kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 14 Aralık 2019 15:53

Irak İnsan Hakları Komisyonu: 'Bağdat'ta Vahşice Öldürülen Genç Masum'

Başkent Bağdat'taki Vesbe Meydanı'nda bir gencin göstericiler tarafından linç edilmesiyle ilgili Parlamentodaki İnsan Hakları Komisyonundan açıklama geldi. Açıklamada, öldürülen gencin hiç kimseyi öldürmediğini savunarak, "Bağdat'ta vahşice öldürülen genç masum" açıklamasında bulundu.

Gencin 5 kişiyi öldürdüğü iddialarını yalanlayan parlamentodaki İnsan Hakları Komisyonu da maktulün cinayet işlediği iddiaları doğru olsa bile bu şeklide öldürülmesinin yanlış olduğunu aktardı. hiçbir protestocunun öldürülmediğinin kaydedildiği açıklama, vahşi cinayeti işleyenlerin cezalandırılması için güvenlik güçlerinden üzerine düşen görevi yapması istendi.

Konuya ilişkin bir açıklama da Irak İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinden geldi. Komiserlik, basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, öldürülen gencin kimseyi öldürmediğini ileri sürdü. Gencin hunharca öldürülmesini sert bir dille kınayan komiserlik, hükümetin barışçıl protestocularla sabotajcıları birbirinden ayrıt etmekte çaresiz kaldığını belirterek, olaya seyirci kalan güvenlik güçlerini görevini yerine getirmemekle suçladı.

Bu gibi cinayetlerin tekrarlanmaması için hükümeti acilen soruşturma başlatarak olayın faillerini cezalandırmaya çağıran İnsan Hakları Komiserliği, protestocuların kendilerini kontrol etmesini ve aralarına sızan sabotajcıları kovmasını istedi.

 

Okunma 278 defa