kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazar, 15 Aralık 2019 10:08

Irak Türkmen Cephesi Kerkük'teki Genel Merkezi'nde Toplantı Düzenledi

Irak Türkmen Cephesi Kerkük'teki genel merkezi'nde toplantı düzenledi. toplantı Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşet Salihi başkanlığı'nda düzenlendi. Toplantıda Irak'taki siyasi gelişmeler ele alınarak bu gelişmelerin Türkmen siyasetine etkileri ele alındı.

Kerkük'te düzenlenen toplantıda Irak'taki siyasi gelişmeler, başkent bağdat ve güney illerde yaşanan olaylar ve Türkmenlerin duruşu ele alındı. Düzenlenen toplantının ardından Irak Türkmen Cephesi basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Mehmet Saman bildiriyi okudu.

Irak Türkmen Cephesi Sözcüsü Mehmet Saman tarafından okunan bildiride toplantıda genel olarak ırak ve özelliklede de türkmen sahasındaki gelişmelerin ele alındığını belirtti. Saman toplantıda yaşanan gösterilerin sonuçlarının da ele alındığını dile getirdi. Saman aynı zamanda Irak Türkmen Cephesi yürütme kurulu üyelerinin Kerkük Eğitim Müdürlüğü'ndeki atamaların %32 oranına göre dağılımının olması gerektiğine vurgu yaptığını aktardı.

Basın toplantısında konuşan Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi ise hükümetin herhangi bir çözüm üretmede başarısız olduğunu belirterek hiç kimseyi razı edemediği için başkent Bağdat ve güney illerde gösterilerin düzenlendiğini söyledi. Salihi anayasa değişikliği ile birlikte yeni seçim yasasının çıkarılması ve erken seçimlere gidilmesinden yana olduğunu söyledi.

Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Hasan Turan ise göstericilerin taleplerinin aynı zamanda türkmenlerinde talepleri olduğunu ifade etti.

 

Okunma 282 defa