Çarşamba, 12 May 2021 16:05

TİKA, 82 Ülkeden 1 Milyon Kişiye Türkiye'nin Dost Elini Uzattı

Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Tarafından "Erenler Sofrası" Programı Kapsamında, Balkanlardan Orta Asya'ya, Afrika'dan Amerika'ya 82 Ülkede Yaklaşık 1 Milyon Kişiye Destek Verildi.

 

TİKA'dan edinilen bilgiye göre, Başkanlığın 5 kıtada gerçekleştirdiği Erenler Sofrası programları kapsamında 137 bin gıda paketi ve 19 bin hijyen paketi dağıtıldı, 70 bin kişiye sıcak yemek verildi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan genelgelerle bu yılın "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" ve "Hacı Bektaş Veli Yılı" ilan edilmesiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığının koordinasyonunda yürütülecek etkinlikler kapsamında bu yıl ramazan dayanışma programları da düzenlendi.

 Yaklaşık 1 milyon kişiye ramazan paketi ulaştırdı

TİKA, bu doğrultuda Anadolu'nun dayanışma ruhunu dünyaya ulaştırmak amacıyla, "Erenler Sofrası" adı altında birleştirdiği ramazan programları çerçevesinde 82 ülkede yaklaşık 1 milyon kişiye ramazan paketi ulaştırdı.

Adını, Türkiye sınırlarını da aşan geniş bir coğrafyanın kültürel mimarları ve Anadolu'nun kalbi olarak görülen erenlerden alan "Erenler Sofrası" programıyla, Türkiye'nin yardım elinin, erenlerden miras kalan dünya anlayışı içinde dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaşması hedeflendi.

TİKA, bu ramazan programları aracılığıyla mübarek ayın bereketini yüz binlerce aileyle paylaşırken, bir yandan da tanıtım faaliyetleriyle, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran'ın birlik, beraberlik ve dayanışma öğütlerini dünyanın dört bir yanındaki insanlara iletti.

"Erenler Sofrası" Balkanlar'da ihtiyaç sahiplerine ulaştı

Erenler Sofrası programı kapsamında, Bosna Hersek'in çeşitli bölgelerinden bin ihtiyaç sahibi aileye ramazan paketi dağıtıldı.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad ve Sancak bölgesi başta olmak üzere 2 bin aileye de gıda paketi ulaştırıldı, evinden çıkamayan bin yaşlı ve engelliye de hazır sıcak yemek götürüldü.

Kuzey Makedonya'da ise Üsküp başta olmak üzere Kalkandelen, Gostivar, Kırçova, Manastır ve Ohri'de aralarında soydaşların da bulunduğu 3 bin aileye gıda paketi dağıtıldı.

Arnavutluk’ta yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle zor durumda olan 3 bin 500 aileye gıda dağıtılırken, ramazan için hazırlanan sıcak yemekler Tiran, Elbasan, Kavaje ve Kruja şehirlerindeki 2 bin 800 kişiyle paylaşıldı. Kosova'da da ihtiyaç sahibi ailelere 1700 gıda ve 600 hijyen paketi ulaştırıldı. Karadağ'ın 13 şehrinde de 2 bin aileye ramazan paketi dağıtıldı.

Moldova'nın başkenti Kişinev'de, Gagavuz Özerk Yeri'nde ve Belts'te de 4 bin aileye ulaşıldı. Ukrayna'da başkent Kiev ile Vinnitsya, Lviv, Jitomir, Odesa, Herson, Novoalekseevka ve Çaplinka'daki 1500 aileye, Hırvatistan'da da 1700 aileye ramazan paketi dağıtıldı.

Romanya'da Türk nüfusun yoğun olarak yaşadığı Dobruca bölgesi ile başkent Bükreş'te salgın nedeniyle zorluk yaşayan 2 bin aileye gıda paketi ulaştırıldı.

