kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazar, 16 Haziran 2019 09:44

Salihi ve Turan’dan Irak Basın Günü Mesajı

Her yıl 15 Haziran'da kutlanan Irak Basın Gününün 150. Yıl dönümü münasebetiyle Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi bildiri yayınladı.

Salihi bildirisinde ırak basın gününün 150. Yıldönümü münasebetiyle tüm gazetecileri tebrik ettiğini bildirdi. Salihi Irak basının tarih boyunca katkıda bulunduğunu, ırak halkının haklarını, çıkarlarını ve meşru kazanımlarını savunmada aktif bir mücadele verdiğini dile getirdi.

 

Salihi basın mensuplarının güvenlik güçlerinin terör örgütü Deaş'a karşı verdiği mücadeleyi ve zaferleri kamuoyuna duyurmakta önemli bir role sahip olduklarını dile getirdi. Salihi terör örgütü Deaş'a karşı verilen mücadele aralarında Türkmen Medya Şehidi Ahmet Haceroğlu'nunda bulunduğu bir çok genci şehit verdiklerini söyledi.

Öte yandan Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Hasan Turan ırak basın gününün 150. Yılı münasebetiyle bildiri yayınladı. Turan Bağdat'ta 1869 tarihinde Zevra gazetesinin yayınlanmasıyla birlikte ilan edilen Irak basın gününün 150. yıl dönümü dolayısıyla Irak ve Türkmen medyasını tebrik etti. Turan tüm tehlikelere ve engellere rağmen gerçeği yaymak için çalışmış ve hala çalışan istisnasız tüm Iraklı gazetecileri tebrik ederken, gazetecileri koruma ve basın özgürlüğü ilkesini oluşturma ihtiyacına vurgu yaptıklarını belirtti.

  توران 22

 

Okunma 474 defa Son Düzenlenme Pazar, 16 Haziran 2019 09:54