kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Perşembe, 13 Şubat 2020 23:04

Salihi Gündemdeki Gelişmeler İle İlgili Bildiri Yayınladı

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşet Salihi'nin basın ofisinden yayınlanan bildiride Muhammet Tevfik hükümetinin kurulması mekanizmalarının karışık olduğu belirtilerek farklı tarafların kendi siyasi partilerinden aday olmadığı için bu hükümetin kurulmasını reddettiği bildirildi.

Salihi 4 aydan bu yanadır devam eden gösterilere rağmen siyasi kitlelerin halkın çıkarının nerede olduğunu bilmediğini de aktardı.

Salihi yolsuzluğun tüm devleti yediğini özelliklede bunun çözümü içinde şeffaf bir uygulayıcı lidere ihtiyaç duyulduğunu belirterek yasal işlemlerin tamamlanmasına rağmen siyasi olmayan fakat kişi ve topluluklar tarafından Kerkük Teknik Üniversitesinin açılmasının engellendiğini de sözlerine ekledi.

Salihi Kerkük Teknik Üniversitesinin açılmasını engelleyenleri kamuoyuna açıklama tehdidinde bulunarak kerkük yerel yönetimine şehirde büyük mali yolsuzluklarla gölgelenen yatırım projelerini durdurmaya da çağırdı.

Salihi Kerkük milletvekillerinin tüm mali ödenekleri kontrol edeceğini belirterek şeffaflık ve denetleme dairesine görevini yerine getirmeye çağırdı.

Okunma 186 defa