Macaristan'ın farklı şehirlerinde evsizlere hizmet sunan sosyal yardım merkezlerine de gıda ve hijyen paketleri ulaştırıldı. TİKA'nın hazırladığı ramazan paketleri Litvanya'da Karay Türkleri ve Tatar ailelerine, İspanya'nın Endülüs bölgesinde de ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Azerbaycan'da 2 bin 500 aileye ulaşıldı

Erenler Sofrası programı kapsamında hazırlanan gıda paketleri şehit ve gazi aileleri ile Karabağ göçmenleri başta olmak üzere Azerbaycan'daki 2 bin 500 aile ile paylaşıldı.

Gürcistan'da 4 bin ihtiyaç sahibi aileye 68 ton ramazan paketi dağıtıldı.

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te başlatılan dağıtım programları ile toplamda 4 bin 630 aileye gıda paketi verildi. Kırgızistan genelinde 2 bin 500 aileye gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri ulaştırıldı.

Ramazan ayı boyunca Tacikistan'ın 5 farklı bölgesinde gazi aileleri başta olmak üzere bin aileye gıda paketi ulaştırıldı. Moğolistan genelinde yaşayan dar gelirli aileler ile Zavhan ve Bayan-Ölgiy vilayetlerindeki 1200 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtıldı. Kazakistan'da düzenlenen dağıtım programlarından 1200 aile faydalandı.

TİKA, Afganistan'da Kabil, Mezar-ı Şerif ve Herat ofisleri aracılığıyla ülke genelinde 3 bin 300 aileye gıda dağıtırken kurulan iftar sofralarından 4 bin 400 kişi faydalandı. Yetim çocuklara çeşitli hediyeler ve kırtasiye malzemeleri verildi.

Orta Doğu'da da gıda ve hijyen paketleri dağıtıldı

Filistin'de ramazan ayı boyunca 14 bin 500 aileye gıda yardımı yapıldı. Batı Şeria'da 9 bin aileye Gazze Şeridi'nde ise 5 bin 500 aileye gıda yardımı ulaştırdı. Ayrıca Doğu Kudüs ile Batı Şeria'da 7 bin aileye de günlük iftarlık dağıtıldı.

TİKA'nın temin ettiği gıda paketleri Irak'ta, Bağdat ile Kerkük, Musul, Tuzhurmatu, Telafer, Kifri ve Diyala'daki ihtiyaç sahibi 4 bin aile ile paylaşıldı. Suriye'nin kuzeyinde bulunan Fırat Kalkanı Harekatı Bölgesi'nde yaklaşık 3 bin yetim öğrenciye gıda paketleri dağıtıldı.

Yemen'de yetimhaneler, kadın sığınma evleri, dezavantajlı gruplar ve iç göçmenler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 45 ton gıda maddesi dağıtıldı. Ramazan boyunca günlük 500 kişiye kumanya dağıtıldı ve toplamda 16 bin Yemenliye yardım ulaştırıldı.

Lübnan'da başkent Beyrut ve Trablusşam başta olmak üzere 10 bin aileye 150 ton gıda yardımı ulaştırıldı. Ürdün'de 21 tonluk gıda paketi ihtiyaç sahibi 900 aile ile paylaşıldı.

Erenler Sofrası Afrika’da

Kenya’da ramazan boyunca başkent Nairobi'de gecekondu mahallelerinde yaşayan 1200 aile ve yetim çocuğa gıda maddesi ve hijyen malzemelerinden oluşan 36 ton paket ulaştırıldı. Tanzanya'da köylerde yaşayan dar gelirli bin aileye gıda kolisi ve hijyen malzemesi dağıtıldı.

Somali'de iftar sofraları kurulurken, hazırlanan 500 gıda paketi Mogadişu'daki mültecilerle ve Somaliland, Hargeysa'daki engelli ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşıldı. Cibuti'de 330 aileye 16,5 tonluk gıda yardımı yapılırken, Etiyopya'da, TİKA tarafından temin edilen gıda paketleri Etiyopya Kanser Merkezi, Legetafo Mülteci kampı ve yetimhanedeki ihtiyaç sahipleri ile paylaşıldı.

