kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 20 May 2019 10:03

TİKA Kerkük'te 800 Gıda Kolisi Dağıttı

Dost ve komşu ülke Türkiye Cumhuriyeti'nin her alanda Irak'a yardımları devam ediyor. Bu kapsamda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA, mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Kerkük'te şehit aileleri ve dar gelirli ailere gıda kolileri dağıttı.

Yardım dağıtımı Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği'nde yapıldı. Yardım dağıtımı sırasında Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği başkanı Haşim Salihi ve TİKA Bağdat Program Koordinatörü Cüneyt Esmer hazır bulundu. 250 şehit ailesi ve dar gelirli aileye yardımlar ulaştırıldı.

Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği başkan yardımcısı İmad Dayla Türkiye Cumhuriyeti ve TİKA'ya teşekkür etti.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA Kerkük'e bağlı Leylan kasabasında yer alan Yahyava Sığınmacı Kampı'nda da insani yardım dağıttı. Yardımlar kampta yaşayan 550 sığınmacı aileye dağıtıldı.

Yardımların dağıtımı sırasında Irak Türkmen Cephesi sözcüsü Ali Mehdi ve TİKA Bağdat Program Koordinatörü Cüneyt Esmer hazır bulundu.

TİKA Bağdat Program Koordinatörü Cüneyt Esmer dağıtılan gıda kolileri hakkında konuştu.

 

Okunma 230 defa