ITC il meclis seçim hazırlıklarını ele almak üzere toplandı

28.01.2023
ITC il meclis seçim hazırlıklarını ele almak üzere toplandı

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Hasan Turan’ın katılımıyla ITC siyasi bürosu il meclis seçimleri için yapılacak hazırlık çalışmalarını ele almak üzere toplantı yaptı. 


Yapılan toplantıya, ITC Genel Başkan Yardımcıları Heytem Haşim Muhtaroğlu ve Hişam Bayraktar yanı sıra ITC siyasi büro üyeleri katılım sağladı. 


Toplantıda, ülkede yaşanan son siyasi gelişmeler ele alınırken, istikrarın korunması ve vatandaşlara hizmet sunmak gibi konuların devam etmesi gerektiğinin vurgusu yapıldığı ifade edildi.

 
Söz konusu toplantıda, Türkmen milletinin Irak hükümetindeki hak ettiği idari görevlerin yanı sıra Bakanlar Kurulunda temsil edilmesi hususuna değinen Başkan Turan “Türkmenler olarak hak ettiğimiz görevleri elde etmek amacıyla siyasi taraflarla görüşmelerimiz devam edecektir” dediği aktarıldı. 


Gelecek dönemde yapılacak olan il meclis seçimlerinde Türkmenlerin bakış açısı konusunun tartışıldığı toplantıda söz konusu seçimler için yapılacak hazırlıklar ve Türkmen milletinin haklarını güvence altına almak için geniş katılım sağlamaları hususunda izlenecek yolların ele alındığı belirtildi.