Çad'da yetimlerin de aralarında bulunduğu 1500 aileye gıda paketi ulaştırılırken, Sudan'da Eritreli mültecilerin kampında ve başkent Hartum'un yoksul mahallelerinde olmak üzere 2 bin gıda kolisi dağıtıldı.

Batı Afrika ülkesi Gine'de gıda paketleri Kovid-19 nedeniyle gıdaya ulaşmakta sıkıntı yaşayan bin aile ile paylaşıldı. Senegal'de ramazan ayı boyunca 500 aileye gıda paketi desteğinde bulunuldu.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Kuvazulu Natal, Gauteng ve Batı Cape eyaletlerinde düzenlenen programlarda 2 bin 650 aileye gıda paketi dağıtıldı. Namibya'da ihtiyaç sahibi 450 aileye gıda paketi ulaştırılırken, Lesotho'da ücra köylerde bulunan 750 haneye ramazan paketi verildi. Mozambik'in başkenti Maputo ve çevresindeki 2 yaşlı bakımevi ve 2 yetimhaneye 1 ay boyunca yetecek gıda desteği sağlandı.

Kamerun’da 1200 aileye ve Uganda'daki 1350 ihtiyaç sahibi aileye ramazan paketleri ulaştırıldı. Nijer'de ramazan boyunca yaklaşık 2 bin kişiye iftar verilirken, başkent Niamey ve Agadez İngal bölgesindeki ihtiyaç sahibi 1200 aileye gıda paketi dağıtıldı. Zimbabve'de Kovid-19 salgınından dolayı zor şartlarda yaşayan 2 bin aileye gıda yardımı ulaştırıldı.

Gambiya'da 2 bin 500 aileye gıda paketi ulaştırıldı. Angola, Benin, Botsvana, Gana, Güney Sudan, Ruanda ve Zambiya'daki dağıtım programlarının her birinden bin aile faydalandı. TİKA'nın Erenler Sofrası ramazan paketleri Zimbabve, Sierra Leone ve Eirtre'deki ihtiyaç sahiplerine de ulaştı.

Kuzey Afrika ülkeleri Cezayir ve Tunus’ta 1300 aileye ramazan paketi dağıtılırken, Libya'da 1500 aileye gıda dağıtımı yapıldı, 1500 kişiye de iftar verildi.

Arakanlı Müslümanlar TİKA'nın "Erenler Sofrası"nda buluştu

Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanlara Türkiye’nin yardımlarını ulaştırmayı sürdüren TİKA, Erenler Sofrası programı kapsamında, Başkanlığın kamplarda kurmuş olduğu mutfaklarda hazırladığı günlük sıcak yemekleri de buralarda yaşayan 5 bin Arakanlı Müslüman aileye ulaştırdı. TİKA ayrıca Cox Bazar'daki 16 numaralı kampta 5 bin 300 aileye temel gıda malzemelerinden oluşan yardım paketleri ulaştırdı.

Pakistan, Güney Amerika ülkeleri ve KKTC'ye de ulaşıldı

TİKA, Pakistan'ın ekonomik açıdan az gelişmiş bölgelerinden olan Dera İsmail Khan, Mardan, Charsadda, Muzafferabad ve Eski Aşiretler Bölgesindeki (FATA) 4 bin aileye ulaşarak toplam 55 tonluk gıda paketi dağıttı. Karaçi şehrinde de çöp toplayarak geçimini sağlayan 1300 aileye gıda paketi dağıtıldı.

Güney Amerika ülkeleri Arjantin, Şili, Kolombiya, Guyana, Paraguay, Trinidad Tobago, Bolivya, Ekvador, Peru, Surinam ve Uruguay'daki dağıtım programlarından yaklaşık 6 bin ihtiyaç sahibi aile faydalandı. Ramazan paketleri, Pasifik Okyanusunda bulunan ada ülkesi Fiji ile Vietnam, Kamboçya ve Sri Lanka'daki ihtiyaç sahiplerine de ulaştırıldı.

