kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Pazar, 21 Kasım 2021 17:41

ITC Başkanı Turan: ''Seçmen İradesine Saygı Duyulsun''

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Hasan Turan, Ülkede Sosyal Düzenin Ve İstikrarlı Güvenin Sürdürülmesi İçin, Seçmen İradesine Saygı Duyulması Ve Oylara Müdahale Edilmemesini İstedi.

Turan açıklamayı, başkent Bağdat'ta başkanlık ettiği Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu toplantısı sırasında yaptı. Turan toplantı açılış konuşmasında yaptığı açıklamada,Irak Türkmen Cephesi'nin Irak'ı savunma ve Türkmen Milleti'nin çıkarı doğrultusunda önemli adımlar attığını ifade etti. Irak Türkmen Cephesi'nin bir ulusal proje olduğunu hatırlatan Turan, her zaman Irak'ın savunması ve Türkmen milletinin haklarının elde edilmesi hususunda çalıştığını kaydetti.

Ülke geneli ve Türkmeneli bölgesindeki siyasi ve güvenlik gelişmelerine değinen Turan, Federal güvenlik güçlerinin tüm bölgelerdeki güvenliği en iyi şekilde sağladığını ifade etti.

Turan, Kerkük ve tüm Türkmen bölgelerindeki güvenlik müktesabatın muhafaza edilmesini ve güvenliğin federal hükümete ait güvenlik gücünün elinde kalmasının önemine değindi.

Toplantıda, seçim dosyası, Türkmenlerin seçimlere katılımı ve tüm aşaması ile seçim süreci değerlendirildi. Türkmen milletinin her zaman olduğu gibi Irak'ın toprak bütünlüğünden yana olduğuna değinilerek, Kerkük'ün de her hangi bir siyasi pazarlık haline getirilmemesine vurgu yapıldı.

Turan, Irak Türkmen Cephesi ve tüm Türkmen siyasi parti başkanlarının da yer aldığı üst seviyede bir heyetin kurulduğunu ve bu heyetin başkent Bağdat'ta çeşitli ulusal siyasi parti ve kitlelerle bir araya geleceğini aktararak, seçim sonrası ülkede kurulacak hükümet ile ilgili Türkmenlerin vizyonunun görüşüleceğini dile getirdi.

Okunma 95 defa Son Düzenlenme Pazar, 21 Kasım 2021 17:45