kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 11 Şubat 2019 23:50

Salihi, Irak Ortak Operasyonlar Komutanı İle Görüştü

Kerkük'ün güvenli durumunu görüşmek için, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Türkmen Milletvekili Erşet Salihi ve Kerkük Vali yardımcısı Halit El Miferrici, Ortak Operasyonlar Komutanı Korgeneral Abdulemir Yaralla ile Bağdat'ta bir araya geldi.

Salihi, Ortak Operasyonlar Komutanı Korgeneral Abdulemir Yaralla Kerkük'teki güvenlik dosyasından sorumlu olan tek gücün Irak kuvvetlerinin olduğunu ve Kerkük'ün toprağını korumakta başka herhangi bir güvenlik gücünün katılmayacağa vurgu yaptı.

Salihi ayrıca , kerkük'ün 16 Ekim 2017'den öncesine dönmeyeceğini ve Kerkük halkının söylentileri dinlememlerini dile getirdi. Salihi sosyal medyada yer alan Peşmerge güçlerinin yeniden Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelere geri getirileceği iddialarının asılsız olduğunu da belirtti.

Bilindiği üzere Başbakan Adel Abdul-Mehdi'nin daha önce terörle mücadele güçlerinin Kerkük'ten çekileceğini ve 61.Tugay'ın Özel Kuvvetler yerine geleceğini de duyurmuştu.

 

Okunma 242 defa Son Düzenlenme Salı, 12 Şubat 2019 12:24