ABD'de de Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) ile iş birliğiyle ihtiyaç sahibi 500 aileye ramazan paketi dağıtıldı. ABD’de toplamda 3 bin aileye Erenler Sofrası paketleri dağıtılması hedeflendi.

Ayrıca, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde hijyen paketi ve 200 bin maske dağıtıldı. Dağıtımlar başkent Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, İskele, Güzelyurt ve Lefke’de gerçekleşti.

Okunma 47 defa

Diğer Haberler

ABD'nin Irak İşgaline İmkan Tanıyan Yetkiyi İptal Etmeyi Amaçlayan Tasarı Temsil…

ABD'nin Irak İşgaline İmkan Tanıyan Yetkiyi İptal Etmeyi Amaçlayan Tasarı Temsilciler Meclisinden Geçti

Söz Konusu Tasarı, 161'e Karşı 268 "Evet" Oyu İle Kabul Edilirken, 49 Cumhuriyetçi Vekilin De Demokratların Yanında Yer Alarak "Evet" Oyu Kullanması Dikkati Çekti.

Devamını Oku

İran'da 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri İçin Oy Verme İşlemi Başladı

İran'da 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri İçin Oy Verme İşlemi Başladı

İran'da 13. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri İçin Ülke Genelinde Yerel Saatle 24.00'e Kadar Devam Edecek Oy Verme İşlemi 07.00'den İtibaren Başladı.

Devamını Oku

Biden-Putin Zirvesi ve Sonuçları

Biden-Putin Zirvesi ve Sonuçları

Cenevre’deki Biden-Putin Zirvesinde, Büyükelçilerin Karşılıklı Olarak Görevlerine Dönmesi Konusunda Mutabakata Varılmış Olması, Temasların Ve Diyaloğun Artırılması Açısından Büyük Önem Arz Ediyor.

Devamını Oku

Salihi, ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Tueller ile Görüştü

Salihi, ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Tueller ile Görüştü

Parlamentodaki İnsan hakları Komisyonu başkanı Milletvekili Erşat Salihi, Amerika'nın Bağdat Büyükelçisi Matthew Tueller ile görüştü.

Devamını Oku

Kerkük'te DEAŞ Operasyonunda 6 Terörist Yakalandı

Kerkük'te DEAŞ Operasyonunda 6 Terörist Yakalandı

Kerkük Kent Merkezinde Düzenlenen Operasyonda Terör Örgütü DEAŞ Mensubu 6 Teröristin Yakalandığı Belirtildi.

Devamını Oku

Cenevre 36 Yıl Sonra ABD-Rusya Zirvesine Ev Sahipliği Yapıyor

Cenevre 36 Yıl Sonra ABD-Rusya Zirvesine Ev Sahipliği Yapıyor

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Arasında Gerçekleşecek Zirvenin TSİ 14.00'te Başlayıp 4 Saat Sürmesi Bekleniyor.

Devamını Oku

Hindistan'da Covid-19 Salgını Nedeniyle Kapatılan Tac Mahal 2 Ay Sonra Ziyarete …

Hindistan'da Covid-19 Salgını Nedeniyle Kapatılan Tac Mahal 2 Ay Sonra Ziyarete Açıldı

Hindistan'da Yeni Tip Coronavirüs (Covid-19) Salgını Nedeniyle Kapatılan Tac Mahal, Vakaların Düşmesinin Ardından 2 Ay Sonra Yeniden Ziyaret Edilebilecek.

Devamını Oku

Almanya'dan Türk SİHA'larına Övgü

Almanya'dan Türk SİHA'larına Övgü

Türk SİHA'ları Almanya'da Gündem Olmayı Sürdürüyor. Bu Kez Handelsblatt Gazetesi, Türk İHA Ve SİHA'larını Mercek Altına Aldı. Uzman Görüşlerine Yer Verilen Haberde, "Bayraktar TB2 Muharebe Tarihinde Yeni Bir Devrimin Standardı”...

