kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 22 Nisan 2019 15:00

Musul Üniversitesi’nde İnsan Hakları İle İlgili Panel Düzenlendi

Uluslararası İnsan Hakları Örgütü, Musul Üniversitesi röktörü Dr. Kusey el ahmedi riayetinde Musul topluluğunda hoşgörü ve barış içinde birlikte yaşama konulu panel düzenledi.

Panel Musul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde düzenlendi. Panele akademisyenler, kültürlü insanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler, subaylar ve insan hakları ile ilgilenenler katıldı.

Panel Kuran-I Kerim'den okunan ayetler ile başlandı. Ardından tüm şehitlerin ruhuna Fatiha Suresi okundu.

Panelde yapılan konuşmalarda Musul'daki etnik gruplar arasında hoşgörü ve barışçıl bir yaşamın yaratılmasının önemine vurgu yapıldı.

Türkmeneli Televizyonu'na konuşan Musul Üniversitesi Rektörü Dr. Kusey El Ahmedi ve Musul Üniversitesi rektör yardımcısı dr. Hişam sıvadi panelin çok önemli olduğunu ve Musulluların bu gibi panellere ihtiyacı olduğunu dile getirdiler. El ahmedi ve sıvadi panelin insan hakları ilkelerini güçlendirmeyi ve bu alanda farkındalık yaratmayı hedeflediğini vurguladılar.

Uluslararası İnsan Hakları Örgütü başkanı Mahmut Veli Musul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde düzenlenen panelde öğretim üyeleri ve öğrenciler için düzenlendiğini dile getirerek panelin insan hakları hakkında farkındalık yaratmayı hedeflediğini vurguladı.

Okunma 237 defa