kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Salı, 21 May 2019 12:29

‘Türkmeneli Partisi’nin Kürt Ulusal İttifak Partisi İle Kerkük Üzerinde Anlaşması Yanlış Bir Adım’

 Türkmeneli Partisi ile Kürt Ulusal İttifak Partisi’nin Kerkük üzerinde anlaşması büyük tepki çekti. Kürdistan Parlamentosu Türkmen Milletvekili Aydın Maruf “ yanlış yapılan bir adım” değerlendirmesinde bulundu.

Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi ve Kürdistan Parlamentosu Türkmen Milletvekili Aydın Maruf önemli açıklamalarda bulundu.

Maruf, Türkmeneli Partisi ile Kürt Ulusal İttifak Partisi’nin bir protokol imzalamasıyla “Kerkük ittifakı” kurmasını “ yanlış yapılan bir adım” olarak değerlendirdi.

Milletvekili Aydın Maruf, Kürt Bölgesel Yönetiminde 8 aydır kurulamayan hükümet konusuna değinerek, Türkmenlerin parlementodan beklentilerini söyledi.

Öte yandan Maruf, terör örgütü PKK ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Sincar dışında bir çok bölge de konuşlanan PKK’nın sivil halk üzerinde baskılara neden olduğunu aktaran Maruf, bu silahlı gruplara karşı nasıl önlem alınması konusuna açıklık getirdi.

Okunma 320 defa