Devamını Oku

Erdoğan ve Aliyev 'Şuşa Beyannamesi'ne İmza Attı

Erdoğan ve Aliyev 'Şuşa Beyannamesi'ne İmza Attı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, İki Ülke Arasında "Şuşa Beyannamesi’ni İmzaladı.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Fuzuli'de Bir …

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Fuzuli'de Bir Araya Geldi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'den Resmi Ziyarette Bulunacağı Şuşa'ya Gelirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev İle Fuzuli Şehrinde Buluştu.

Devamını Oku

Dışişleri Bakanı Hüseyin, Bölgesel Sorunların Çözümü İçin Komşu Ülkeleri Bağdat'…

Dışişleri Bakanı Hüseyin, Bölgesel Sorunların Çözümü İçin Komşu Ülkeleri Bağdat'ta Bir Araya Getirecek Toplantı Çağrısı Yaptı

Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Bölgenin Tüm Sorunlarının Çözümü İçin Komşu Ülkeleri Bağdat'ta Bir Araya Getirecek Diyalog Toplantısı Çağrısında Bulundu.

Devamını Oku

Dünya Genelinde Coronavirüs Vakaları Art Arda 7 Haftadır Düşüşte

Dünya Genelinde Coronavirüs Vakaları Art Arda 7 Haftadır Düşüşte

Dünya Sağlık Örgütü Dünya Genelinde Coronavirüs Vakalarının 7 Haftadır Düşüşte Olduğunu Bunun Salgın Sürecinde Şimdiye Kadarki En Uzun Haftalık Düşüş Serisi Olduğunu Duyurdu.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nato Zirvesi Kapsamında ABD Başkanı Joe Biden İle Görüştü. Başbaşa ve Heyetler Arası Görüşmeler Yaklaşık 1 Saat 30 Dakika Sürdü.

Devamını Oku

İran'ın Yerli Aşısına Acil Kullanım İzni

İran'ın Yerli Aşısına Acil Kullanım İzni

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, Coronavirüse Karşı Geliştirilen Yerli Aşı COVIRAN Bereket'in Acil Kullanımına İzin Verildiğini Açıkladı.

Devamını Oku

Başbakan Kazımi, 2014'teki DEAŞ İşgalinin Nedeninin İzlenen Yanlış Politikalar O…

Başbakan Kazımi, 2014'teki DEAŞ İşgalinin Nedeninin İzlenen Yanlış Politikalar Olduğunu Belirtti

Başbakan Mustafa El-Kazımi, Ülkenin İkinci Büyük Kenti Musul'un Güvenlik Kurumları Ve Orduya Yönelik Konularda İzlenen Yanlış Politikalar Yüzünden 2014'te Terör Örgütü DEAŞ'ın İşgaline Uğradığını İfade Etti.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi Kapsamında Almanya Başbakanı Merkel ile Görüştü.

Devamını Oku

Azerbaycan Ordusu Karabağ'daki Savaşta 2 Bin 904 Şehit Verdi

Azerbaycan Ordusu Karabağ'daki Savaşta 2 Bin 904 Şehit Verdi

Azerbaycan Ordusunun, Karabağ'da Topraklarını İşgalden Kurtarmak İçin Yürüttüğü Operasyonda 2 Bin 904 Şehit Verdiği Bildirildi.

Devamını Oku

DSÖ: G7'nin 870 Milyon Doz Aşı Hibe Etmesini Memnuniyetle Karşılıyoruz Ama Yetme…

DSÖ: G7'nin 870 Milyon Doz Aşı Hibe Etmesini Memnuniyetle Karşılıyoruz Ama Yetmez

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, G7 Ülkelerinin, İhtiyacı Olan Ülkelere 870 Milyon Doz Covid-19 Aşı Hibe Edeceğini Açıklamasını Memnuniyetle Karşıladığını Belirterek, "Ama Daha Fazlasına İhtiyacımız Var." Değerlendirmesinde Bulundu.

