kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 14 Aralık 2019 10:25

Şeyh El Safi, Cuma Hutbesi Sonrası Sistani'nin Mesajını Okudu

Yüksek Dini Merci , dün Bağdat'taki Vesbe Meydanı'nda bir gencin göstericiler tarafından linç edilmesini "korkunç ve iğrenç bir suç" olarak nitelendirdi.

Sistani'nin Kerbela'daki Temsilcisi şeyh Ahmet El Safi, cuma hutbesi sonrası Yüksek Dini Merci'nin mesajını okudu.Mesajda Sistani, "Bugün önünüzde önemli başka bir yol var. O da reform mücadelesi ve devlet idaresini uzun bir dönemdir çökerten yolsuzluğun sonlandırılmasıdır." ifadelerini kullandı.Sistani, terörizmle mücadeleden başı dik çıkan Iraklıların, durumu iyi yönetmeleri halinde yolsuzlukla mücadelede de başarılı olacağını kaydetti.

Yüksek Dini Merci, dün Bağdat'taki Vesbe Meydanı'nda gencin vahşice öldürülmesine değinerek, "Her türlü öldürme, saldırı ve kaçırmayı şiddetle kınıyoruz." dedi.Devam eden hükümet karşıtı gösterilere ilişkin de Sistani'nin mesajında şunlar ifade edildi:"Zaferin elde edilmesinin önemli şartı barışçıl yöntemlere bağlı kalınmasıdır. Mevcut gösterilerde umut veren, protestocuların çoğunun barışın önemiyle vatandaşların menfaatlerine zarar verecek şiddet ve kaosun ne olduğunu idrak etmesidir."

 

Okunma 318 defa