kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazartesi, 02 Aralık 2019 15:00

Bursa’da Kerkük Rüzgarı Esti

Kerkük Türküleri Bursa’ya uzandı. Türk dünyasına yönelik birçok etkinliğe imza atan Osmangazi Belediyesi ile Türkmeneli İnsan Hakları Derneği ve Bursa Irak Türkmenleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin işbirliği ile “Kerkük Türküleri” programı düzenlendi. Türkmen ses sanatçısı Ahmet Tuzlu en güzel türküleri Bursalılar için seslendirdi.

Balkanlar’dan Kafkaslara ve Orta Doğu’ya kadar Türk dünyasına yönelik birçok etkinliğe imza atan Osmangazi Belediyesi, bu kez Kerkük gecesine ev sahipliği yaptı.

Türkmeneli İnsan Hakları Derneği ve Bursa Irak Türkmenleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin işbirliği ile “Kerkük Türküleri” programı Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kerkük müziğinin önemli temsilcilerinden Türkmen ses sanatçısı Ahmet Tuzlu, hoyratları ve türkülerini Bursalılar için seslendirdi.
Salonu dolduran binlerce kişi, ellerinde Türk ve Türkmen Bayrakları ile türkülere eşlik etti.

Gecenin sonunda Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a Türk dünyasına desteklerinden dolayı teşekkür plaketi ve Türkmen Bayrağı hediye edildi.

bursa kerkük

 

Okunma 300 defa