Devamını Oku

NATO: Türkiye, ABD Gibi NATO Ülkeleri Afganistan İçin Diyalog Halinde

NATO: Türkiye, ABD Gibi NATO Ülkeleri Afganistan İçin Diyalog Halinde

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve ABD Gibi Bazı NATO Müttefiklerinin Afganistan'da Bulunan Havaalanı Gibi Kritik Altyapıların Sürdürülebilir Olması İçin Doğrudan Diyalog Halinde Olduklarını Söyledi.

Devamını Oku

Tunus Açıklarında 114 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Tunus Açıklarında 114 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Tunus, Ülkenin Güney Sahilleri Açıklarında Düzenlenen 2 Operasyonda, Avrupa'ya Gitmeye Çalışan 114 Düzensiz Göçmenin Yakalandığını Bildirdi.

Devamını Oku

Irak Hükümeti 'Bağdat'taki İmam-ı Azam Türbesinin Yıkılması' Çağrılarını Reddett…

Irak Hükümeti 'Bağdat'taki İmam-ı Azam Türbesinin Yıkılması' Çağrılarını Reddetti

Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Kasım Araci, Başkent Bağdat'taki İmam-I Azam Ebu Hanife En-Numan Türbesinin Yıkılması Çağrılarına İlişkin, "Toplumsal Barışı Hedef Alan Mezhepçi Çağrıları Reddediyoruz." Dedi.

Devamını Oku

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de İkili Temaslarda Bulundu

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de İkili Temaslarda Bulundu

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ne Katılmak Üzere Geldiği Brüksel'deki Temasları Kapsamında Litvanya Cumhurbaşkanı Nauseda, Letonya Cumhurbaşkanı Levits Ve Macaristan Başbakanı Orban İle Bir Araya Geldi.

Devamını Oku

İsrail'de Koalisyon Hükümetinin Mecliste Güven Oyu Almasıyla 12 Yıllık Netanyahu…

İsrail'de Koalisyon Hükümetinin Mecliste Güven Oyu Almasıyla 12 Yıllık Netanyahu Dönemi Sona Erdi

İsrail'de Gelecek Var ve Yamina Partilerinin Öncülüğünde Kurulan Koalisyon Hükümetinin Güven Oyu Almasıyla 12 Yıldır Devam Eden Başbakan Binyamin Netanyahu Dönemi Bitti.

Devamını Oku

Musul'da DEAŞ'ın Katlettiği 500 Kişilik İki Toplu Mezar Bulundu

Musul'da DEAŞ'ın Katlettiği 500 Kişilik İki Toplu Mezar Bulundu

Musul Vilayetinde Yaklaşık 500 Cesedin Yer Aldığı İki Toplu Mezar Bulunduğu Belirtildi.

Devamını Oku

Türkiye'den Üst Düzey Heyet NATO Zirvesi Öncesi Libya'da

Türkiye'den Üst Düzey Heyet NATO Zirvesi Öncesi Libya'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Talimatıyla Nato Zirvesi Öncesinde Türkiye'den Üst Düzey Bir Heyet, İkili İlişkiler ve Bölgesel Konuları Ele Almak Üzere Libya'ya Gitti.

Devamını Oku

Zikar'da Türk Şirketi Tarafından İnşa Edilen Hastane Hizmete Açıldı

Zikar'da Türk Şirketi Tarafından İnşa Edilen Hastane Hizmete Açıldı

Başbakan Mustafa El-Kazımi, Ülkenin Güneyindeki Zikar (Nasıriye) Vilayetinde Türk Universal Acarsan Şirketi Tarafından Yapımı Tamamlanan 492 Yataklı Nasıriye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nin Açılışını Yaptı.

Devamını Oku

AB Ülkelerinden Covid-19 Aşı Sertifikasına Onay

AB Ülkelerinden Covid-19 Aşı Sertifikasına Onay

Avrupa Birliği Üyesi Ülkeler, Birlik Sınırları İçinde Seyahatlerde Kullanılacak Aşı Sertifikasına Onay Verdi.

