mahkemesi’nde Yargılanacak

Irak İnterpol polisinin genel müdürü Generel Sadık Farac Abdulrahman, Kerkük'ün eski valisi Necmettin Kerim'ın Amerikan pasaportunun geri çekilmesinin ardından Lübnan'da tutklu olduğunu ve kefaletle bırakılarak Lübnan topraklarını terk etmesinin engellendiğini açıkladı.

Abdulrahman, Irak hükümeti, Kerkük'ün eski valisi Necmettin Kerim'i Irak'a dönderilmesi için çalıştığını de belirtti.Generel Sadık Farac Abdulrahman, Kerkük'ün eski valisi Necmettin Kerim Lübnan'da tutuklanmasının ardından, Lübnan İnterpol polisi, Irak İnterpol polisinden, kerimin dosyasının göndermesini talep etti.

Generel Abdulrahman açıklamasının devamında, Irak başsavcılığı yasal işlemlerini tamamladıktan sonra Necmettin Kerimin dosyasını Lübnan polisine gönderdiğin açıkladı. Abdulrahman, bu tür konuların genelikle işlemlerinin tamamlanması için 60 gün süreye ihtiyacı olduğunu belirtti. Generel Abdulrahman, Kerim'in Irak topraklarına geri dödürüldükten sonra Kerkük Bölge Mahkemelerinde yargılanacağını bildirdi.

Okunma 353 defa