kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 12 Haziran 2019 09:14

Irak Genelkurmay Başkanı Ganimi Diyale'yi Ziyaret Etti

Diyale’deki güvenlik durumunu ele almak amacıyla Genelkurmay başkanı Osman El Ganimi Diyale ilini ziyaret etti. El Ganimi Diyale Operasyonlar Komutanı Orgeneral Gassan El İzzi, Diyale Polis Müdürü General Faysal El İbadi ve Diyale ilindeki diğer güvenlik güçleri komutanları tarafından karşılandı.

El Ganimi ziyareti kapsamında Ganimi ziyareti kapsamında Abu Sayda kasabası, Abu Hanazir ve Abu Karma köylerinin önde gelenleri ve aşiret şeyhleri ile biraraya geldi. Görüşmede parlamento savunma ve güvenlik komisyonu üyesi abdülhalik el izzavi’de hazır bulundu. Görüşmede bölgedeki güvenlik durumu ele alındı. Görüşmede aşiret şeyhleri güvenlik güçlerinin yanında yer aldıklarını dile getirdiler.

Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan parlamento güvenlik ve savunma komisyonu üyesi Abdülhalik El İzzavi ziyaretin olumlu geçtiğini dile getirdi. El izzavi ayrıca bazı tarafların bölgede mezhepçiliği yeniden ortaya çıkarmak istediğini fakat bölge halkının buna izin vermediğini söyledi.

Diyale Polis Müdürü General Faysal El İbadi ise basın toplantısında yaptığı açıklamasında Diyale’nin bazı bölgelerinde meydana gelen güvenlik ihalleri ile ilgili yapılan soruşturmalarınh devam ettiğini belirterek, güvenlik ihallarinin yaşanmaması için güvenlik güçlerine ek takviye yapılması için hazırlık yapıldığını da sözlerine ekledi.

 

Okunma 300 defa