kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazar, 10 Şubat 2019 14:59

Kerkük'ün Güneyinde Patlama: 1 Polis Şehit Oldu

Kerkük'ün güneyinde, daha önce terör örgütü DEAŞ tarafından yola döşendiği tahmin edilen bir bombanın patlaması sonucu bir polisin şehit olduğu, birinin de yaralandığı belirtildi.

Kerkük Polis Müdürü Ali Kemal, yaptığı açıklamada, "Kerkük'ün güneyinde yola döşenen bir bomba infilak etti." ifadesini kullandı.

 

Kerkük'e bağlı Abbasi kasabasının Garip köyü yolu üzerinde patlamanın meydana geldiğini aktaran Kemal, "Patlamada bir polis öldü, bir diğeri de yaralandı." şeklinde konuştu.

Bombanın daha önce terör örgütü DEAŞ tarafından yola döşendiğini tahmin ettiklerini bildiren Kemal, bölgede güvenlik devriyesi gezen polis gücünün hedef alındığını söyledi.

Saldırıdan hemen sonra bölgede operasyon başlatıldığını vurgulayan Kemal, bölgenin güvenliğini koruyan Irak Federal Polis gücünün Abbasi kasabasına bağlı bazı köylere baskın düzenlediğini ve civardaki kırsal bölgelerde de operasyon başlattığını bildirdi.

Okunma 282 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 11 Şubat 2019 09:57