kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Cumartesi, 23 May 2020 18:05

Türkmen ve Arap Vekillerden Başbakan El Kazımi'ye Çağrı

Kerkük'ün Türkmen ve Arap milletvekilleri ortak bildiri yayımladı. Başbakan Mustafa El Kazımi'yi tüm çevreleri şeffaf seçimlere davet etmeye çağıran Türkmen ve Arap vekiller, Seçim Komiserliği'nin Kerkük bürosuna 2018 seçimlerine hile karıştıranların getirilmemesini istedi.Hükümet programında erken seçimlerin şeffaf şekilde yapılacağının yer aldığını belirten milletvekilleri, ancak Kerkük'te 2018 seçimlerine hile karıştıranların Seçim Komiserliği tarafından göreve getirilmesi nedeniyle şok olduklarını ifade etti. Atılan bu adımın hükümet tarafından verilen sözlere aykırı olduğunu belirten vekiller, bunun tek bir anlamı olduğunu o da yeniden Kerkük'te seçimlere hile karıştırılması için hazırlıktır. Kerkük halkının bunu kabul etmeyeceğini vurgulayan Türkmen ve Arap milletvekilleri, bu konuda tüm yasal ve anayasal hakların kullanılacağının altını çizdi.

Parlamento başkanı Muhammet El Halbusi'ye de çağrıda bulunan vekiller, Komiserlik Meclisi'nin komisyonlar tarafından denetlenmesini talep etti. Vekiller ayrıca Birleşmiş Milletler Irak Yardım Misyonu'ndan Kerkük'te olası seçimlere hile karıştırılmasına engel olmasını da istedi.

Okunma 147 defa