Devamını Oku

İlk Elektrikli Uçan Taksi "Maker"

İlk Elektrikli Uçan Taksi "Maker"

ABD'de Üretilen İlk Elektrikli Uçan Taksi "Maker"In Tanıtımı Yapıldı. Saatte 240 Kilometre Hızla Uçması Beklenen Maker, Bir Saat Süren Yolculuğu 5 Dakikaya İndirecek.

Devamını Oku

İngiltere’nin Ev Sahipliğindeki G7 Zirvesi Başladı

İngiltere’nin Ev Sahipliğindeki G7 Zirvesi Başladı

Gelişmiş 7 Büyük Ekonominin Liderlerinin, Yeni Tip Coronavirüs (Covid-19) Salgınının Başlamasından Bu Yana İlk Kez Bir Araya Geldiği G7 Zirvesi, Cornwall'da Bugün Başladı.

Devamını Oku

Irak'ın Kuzeyinde İki Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Irak'ın Kuzeyinde İki Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın Kuzeyinde Düzenlenen Pençe Yıldırım Operasyonunda, PKK'lı İki Teröristin Etkisiz Hale Getirildiği Bildirildi.

Devamını Oku

Terör Örgütü PYD/PKK'lı Üç Kişi, Erbil Uluslararası Havalimanı'nda Gözaltına Alı…

Terör Örgütü PYD/PKK'lı Üç Kişi, Erbil Uluslararası Havalimanı'nda Gözaltına Alındı

Terör Örgütü PYD/PKK Mensubu Üç Kişinin, Erbil Uluslararası Havalimanında Gözaltına Alındığı Bildirildi.

Devamını Oku

Kerkük'ün Riyad Nahiyesi'nde DEAŞ saldırısı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Kerkük'ün Riyad Nahiyesi'nde DEAŞ saldırısı: 1 Ölü, 1 Yaralı

Terör Örgütü DEAŞ'ın Irak'ın Kerkük Kenti Kırsalında Düzenlediği Saldırıda Bir Kişi Öldü, Bir Kişi Yaralandı.

Devamını Oku

streaminga

Yayın Akışı

18 Haziran Cuma 2021

01:00 Kalkıp Gezelim -T
01:30 Kuranın Dilinden
02:00 Dizi : Filinta - Bir Osmanlı Polisiyesi -T  
04:00 Kanun : Kanun Ve Toplum -T   
05:00 Belgesel: Seyyah-ı Fakir
06:30 İlahiler
07:00 Kuran-ı Kerim
08:00 Hafız Bestekarlar  
08:30 SABAH HABERİ  
09:05 Çizgi Film : CAİLLO  
09:30 DİNİ: Din ve Hayat -T
11:00 Ortaokul 3.Sınıf (Fizik 10.Bölüm - Kimya 10.Bölüm)     
11:58 Cuma Namazı ( Mekke ) - Canlı
13:00 Türk Sinema: Dağ
14:25 Belgesel : Seyyah-ı Fakir  
15:00 Unutulmayan Şarkılar
15:30 Haberler
16:00 Tarih: Bir Ömür Böyle Geçti
17:00 Ortaokul 3.Sınıf (Matematik 10.Bölüm - Biyoloji 10.Bölüm)
17:45 Güncel
18:00 CAİLLO   2.Bölüm  
18:35 Çocuk: ÇOCUKLAR DÜNYASI  
19:30 ANA HABER BÜLTENİ      
20:45 Dr. Ramazan Aydın ile Siyaset Üstü
21:40 Eğlence: Sessizce  
23:00 Belgesel :Gülcemal Bir Vapurun Hikayesi     
00:00 Gece Haberleri

 

  • Cuma
akbank bor sorgulama finansbank bor sorgulama tebbank bor sorgulama halkbank bor sorgulama ibank bor sorgulama