kredi kart bor sorgulama garantibank kredi karti bor sorgulama finansbank kredi karti bor sorgulama ibank kredi karti bor sorgulama fatura deme
Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 24 Şubat 2021 09:44

Kerkük'te Bir Günde 6 Çocukta Covid-19 Tespit Edildi

Kerkük kentinde son 24 saatte 6 çocukta yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildiği duyuruldu.

Kerkük'te Covid-19 ile mücadele kapsamında oluşturulan kriz masasından yapılan yazılı açıklamada, kentte uygulanan kısıtlamalara rağmen salgının yayılmaya devam ettiği belirtildi.

Son 24 saatte 15 yaşından küçük 6 çocukta Covid-19 tespit edildiği aktarılan açıklamada, söz konusu çocuklarda görülen virüsün İngiltere varyantı olup olmadığına ilişkin test sonucunun beklendiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca İngiltere kaynaklı mutasyonlu Covid-19 vakalarında artış yaşanabileceği uyarısı yapılarak, halka tedbirleri daha ciddiye almaları çağrısında bulunuldu.

Irak Sağlık Bakanı Hasan Temimi, 15 Şubat'ta ülkede İngiltere varyantı Covid-19 tespit edildiğini duyurmuştu.

Irak hükümeti, Covid-19 nedeniyle 18 Şubat'tan itibaren iki hafta boyunca 20.00-05.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı kararı almıştı.

Karara göre, alışveriş merkezleri, kahvehaneler, kafe ve restoranlar iki hafta boyunca bu saatlerde kapalı olacak. Irak'ta tüm spor aktiviteleri de bir sonraki duyuruya kadar iptal edilmiş ve ülkede maske takılması da zorunlu hale getirilmişti.

Okunma 65 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 24 Şubat 2021 11:00