kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 14 Aralık 2019 11:04

Kerkük’te Ziraat Dairesi’nde Basın Toplantısı Düzenlendi

Çiftçilerin sıkıntılarını ele almak amacıyla Kerkük’te Ziraat Dairesi’nde basın toplantısı düzenlendi.Basın toplantısında çiftçilerin Mısır ürünlerini piyasaya sürmede çektiği engellere ışık tutuldu.

Kerkük Ziraat Dairesi müdürü Züheyir Ali Hüseyin yaptığı konuşmada Ziraat Müdürlüğü’nün Mısır ürünlerini piyasaya sürmek için Taze ve Havice ilçesinde pazarlama merkezlerinin açıldığını belirtti.

Çiftçilere seslenen Ali Hüseyin, Mısırın telef ve çürümeden korunması için çiftçilerin müdürlük’ten çıkan talimatlara uymaları gerektiğini vurguladı.Kerkük için Mısır ürününün önemli olduğunu dile getiren Ali Hüseyin, Mısır ürününün % 50’sinin Kerkük’te üretildiğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Mebeyne Nehrin Tohum şirketi müdürü Nesim Uraybi Abdullah, Havice ilçesinde 800 Ton kapasitede mısır ürününün depolayabilecek El Dabı Havaalanının açıldığını belirtti.

Kerkük’te Mısır ürününü depolamak için yeterli alanların bulunmadığını belriten Uraybi, Taz ve Havice İlçesin’de Mısır ürününü depolamak için fabrikaların açıldığını da sözlerine ekledi.

 

 

Okunma 259 defa